GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

MHP MYK Üyesi Mehmet Sarı’ya bölgenin ileri gelen siyasetçi ve eşraflarından ziyaretçi akını

Cuma, Nis.20.2018 - 13:27
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


MHP MYK Üyesi Mehmet Sarı’ya bölgenin  ileri gelen siyasetçi ve eşraflarından ziyaretçi akını

Amasyalı İşadamı MHP MYK Üyesi Mehmet Sarı’ya MHP MYK Üyeliği sonrası akın akın ziyaretler gerçekleşiyor.

MHP MYK Üyesi Mehmet Sarı’ya MHP MYK Üyeliği sonrası akın akın ziyaretler gerçekleşiyor.

Son günlerde ülkemizin ve komşu ülkelerdeki sınır güvenliğinin tehdit unsurlarına karşı topyekun birlik ve beraberlik hareketinin merkezi konumundaki ülkücüler değerler basamağında bir bir hak ettiği yeri buluyor.

İşte bu müstesna yerlerden biri de MHP MYK Üyesi ve turizm işletmecisi Mehmet Sarı’ya ait Sultanahmet’de ki Meş’ale Çay Bahçesi.

Yıllardır gidenler bilir,  Osman Hamdi Bey’e ait Kaplumbağa Terbiyecisi tablosunun olduğu köşede Amasyalı birinin oturmadığı güne rastlayamazsınız. Orası öyle bir yer ki, bir çok hemşerimizin yıllar sonra karşılaştığı ve derin sohbetlere daldığı müstesna ve Amasyalılar için özel bir mekan. Gelen en üst bürokrasideki misafirden en alt kademeye kadar o mekanda oturanlar en güzel şekilde ağırlanmış ve sohbete dahil olmuştur. Bunu biz değil, orada bulunanlar anlatıyorlar.

Hem yüzlerce kişiye istihdam imkanı sağlamış, hem memleketiyle bağını günden güne daha da sıkılaştırmış, ekonomik olarak verdiği desteğin yanına siyasi alanda da vermeye çalışmış ve çalışmaya devam eden Sarı’ya MHP MYK Üyeliği sonrası akın akın ziyaretler gerçekleşiyor. 

Bu hafta yoğun bir ziyaretçi trafiğine takılan Mehmet Sarı,  Tokat Erbaa İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, esnaf ve eşraflarından 63 kişiyi ağırladı. Bölge siyasetçilerinin (MHP, Ak Parti ve CHP) ziyaretlerinde bölgenin ekonomisi ve gündeme ilişkin memleket meseleleri konuşuldu.

