GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

3 Mayıs Türkçülük Günü Amasya’da kutlandı

Cuma, May.04.2018 - 10:23
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


3 Mayıs Türkçülük Günü Amasya’da kutlandı

Amasya Türk Ocakları tarafından 3 Mayıs Türkçülük Günü yavuz Selim Meydanında kutlandı.

Amasya Türk Ocakları tarafından 3 Mayıs Türkçülük Günü yavuz Selim Meydanında kutlandı.

Amasya’da kutlanan Türkçülük gününe Ülkü Ocakları, Türk Ocağı Amasya Şube Başkanı Ahmet Zeytünlü, Sivil Toplum Kuruluşları, parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kutlamalar, mehteran takımının gösterisi, öğrencilerin gençliğe hitabe ve gençliğe cevap okunması ile başladı.

Asil Türk Milletinin bir ferdi olman kıvancını yaşayan muhterem kardeşlerimiz. 3 Mayıs Türkçüler günü münasebeti ile düzenlediğimiz toyumuza hoş geldiniz diyen Türk Ocağı Amasya Şube Başkanı Ahmet Zeytünlü konuyla ilgili bir açıklama yaparak şunları kaydetti: “Amasya Türk Ocakları yönetimi olarak hepinize şükranlarımızı arz ediyoruz. Sağ olunuz, var olunuz. Bu kutlu davaya destek veren her kurum ve kuruluşa, her kardeşimize minnettarız. Biz onlardan razıyız. Cenab-ı Allan’ın da razı olduğuna amentüye inandığımız gibi inanıyoruz. Buna neden inanıyoruz? Cenab-İ Allah Hucret suresinin 13’cü ayetinde “Ey insanlar biz sizleri boylara ve kabilelere ayırdık” der. Yine Maide suresinin 54’cü ayetinde de “Ey iman edenler. Allah’ın kendilerini sevdiği. Onların da Allah’ı sevdiği kavmi işaret ederek, onlar müminlere ve mazlumlara karşı yumuşak başlı, kafirlere ve azgınlara karşı onurlu ve güçlüdürler” diye buyurmuştur. Bu ayetin Türk boyunu işaret ettiği konusunda tüm İslam ulemaları birleşmiştir. Bu ulemaların delilleri de Resulullah Efendimizin “Sakın Türklere ilişmeyiniz, onlar sizlere ilişmedikçe, zira onlar İslam’ın sancakları olacaklardır.” Hadisi şerifidir. Peygamberimiz bu hadisi şerifi Türklerin İslamiyet’i devlet olarak kabulünden 360 yıl önce tebliğ etmiştir. Genç Türkiye Cumhuriyeti 93 yılda iki kez süper güçler tarafından sinsice işgale maruz kaldı. Bunlardan ilki 1940’lı yıllardaki komünist Rusya tarafından, ikincisi ABD ve AB destekli Türk ve İslam düşmanı 15 Temmuz hain FETO işgal girişimidir. Her iki işgal girişiminde asil milletimizin damarlarında var olan asil kandan aldığı güçle bunlar def edilmişlerdir. Fıtrat asla değişmez. Dün Çanakkale, Sakarya, 3 Mayıs, bugün 15 Temmuz.

Değerli kardeşlerim, 3 Mayıs direnişi bir destandır. Acı ve ızdırap da vardır. Sonunda zafer de vardır. Bunu 3-5 dakika ile anlatmak imkansızdır. Öz olarak şunu diyebiliriz. Çanakkale destanı asil Türk kanı ile yazılmasa idi, Türk İstiklal Savaşı kazanılmazdı. 3 Mayıs direnişi olmasaydı, 15 Temmuz direnişi olmazdı. 1944 yılının çilekeş vatansever aydınların tamamı Hak’ka yürüdü. Mekanları Cennettir inşallah. 1944 aydınları biz 68’lileri yetiştirdiler. 68’ler 74’leri, 74’ler 78’leri yetiştirdi. Komünist Rusya’nın, sömürgeci ABD’nin ve AB’nin kirli emellerine dur demesini bildi. Tarih tekerrür etmiş 72 yıl sonra ABD-AB destekli hain FETO devletin kılcal damarlarına kadar sızmadı mı? Bu büyüklerimizin yetiştirdiği bizler ve bizlerin yetiştirdiği çocuklarımız kimseden talimat almadan 72 yıl sonra Türk varlığına yönelik 15 Temmuz hain kalkışmaya meydan okudu ve meydanlarda sabahladı. Metehan’dan Atatürk’e, Atatürk’ten 3 Mayıs 1944’e, 3 Mayıs 1944’ten 15 Temmuz 2016’ya geçen zamanlarda Türklük bilincini ayakta tutan Türk sevdalılarından ahrete intikal edenleri rahmetle anıyor, şu an hayatta olanlara da sonsuz şükran, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Türklük bilinci ülkemizin birlik ve beraberliği doğrultusunda her 3 Mayıslarda güçlenmeye, var olmaya devam edecektir. Büyük Türkçü Hüseyin Nihal Adsız’ın şu sözleri ile sizleri selamlıyor, saygılar sunuyorum. “Türkçe, Türklüğünü unutturmayan günlerden, 3 Mayıs sizlere kutlu olsun, selam olsun, ekmeği alınıp rütbesi çalınanlara. Selam olsun bu günü kutlayıp yad edenlere. 3 Mayıs ve 15 Temmuz ruhu ebediyen yaşayacaktır” dedi. Kutlamalar, halk oyunları ile sona erdi.

 


Bu haber 240 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.