GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Nisan Ayı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı

Cuma, Nis.20.2018 - 13:15
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Nisan Ayı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına başkanlık etti.

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına başkanlık etti.

 Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Osman Yılmaz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç ve diğer kurul üyeleri katıldı.

 Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Osman Yılmaz’ın kurul üyelerini 2018 yılının ilk 3 ayında gerçekleşen faaliyetler hakkında bilgilendirmesiyle başlayan toplantı, daha sonra gündemle ilgili sunumuyla devam etti. Gündemde;2018 yılı ilk 3 aylık işgücü eğitim faaliyetlerinin genel değerlendirilmesi, 2018 yılı eğitim planına çeşitli mesleklerin eklenmesi, 2018 yılı ilk üç aylık İİMEK Denetim Kurulunca gerçekleştirilen kurs ve program denetimlerin değerlendirilmesi, Amasya İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 24.01.2018 tarih ve 2018/01 sayılı toplantısında alınan kararların değerlendirilmesi, Kadın İstihdamı Eylem Planı doğrultusunda; kadınlara mesleki beceriler kazandırılması, işe yönlendirilmesi ve kadınların işgücü piyasasına erişim olanaklarının arttırılması için çalışmaları, Toplumsal cinsiyet eşitliği, genç istihdamı ve çocuk işçiliği konuları, Tarımsal alandaki gelişmeler ve istihdam olanakları konusunda yapılabilecek faaliyetleri, Sağlık alanında uygulamalı eğitimlerde yaşanan sıkıntıların ve çözüm önerileri, 25/04/2017 tarihinde gerçekleştirilen İİMEK kararı doğrultusunda Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirilmesi maddeleri görüşüldü.

Çalışma hayatında milli seferberlik kapsamında yapılacak çalışmalarla ilgili kararların alındığı toplantı kurul üyelerinin görüş ve önerileri alınarak Vali Varol’un kapanış konuşması ile sona erdi.

 Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 64 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.