GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Alev Avcılarının tatbikatı gerçeği aratmadı

Pazartesi, Nis.23.2018 - 08:46
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Alev Avcılarının tatbikatı gerçeği aratmadı

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü Orman yangın ekipleri için düzenlenen eğitimlerine Vezirköprü ve Amasya Orman İşletme Müdürlükleri ile başladı.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü

Orman yangın ekipleri için düzenlenen eğitimlerine Vezirköprü ve Amasya Orman İşletme Müdürlükleri ile başladı.

Vezirköprü ve Amasya Orman İşletme Müdürlüklerinde ayrı ayrı düzenlenen eğitimler teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Çaputlu Yangın ilk Müdahale ekip merkezinde; Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbağ’ın koordinatörlüğünde Amasya Orman İşletme Müdürlüğü Fındıklı Yangınla Mücadele ilk müdahale ekip merkezinde Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Engin Keleş tarafından verilmeye başlanan eğitimler Bölge Müdürlüğümüze bağlı tüm işletme müdürlüklerinde 30 haziran 2018 tarihine kadar tamamlanması planlanmaktadır.

Eğitimde orman yangınlarının önlenmesi ve söndürülmesi ile ilgili temel prensipler, ekiplerin organizasyonu, yangın söndürme araçlarının malzemelerinin kontrolü, araçların çalışma şekilleri, kişisel koruyucu donanım malzemelerinin kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği vb… hususlar anlatıldı.

Her an yangına hazırlıklı olunması amacıyla, yapılan ve yapılması gereken çalışmalar ifade edildi. Orman yangınlarının önlenmesi açısından yangına mahal verebilecek olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirler, erken müdahalenin önemi, yangın ihbarlarının ivedilikle yapılması, alınan ihbarların değerlendirilmesi, yasal sorumluluklar ve hukuki yaptırımlar konularında da katılımcılara bilgiler verildi.

"Amasya Orman Bölge Müdürlüğü olarak tüm vatandaşlarımızdan isteğimiz orman yangınlarına karşı Orman Yangın Hattı ALO 177’yi ücretsiz olarak arayarak bizlere ihbarda bulunmalarıdır.

“Her orman yangınında yanan ormanlarımız değil kaybolan geleceğimizdir”

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 160 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.