GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

3 Mayıs Türkçülük Günü Amasya’da kutlandı

Cuma, May.04.2018 - 10:23
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


3 Mayıs Türkçülük Günü Amasya’da kutlandı

Amasya Türk Ocakları tarafından 3 Mayıs Türkçülük Günü yavuz Selim Meydanında kutlandı.

Amasya Türk Ocakları tarafından 3 Mayıs Türkçülük Günü yavuz Selim Meydanında kutlandı.

Amasya’da kutlanan Türkçülük gününe Ülkü Ocakları, Türk Ocağı Amasya Şube Başkanı Ahmet Zeytünlü, Sivil Toplum Kuruluşları, parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kutlamalar, mehteran takımının gösterisi, öğrencilerin gençliğe hitabe ve gençliğe cevap okunması ile başladı.

Asil Türk Milletinin bir ferdi olman kıvancını yaşayan muhterem kardeşlerimiz. 3 Mayıs Türkçüler günü münasebeti ile düzenlediğimiz toyumuza hoş geldiniz diyen Türk Ocağı Amasya Şube Başkanı Ahmet Zeytünlü konuyla ilgili bir açıklama yaparak şunları kaydetti: “Amasya Türk Ocakları yönetimi olarak hepinize şükranlarımızı arz ediyoruz. Sağ olunuz, var olunuz. Bu kutlu davaya destek veren her kurum ve kuruluşa, her kardeşimize minnettarız. Biz onlardan razıyız. Cenab-ı Allan’ın da razı olduğuna amentüye inandığımız gibi inanıyoruz. Buna neden inanıyoruz? Cenab-İ Allah Hucret suresinin 13’cü ayetinde “Ey insanlar biz sizleri boylara ve kabilelere ayırdık” der. Yine Maide suresinin 54’cü ayetinde de “Ey iman edenler. Allah’ın kendilerini sevdiği. Onların da Allah’ı sevdiği kavmi işaret ederek, onlar müminlere ve mazlumlara karşı yumuşak başlı, kafirlere ve azgınlara karşı onurlu ve güçlüdürler” diye buyurmuştur. Bu ayetin Türk boyunu işaret ettiği konusunda tüm İslam ulemaları birleşmiştir. Bu ulemaların delilleri de Resulullah Efendimizin “Sakın Türklere ilişmeyiniz, onlar sizlere ilişmedikçe, zira onlar İslam’ın sancakları olacaklardır.” Hadisi şerifidir. Peygamberimiz bu hadisi şerifi Türklerin İslamiyet’i devlet olarak kabulünden 360 yıl önce tebliğ etmiştir. Genç Türkiye Cumhuriyeti 93 yılda iki kez süper güçler tarafından sinsice işgale maruz kaldı. Bunlardan ilki 1940’lı yıllardaki komünist Rusya tarafından, ikincisi ABD ve AB destekli Türk ve İslam düşmanı 15 Temmuz hain FETO işgal girişimidir. Her iki işgal girişiminde asil milletimizin damarlarında var olan asil kandan aldığı güçle bunlar def edilmişlerdir. Fıtrat asla değişmez. Dün Çanakkale, Sakarya, 3 Mayıs, bugün 15 Temmuz.

Değerli kardeşlerim, 3 Mayıs direnişi bir destandır. Acı ve ızdırap da vardır. Sonunda zafer de vardır. Bunu 3-5 dakika ile anlatmak imkansızdır. Öz olarak şunu diyebiliriz. Çanakkale destanı asil Türk kanı ile yazılmasa idi, Türk İstiklal Savaşı kazanılmazdı. 3 Mayıs direnişi olmasaydı, 15 Temmuz direnişi olmazdı. 1944 yılının çilekeş vatansever aydınların tamamı Hak’ka yürüdü. Mekanları Cennettir inşallah. 1944 aydınları biz 68’lileri yetiştirdiler. 68’ler 74’leri, 74’ler 78’leri yetiştirdi. Komünist Rusya’nın, sömürgeci ABD’nin ve AB’nin kirli emellerine dur demesini bildi. Tarih tekerrür etmiş 72 yıl sonra ABD-AB destekli hain FETO devletin kılcal damarlarına kadar sızmadı mı? Bu büyüklerimizin yetiştirdiği bizler ve bizlerin yetiştirdiği çocuklarımız kimseden talimat almadan 72 yıl sonra Türk varlığına yönelik 15 Temmuz hain kalkışmaya meydan okudu ve meydanlarda sabahladı. Metehan’dan Atatürk’e, Atatürk’ten 3 Mayıs 1944’e, 3 Mayıs 1944’ten 15 Temmuz 2016’ya geçen zamanlarda Türklük bilincini ayakta tutan Türk sevdalılarından ahrete intikal edenleri rahmetle anıyor, şu an hayatta olanlara da sonsuz şükran, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Türklük bilinci ülkemizin birlik ve beraberliği doğrultusunda her 3 Mayıslarda güçlenmeye, var olmaya devam edecektir. Büyük Türkçü Hüseyin Nihal Adsız’ın şu sözleri ile sizleri selamlıyor, saygılar sunuyorum. “Türkçe, Türklüğünü unutturmayan günlerden, 3 Mayıs sizlere kutlu olsun, selam olsun, ekmeği alınıp rütbesi çalınanlara. Selam olsun bu günü kutlayıp yad edenlere. 3 Mayıs ve 15 Temmuz ruhu ebediyen yaşayacaktır” dedi. Kutlamalar, halk oyunları ile sona erdi.

 


Bu haber 351 defa okundu.

Benzer Haberler

Ünek: Tabelayı milletimizle astık

Ünek: Tabelayı milletimizle astık AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, 17’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı konuşmada, “14 Ağustos 2001 yılında partimizi hep beraber kurduk, tabelasını milletimiz ile el ele vererek astık” dedi. 

Çarşamba, Ağu.15.2018 - 09:03

Temmuz ayında 13 bin 410 yolcuya hizmet verildi

Temmuz ayında 13 bin 410 yolcuya hizmet verildi

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2018 yılı Temmuz ayı havalimanı istatistiklerine göre; Temmuz ayında Amasya Merzifon Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği 13bin 43, dış hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 121 artışla 367, toplamda ise 13 bin 410 oldu.


Çarşamba, Ağu.15.2018 - 09:02

Şeyh Hamdullah Yazı Tarihi ve Hüsn-i Hat Müzesini ziyaret etti

Şeyh Hamdullah Yazı Tarihi ve Hüsn-i Hat Müzesini ziyaret etti

Ak Parti Grup Başkanı Prof. Dr Naci Bostancı Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Dümen, yeni hizmete giren Şeyh Hamdullah Yazı Tarihi ve Hüsn-i Hat Müzesini dolaştılar.


Çarşamba, Ağu.15.2018 - 09:01

Kodek, Avrupa ikincisi bayan halterciyi altınla ödüllendirdi

Kodek, Avrupa ikincisi bayan halterciyi altınla ödüllendirdi

Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen Yıldızlar ve U15 Avrupa Halter Şampiyonası’nda 48 kiloda Avrupa ikincisi olan Amasyalı Rabia Aslıhan Demir’i altın ile ödüllendirdi.


Çarşamba, Ağu.15.2018 - 09:00

İşkur’un teşvikleri anlatıldı

İşkur’un teşvikleri anlatıldı

Amasya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Osman Yılmaz, Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı’na bağlı tüm işkolları ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.


Çarşamba, Ağu.15.2018 - 08:59
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.