Son olarak Amasya’nın tüm siyasi partilerine ait il genel meclis üyeleri başta İl Genel Başkanı Mustafa Çıtır, İl Genel sekreteri Faruk Aykutlu, Özel idare sekreteri, daire müdürleri, daire amirleri, teknik personeller ile esnaf ve eşrafı katıldılar. Gündeme o an düşen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim haberi sohbetin seyrini değiştirdi. Bir anda ülke de gündem seçime odaklanırken, siyasi çevrelerin ilk tepki ve düşünceleri de sosyal medya aracılığı ile halkın dilinde dilden dile dolaşmaya başladı. Bu konuda daha gündem oturmadan bizlerde MHP MYK Üyesi Mehmet SARI’ ya erken seçim olayını sorduk. Sarı bu konuda gayet net ve rahat bir üslup ile büyüklerin kararları bizim için yol haritasıdır. Onlar bizlere haritayı ve güzergahı gösterir bizler o güzergahı en verimli şekilde kullanmaya gayret ederiz. Öncelikle bugün buraya tüm partilerimizin ve parti üyelerinin MHP MYK üyeliğim için hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunmaları beni son derece onurlandırmıştır. Bizler memleket meseleleri olduğu müddetçe siyasi kimliğimizi bir yana bırakır şartların gerektirdiği çizgide üzerimize düşen görevi sonuna kadar yerine getirmeye çalışırız. Sayın Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Bey de bu konuda üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmektedir. Teşkilatlarımız da her daim liderlerinin yanında olduklarını net bir dil ve fiiliyatla göstermektedirler. Şu an ülkemiz çok ince ve doğru kararlar verilmesi gereken bir siyasi konjonktürden geçmektedir. Bu nedenle ayrımcılığı bir kenara bırakıp bütünleştirici ve birleştirici bir yol izlenmesi gerekir.  Bizler Yunus Emre’nin deyimiyle  ‘Yaratılanı severiz yaratandan ötürü’’, işte bu bağlamda birlik beraberliğe ihtiyaç duyulan bir zamanda böyle geniş kapsamlı ziyaret beni ziyadesiyle memnun etti.  Siyaset, seçim bizler için teferruattır, önemli olan birlik beraberlik yolunda yol almaktır.  Bakınız ülkemiz dört koldan kuşatma altına alınmış bunu idrak eden liderimiz her türlü kararlarını bir kenara bırakmış topyekun partisini ülke menfaatleri görevine tayin etmiştir. Unutmayalım ki terör sadece eli silahlı gruplar değildir, o gruplara siyasi, ekonomik ve lojistik destek veren herkestir. Bugün ülkemiz ne yazık ki, hem askeri, hem ekonomik, hem de ülkemizin her alanına sızmış hainlerle savaşmaktadır. Bu nedenle siyasi amblemler ve siyasi menfaatler asla bizlerin bu mücadelede azmini kırmamalıdır. Geçmişte yapılan siyasi atışmalar ve siyasi suçlamalar bu dönem sona erene kadar rafta bekletilmelidir. Çünkü milli irade ve milli hassasiyet bunu gerektirir, bu gerekliliği bu ana kadar en gerektiği şekilde sergileyen sayın liderimiz Dr. Devlet Bahçeli bey milletimizin gönlünde önemli yer edinmiştir.

Bölgenin deneyimli ve usta siyasetçisi Gönül Hayati Özkan ile de uzun uzun bölge hakkındaki izlenim ve yapılanları istişare eden MHP MYK Üyesi Mehmet Sarı, Gönül ağabey ile çok güzel anılarımız var. Onun memleket ve vatan sevgisinden zerre şüphem yok, geçmişi yad ederken o günleri yeniden yaşamış gibi oldum diye sözlerini noktaladı.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 307 defa okundu.

Benzer Haberler

Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile bir araya geldi

Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile bir araya geldi 2018 yılının ikinci İl İdari Şube Müdürleri Toplantısı, Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirildi. 

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:16

Kablo hırsızları tutuklandı

Kablo hırsızları tutuklandı Amasya’da kablo hırsızlığı yapan 2 kişi polis tarafından kıskıvrak yakalanarak, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.  

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:14

Nergiz, Amasya UMKE kampını ziyaret etti

Nergiz, Amasya UMKE kampını ziyaret etti

Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz Amasya UMKE kampını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


Perşembe, Eki.18.2018 - 12:14

“Bu güzel ve kadim şehirde bulunmaktan mutluluk duyuyorum”

“Bu güzel ve kadim şehirde bulunmaktan mutluluk duyuyorum”  Amasya Üniversitesi’nin daveti ile “Azerbaycan’ın 100. Yılı Türkiye İlişkileri ve Bölgesel Güvenlik” konferansına katılmak üzere Amasya’da bulunan Azerbaycan Büyükelçisi Hazar İbrahim Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i ziyaret etti. 

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:12

"Azerbaycan Türkiye'ye 20 milyar dolarlık yatırım yaptı"

"Azerbaycan Türkiye'ye 20 milyar dolarlık yatırım yaptı" Azerbaycan Halk Cumhuriyetinin yüzüncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Hazar İbrahim Amasya Üniversitesi’nde bir konferans verdi. 

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:11
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.