GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Çözüm bekleyen konulara 1 milyon üyemizle amasız, ancaksız sonuç üretilmesini istiyoruz”

Çarşamba, Nis.25.2018 - 09:51
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Çözüm bekleyen konulara 1 milyon üyemizle amasız, ancaksız sonuç üretilmesini istiyoruz”

Memur-Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne yaklaşılırken gazetemize değerlendirmelerde bulundu. Eliaçık, "1 Milyon üyemizle, çözüm beklediğimiz konulara amasız ve ancaksız sonuç üretilmesini istiyoruz. Kocaeli’nden kazanımlarımızı haykıracağız. Yeni taleplerimizi dile getireceğiz” dedi.

Memur-Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne yaklaşılırken gazetemize değerlendirmelerde bulundu. Eliaçık, "1 Milyon üyemizle, çözüm beklediğimiz konulara amasız ve ancaksız sonuç üretilmesini istiyoruz. Kocaeli’nden kazanımlarımızı haykıracağız. Yeni taleplerimizi dile getireceğiz” dedi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne yaklaşılırken Memur-Sen, 1 Mayıs çalışmalarını sürdürüyor. Eliaçık, "Yasakları, dayatmaları sevmiyoruz. Biz klişeleri kabul etmiyoruz. 1 Mayıs’ta Kocaeli’nden bunu deklare edeceğiz, memura siyaset yasağının kaldırılması talebimizi gür sesimizle bir kez daha gündeme getireceğiz. Meclisin kapıları neden memura kapalı? Bu kapı ardına kadar açılmalıdır. Memurlara siyaset yapma hakkının verilmemesi kabul edilebilir bir durum değildir" ifadelerini kullandı.

"Çözüm Bekleyen Konulara Amasız ve Ancaksız Sonuçlar Üretilsin"

Eliaçık, "Memur-Sen olarak, hem masada hem alanlarda çok kazanımlar ürettik. Kocaeli’nden kazanımlarımızı haykıracağız. Yeni taleplerimizi dile getireceğiz. Altını çizerek belirtmek istiyorum; önemli olan emek ve sermaye arasında denge kurulması, kaynakların bölüşülmesinde adil davranılmasıdır. Milli gelirin adaletli bir şekilde dağıtılmasıdır. Kamu görevlileri ne kadar mutlu olursa devletin işleri o kadar verimli yürür" ifadelerini kullandı.

"İşbirliğini Zedeleyecek Olan Performans Değerlendirme Sürecine Karşıyız"

Bir süredir ülke gündeminde olan performans sistemi düzenlemesi hakkında ise Eliaçık, “Kamu personel sistemi içerisinde kamu görevlisinin performansına yönelik değerlendirme ölçütlerine ilişkin bir çalışma hazırlığı var ise şimdiden buna son verilmesi uyarısında bulunuyoruz. Evden çalışma, yarı zamanlı çalışma gibi istihdam türlerinin, insan temalı kamu hizmet sunumu şeklinde, bize mahsus kurgular üzerinden değerlendirilmesi gerektiğini de bir kez daha ifade ediyor, uygulamaların diğer statülerde istihdam edilenleri de kapsayacak şekilde düzenlemesini önemsiyoruz. Kurumsal bütünlüğü bozacak, mesleki motivasyonu düşürecek, çalışma barışını yok edecek, iş birliğini zedeleyecek olan performans değerlendirme sürecine karşıyız. Performans değerlendirme taslağına hayır diyoruz. Performans değerlendirme sisteminin öğretmeni hırpalayan, itibarını yok eden bir sistem olduğunu ve bu yanlışa düşülmemesi için mücadele ediyoruz. Bu projeyi, bu taslağı hangi aklın çalıştığını, kimin Bakanlığa sufle ettiğini merak ediyoruz. Onun için itiraz ediyoruz. Bu yöntem, işin çivisinin çıktığının göstergesidir. Bu konu da ki çağrımızı daha detaylı bir şekilde 1 Mayıs’ta yapacağız. Emeğin itibarsızlaştırılmasına, emekçinin ezilmesine izin vermeyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Kocaeli’nden Küresel Mesajlar Verilecek

1 Mayıs’ta küresel mesajlarının da olacağını vurgulayan Eliaçık, “Emperyalist ve Siyonistlerin kan ve zulüm pazarına dönüştürdüğü bir dünyada yaşıyoruz. Daha çok sömürmek, daha çok öldürmek, daha çok ocak söndürmek için güne uyanan zalimlerin, vahşilerin hüküm sürdüğü bir dünya istemiyoruz. İnsan emeğini sömürerek, ekmeğimizi küçülterek, özgürlüklerimizi yok ederek, kendi insanına demokrasi ikram ederken, bizim coğrafyalarımıza darbe ve zulüm ihraç ederek, ayakta kalan küresel şebekelere, çetelere, baronlara itirazımız var, isyanımız var. Bu itirazımızı Kocaeli’nden haykıracağız” diye konuştu.

Memur-Sen olarak, gelir dağılımında adaletin sağlandığı, daha adil, daha insani, daha huzurlu ve barış içerisinde bir dünya için sorumluluk aldıklarını vurgulayan Eliaçık, “Dünyanın küreselleştiği ve iletişim imkanlarının arttığı bir ortamda insanca yaşam hakkını sadece kendimiz için talep etmek “bireysel konfor” talebi olacaktır. Kim olduğu, neye inandığı, nasıl olduğu, nerede yaşadığı önemli değil; herkesin insan olarak değerli olduğu ve çalışma hayatında insanca bir yaşama kavuştuğu bir dünya hepimizin ortak hedefi olmalı” dedi.

 


Bu haber 57 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.