GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Amasya’dan Mehmetçiğe bin adet taşınabilir şarj aleti

Salı, Mar.27.2018 - 08:58
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Amasya’dan Mehmetçiğe bin adet taşınabilir şarj aleti

Amasya Belediyesi ve Hayatcan Derneği işbirliği ve Amasyalıların desteği ile “Mehmetçiğimizin şarjı bitmesin” kampanyası kapsamında Afrindeki Mehmetçiğe destek vermek için bin adet taşınabilir şarj aleti, bin adet tıraş köpüğü, tıraş bıçağı ve içlik gönderildi.

Amasya Belediyesi ve Hayatcan Derneği işbirliği ve Amasyalıların desteği ile “Mehmetçiğimizin şarjı bitmesin” kampanyası kapsamında Afrindeki Mehmetçiğe destek vermek için bin adet taşınabilir şarj aleti, bin adet tıraş köpüğü, tıraş bıçağı ve içlik gönderildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir: “milletimizin birliği, beraberliği ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünü sağlamak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerimiz sınır ötesinde bir operasyon yapmakta. Başarılı bir operasyon yapılmakta ve orada kahraman Mehmetçiğimiz gece gündüz demeden her türlü hava şartlarında görev yapmakta.  Milletimizin her zaman olduğu gibi ordumuzun, silahlı kuvvetlerimizin yanında olduğunu göstermesinin bir örneğini de Amasya’da bol miktarda yaşıyoruz. Bu bölgelerde halen daha özellikle tıraş malzemeleri noktasında tıraş köpüğü, jileti buna benzer iç çamaşırdı bunlarla ilgili talepler oldu. Ayrıca yoğun bir şekilde aileleriyle iltişim halinde burada görev yapan Mehmetçiğimiz. Onların da karşılaştıkları en büyük problem orada telefonlarının şarjlarıyla ilgiliydi. Her bulundukları ortamda enerji bulma sıkıntısı yaşıyorlar. Onlarla ilgi de yine gelen talepler üzerine yedek şarj cihazı dediğimiz yani powerbank dedikleri onlardan bol miktarda vatandaşlarımızın kampanyamıza vermiş oldukları desteklerle beraber bunları hazırlamış bulunmaktayız. Bunları da Mehmetçiğimize göndererek, oradaki o mücadeleye Amasyalılar olarak bir kez daha biz dualarımızın yanında bu şekilde de lojistik olarak destek sağlamış olacağız. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Silahlı kuvvetlerimize üstün başarılar nasip etsin. Onlara duamızla destek oluyoruz. Bu şekilde acizane ufak, tefek ihtiyaçları noktasında yardımcı olmaya çalışıyoruz. Amasya halkımızın içinden gelerek ve bizim de hayatcan derneğindeki arkadaşlarımızın da yürüttüğü kampanya neticesinde bu çam sakızı çoban armağanı hediyeleri de oralara göndermek istiyoruz” dedi.

Bin tane şarj cihazımız var diyen Başkan Özdemir: “bunların her türlü ucaları, kullandıkları farklı markalara da uyumlu. Bu şekilde gönderdiğimiz bin adet şarj cihazı. Yine orada her zaman ortam bulamayabilirler ama  temizlik imandandır. Bizim silahlı kuvvetlerimizin disiplinini de biliyoruz. O disiplin içerisinde de orada yine tıraş köpüğü dediğimiz, yine ona benzer hazır jilet dediğimiz bunlardan da bol miktarda arkadaşlarımıza gönderiyoruz” diye konuştu.

Toplanan malzemeler Mehmetçiğe teslim edilmek üzere Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına gönderildi.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 258 defa okundu.

Benzer Haberler

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'na (OKA) ilettiği içeriğe uygun olarak Ajans Kasım Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı "Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar Ve Çözüm Önerileri" konulu gündemle Ajans Yönetim Kurulu Üyeleri, ilgili kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ayrıca AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı’nın da katılımı ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nda düzenlendi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:26

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, OKA toplantısına katılmak üzere bulundukları Samsun’da, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ile birlikte Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:23

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı Amasya Gençlik Merkezi Has Odasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-1 Özel Çağrı döneminde proje başvurusunda bulunup, projeleri bakanlık tarafından kabul edilen proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:17

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Kasım ayı toplantısı, Dönem Başkan Vekili Vali  Dr. Osman Varol’un başkanlığında Samsun’da gerçekleştirildi. 

Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:16

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Amasya İl Özel İdaresi 2018 Yılı Sulama Hizmetleri Yatırım Programı çalışmaları ile Amasya topraklarında sulu tarıma imkân sağlayacak olan projelerine bir yenisini daha ekledi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:15
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.