GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Nisan Ayı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı

Cuma, Nis.20.2018 - 13:15
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Nisan Ayı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına başkanlık etti.

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına başkanlık etti.

 Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Osman Yılmaz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç ve diğer kurul üyeleri katıldı.

 Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Osman Yılmaz’ın kurul üyelerini 2018 yılının ilk 3 ayında gerçekleşen faaliyetler hakkında bilgilendirmesiyle başlayan toplantı, daha sonra gündemle ilgili sunumuyla devam etti. Gündemde;2018 yılı ilk 3 aylık işgücü eğitim faaliyetlerinin genel değerlendirilmesi, 2018 yılı eğitim planına çeşitli mesleklerin eklenmesi, 2018 yılı ilk üç aylık İİMEK Denetim Kurulunca gerçekleştirilen kurs ve program denetimlerin değerlendirilmesi, Amasya İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 24.01.2018 tarih ve 2018/01 sayılı toplantısında alınan kararların değerlendirilmesi, Kadın İstihdamı Eylem Planı doğrultusunda; kadınlara mesleki beceriler kazandırılması, işe yönlendirilmesi ve kadınların işgücü piyasasına erişim olanaklarının arttırılması için çalışmaları, Toplumsal cinsiyet eşitliği, genç istihdamı ve çocuk işçiliği konuları, Tarımsal alandaki gelişmeler ve istihdam olanakları konusunda yapılabilecek faaliyetleri, Sağlık alanında uygulamalı eğitimlerde yaşanan sıkıntıların ve çözüm önerileri, 25/04/2017 tarihinde gerçekleştirilen İİMEK kararı doğrultusunda Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirilmesi maddeleri görüşüldü.

Çalışma hayatında milli seferberlik kapsamında yapılacak çalışmalarla ilgili kararların alındığı toplantı kurul üyelerinin görüş ve önerileri alınarak Vali Varol’un kapanış konuşması ile sona erdi.

 Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 120 defa okundu.

Benzer Haberler

Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile bir araya geldi

Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile bir araya geldi 2018 yılının ikinci İl İdari Şube Müdürleri Toplantısı, Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirildi. 

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:16

Kablo hırsızları tutuklandı

Kablo hırsızları tutuklandı Amasya’da kablo hırsızlığı yapan 2 kişi polis tarafından kıskıvrak yakalanarak, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.  

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:14

Nergiz, Amasya UMKE kampını ziyaret etti

Nergiz, Amasya UMKE kampını ziyaret etti

Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz Amasya UMKE kampını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


Perşembe, Eki.18.2018 - 12:14

“Bu güzel ve kadim şehirde bulunmaktan mutluluk duyuyorum”

“Bu güzel ve kadim şehirde bulunmaktan mutluluk duyuyorum”  Amasya Üniversitesi’nin daveti ile “Azerbaycan’ın 100. Yılı Türkiye İlişkileri ve Bölgesel Güvenlik” konferansına katılmak üzere Amasya’da bulunan Azerbaycan Büyükelçisi Hazar İbrahim Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i ziyaret etti. 

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:12

"Azerbaycan Türkiye'ye 20 milyar dolarlık yatırım yaptı"

"Azerbaycan Türkiye'ye 20 milyar dolarlık yatırım yaptı" Azerbaycan Halk Cumhuriyetinin yüzüncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Hazar İbrahim Amasya Üniversitesi’nde bir konferans verdi. 

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:11
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.