GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Amasya Ülkü Ocakları bilgi yarışması düzenlendi

Çarşamba, Nis.25.2018 - 09:49
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Amasya Ülkü Ocakları bilgi yarışması düzenlendi

Amasya Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi Teşkilatının düzenlediği  “Metehan Güçlü” bilgi yarışması gerçekleşti.

Amasya Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi Teşkilatının düzenlediği  “Metehan Güçlü” bilgi yarışması gerçekleşti.

Amasya Ülkü Ocakları İl Başkanı Alptuğ Sivasligil konuşmalarında;“Ülkü Ocakları Amasya İl başkanlığımız olarak düzenlemekte olduğumuz Metehan Güçlü Ortaöğretim bilgi yarışmasına hepiniz hoş geldiniz.

Değerli Ülküdaşlarım

Gençlik bir milletin geleceği demektir. Gençliğe gereken önemi vermeyen, gençliğini iyi yetiştiremeyen milletlerin gelecekleri karanlıktır. Biz Ülkü Ocakları olarak Milliyetçi Ülkücü gençliği yetiştirmek için her zaman çabalamaya devam edeceğiz. Yaptığımız faaliyetlerde amaçladıklarımız her zaman gençliğimizi vatanına ve milletine faydalı bireyler olmalarıdır. Her zaman şunu düşünerek hareket ediyoruz geleceğin teminatı bu salonda bulunam Türk milliyetçisi gençlerimizdir. Belki içlerinden birileri geleceğin valisi, kaymakamı, komutanı olacak ancak bunları da olurlen başbuğumuzun dediği gibi amele dahi olsa en çalışkan amele ülkücü olmalıdır mantığıyla. 

Değerli kardeşlerim

Sizlerde Çanakkale de  savaşan onbeşlilerin cesareti mevcut, sizlerde fatihin 21 yaşında istambulu fethettiği zeka ve azimlilik mevcut unutmayın sizler Hem türk milletinin hemde islam aleminin yarınlarda büyük işler başaracak yiğit bir gençliksiniz.

Kürşat’ın 40 atlısıyla Çin sarayını bastığı yiğitlik , Bizim genç kardeşlerimizde fazlasıyla mevcut.

Amasyanın genç ülkücülerinde onu görüyorum.

Varolsunlar amasyamızın ülkü erleri, genç bozkurtları,  Aseneları,

Bilesiniz ki;

Her zaman yanınızdayız,

Her zaman sizinleyiz

Değerli kardeşlerim

Yarışmaya katılan tüm kardeşlerime başarılar diliyorum. Unutmamalılar ki burası tam bir bilgi ölçme değildir. Onun için yarışmada ki amacımız genç kardeşlerimizi daha başarılı ve bilgili bireyler haline getirebilmektir. Bu salonda bulunam her yaşta ki Ülküdaşım kardeşim arkadaşım her zaman bilgi öğrenmelidir. bilgi öğrenmeninde yaşı yoktur. Bizler ülkücüyüz bizler davamızı en iyi bilmemiz gerekenleriz bizler Milliyetçi Türkiyeyi oluşturacak Türk gençliğiz. Sayın Genel başkanımız Olcay Kılavuz Beyefendinin dediği gibi sizler gençsiniz gelecek sizlersiniz. 

Son olarak sözlerimi kapatırken her zaman söylediğimiz gibi 

Varolsun kutlu dergâhımız ÜLKÜ OCAKLARI.

Varolsun onun kalbi pırıl pırıl ÜLKÜCÜ TÜRK GENÇLİĞİ…

hepinizi sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek akabinde plaket taktimin de bulundu. Katılan tüm halkımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 70 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.