GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Derindere’ye "Yılın Hukukçusu" ödülü verildi

Pazartesi, Nis.23.2018 - 08:49
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Derindere’ye "Yılın Hukukçusu" ödülü verildi

Amasya Baro Başkanı  Av. Ahmet Melik Derindere, Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği (KAMU-DER) tarafından “Yılın Hukukçusu” ödülü verildi

Amasya Baro Başkanı  Av. Ahmet Melik Derindere, Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği (KAMU-DER) tarafından “Yılın Hukukçusu” ödülü verildi

Baro Başkanı Derindere  Ankara’da gerçekleştirilen 12. Geleneksel Ödül Töreni’nde, ödülünü Maliye Bakanlığı Müşaviri Dr. Ali Asker Demirhan’ın elinden aldı.

Ödülünü aldıktan sonra bir konuşma yapan Baro Başkanı  Av.A.Melik Derindere, “Ben bu ödülü, Türkiye’nin her yerinde büyük bir hukuk mücadelesi veren başta Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Profesör Doktor Metin Feyzioğlu olmak üzere, 79 baro başkanı ve on binlerce çok değerli meslektaşım adına kabul ediyorum” dedi.

KAMU-DER Genel Başkanı Cevdet Baştuğ ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür eden Baro Başkanımız Av.A.Melik Derindere, şunları söyledi.“Adalet hava su toprak gibidir. Her zaman nefes kadar yakınımızda olmak zorundadır. Aslında adalet doğuştandır. Bizde vicdan olarak doğar. Adaletin sadece adliyelerde dağıtıldığını düşünmeyiniz. Adaleti sizler dağıtıyorsunuz. Çocukları arasında ayrım yapan bir anne baba olabilir mi?Öğrencileri arasında ayrım yapan bir öğretmen olabilir mi?Çalışanları arasında ayrım yapan işveren ya da yöneticiolabilir mi? Olamaz. Olursa, biz hukukçular devreye gireriz.Bizlerin, toplumun önde gelen insanları olarak, kamu çalışanları olarak, hukukçular olarak gelecek nesillere sorun bırakmamamız gerekir. Bizim en büyük görevimiz, onlara aydınlık bir gelecek bırakmaktadır. Her halının altına süpürdüğümüz sorun, çocuklarımızın üzerine toz toprak olarak kalacaktır.Hukukun üstünlüğünün daim olduğu, demokrasinin sonsuza kadar yaşadığı, Mustafa Kemal Atatürk ve ilkelerinin hiçbir zaman silinmediği bir aydınlık bir gelecek ve Türkiye düşüncesiyle, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Ödül töreninde Baro Başkanı Av. Ahmet Melik Derindere’ye, Baro Başkan YardımcısıAv. Cem Kılıç, Baro Avukatlarından Av. Bahadır Özsaraç ve Ankara Barosu’ndan Av. Tuğhan Sağıroğlu eşlik etti.

Ufuk Yeşilyurt

 


Bu haber 65 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.