GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Alev Avcılarının tatbikatı gerçeği aratmadı

Pazartesi, Nis.23.2018 - 08:46
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Alev Avcılarının tatbikatı gerçeği aratmadı

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü Orman yangın ekipleri için düzenlenen eğitimlerine Vezirköprü ve Amasya Orman İşletme Müdürlükleri ile başladı.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü

Orman yangın ekipleri için düzenlenen eğitimlerine Vezirköprü ve Amasya Orman İşletme Müdürlükleri ile başladı.

Vezirköprü ve Amasya Orman İşletme Müdürlüklerinde ayrı ayrı düzenlenen eğitimler teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Çaputlu Yangın ilk Müdahale ekip merkezinde; Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbağ’ın koordinatörlüğünde Amasya Orman İşletme Müdürlüğü Fındıklı Yangınla Mücadele ilk müdahale ekip merkezinde Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Engin Keleş tarafından verilmeye başlanan eğitimler Bölge Müdürlüğümüze bağlı tüm işletme müdürlüklerinde 30 haziran 2018 tarihine kadar tamamlanması planlanmaktadır.

Eğitimde orman yangınlarının önlenmesi ve söndürülmesi ile ilgili temel prensipler, ekiplerin organizasyonu, yangın söndürme araçlarının malzemelerinin kontrolü, araçların çalışma şekilleri, kişisel koruyucu donanım malzemelerinin kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği vb… hususlar anlatıldı.

Her an yangına hazırlıklı olunması amacıyla, yapılan ve yapılması gereken çalışmalar ifade edildi. Orman yangınlarının önlenmesi açısından yangına mahal verebilecek olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirler, erken müdahalenin önemi, yangın ihbarlarının ivedilikle yapılması, alınan ihbarların değerlendirilmesi, yasal sorumluluklar ve hukuki yaptırımlar konularında da katılımcılara bilgiler verildi.

"Amasya Orman Bölge Müdürlüğü olarak tüm vatandaşlarımızdan isteğimiz orman yangınlarına karşı Orman Yangın Hattı ALO 177’yi ücretsiz olarak arayarak bizlere ihbarda bulunmalarıdır.

“Her orman yangınında yanan ormanlarımız değil kaybolan geleceğimizdir”

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 233 defa okundu.

Benzer Haberler

Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile bir araya geldi

Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile bir araya geldi 2018 yılının ikinci İl İdari Şube Müdürleri Toplantısı, Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirildi. 

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:16

Kablo hırsızları tutuklandı

Kablo hırsızları tutuklandı Amasya’da kablo hırsızlığı yapan 2 kişi polis tarafından kıskıvrak yakalanarak, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.  

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:14

Nergiz, Amasya UMKE kampını ziyaret etti

Nergiz, Amasya UMKE kampını ziyaret etti

Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz Amasya UMKE kampını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


Perşembe, Eki.18.2018 - 12:14

“Bu güzel ve kadim şehirde bulunmaktan mutluluk duyuyorum”

“Bu güzel ve kadim şehirde bulunmaktan mutluluk duyuyorum”  Amasya Üniversitesi’nin daveti ile “Azerbaycan’ın 100. Yılı Türkiye İlişkileri ve Bölgesel Güvenlik” konferansına katılmak üzere Amasya’da bulunan Azerbaycan Büyükelçisi Hazar İbrahim Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i ziyaret etti. 

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:12

"Azerbaycan Türkiye'ye 20 milyar dolarlık yatırım yaptı"

"Azerbaycan Türkiye'ye 20 milyar dolarlık yatırım yaptı" Azerbaycan Halk Cumhuriyetinin yüzüncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Hazar İbrahim Amasya Üniversitesi’nde bir konferans verdi. 

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:11
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.