GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Ticari taksi sürücülerine SRC2 mesleki yeterlilik belgesi kriteri

Cumartesi, Mar.24.2018 - 10:43
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Ticari taksi sürücülerine SRC2 mesleki yeterlilik belgesi kriteri

Amasya Emniyet Müdürlüğü tarafından ticari taksi sürücüleri ile yapılan programda taksi sürücülerine SRC2 mesleki yeterlilik belgesi, sürücü tanıtım kartı gibi kriterler geliyor.

Amasya Emniyet Müdürlüğü tarafından ticari taksi sürücüleri ile yapılan programda taksi sürücülerine SRC2 mesleki yeterlilik belgesi, sürücü tanıtım kartı gibi kriterler geliyor.

Ticari taksi olarak hizmet veren araçların hizmet verdikleri alanda, hizmet kalitesini artırmak, denetleyecek kurum ve kuruluşların yetki ve sorumluluklarım tekrardan gündeme taşımak, taşımacılık hizmetine muhatap olan yolcuların rahatlığı ve güvenliği ile şehir içi trafik güvenliğin sağlanması adına; trafikte doğru tutum ve davranışların kazandırılması, daha dikkatli duyarlı, daha bilinçli ve kaliteli bir trafik ortamı için nelerin yapılması gerektiğinin tüm detaylarıyla konuşabilmek ve çözümler üretebilme adına Emniyet Müdürlüğü Brifing salonunda İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut’un başkanlığında Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Amasya Başkanı Mürsel Çapkın, Amasya Belediyesi Zabıta Müdürü Adem Bayraktar, SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, İl Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Üst Çavuş Mehmet Yorulmaz ve 45 Ticari Taksi Araç Sürücüsünün katılımları ile "Amasya’nın Trafik Düzeninde; Ticari Taksi Sürücülerinin Olumlu Katkıları" adlı program gerçekleştirildi.

Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut’un temennileri ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür Vekili Ömer Kapsal’ın açılış konuşmalarından sonra konunun tarafları olan Ticari taksi sahipleri ve sürücülerinin yaşadıkları sorunları dile getirmeleri ve çözümleri adına kurum yetkilileri ve birlikte karşılıklı görüş ve fikirlerin dile getirildiği süreçte; Ticari araç sahiplerinin çalıştırmış oldukları sürücülerin mutlak suretle sigorta bedellerinin yatırılması, yatırılmadığı takdirde 5510 saydı SSK kan onun 102. Maddesi gereğince ağır cezalara maruz kalacakları, kısa bir zaman içerisinde Amasya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından araç sahiplen ve sürücüler için "Sürücü Tanırım Kartlarının" düzenleneceğim amca T Plaka Yönetmeliğine göre Ticari taksi sürücülerinin SRC 2 (Mesleki Yeterlilik Belgesi) belgesine sahip olmaları gerektiği ve bu yöndeki eksikliklerin en kıza sürede giderilmesi gerektiğini, taksimetrelerin mutlak suretle çalıştırılarak taksiciliğin bir rant değil de meslek olarak profesyonelce yerme getirilmesi gerektiği, sürücülerin temizliklerine ve bakımlı olmalarına özen göstermeleri aynı özeni araç temizliğine de göstermeleri gerektiği. Trafik kurallarına uyarak araçlarını daha dikkatli ve duyarlı kullanmaları gerektiği, araçlarını hızlı kullanmamaları, Trafiğin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda yolcularını indirirken ve bindirirken trafiği aksatmayacak şekilde gerçekleştirmeleri gerektiği toplantı nezdinde belirtildi.

Amasya’nın bir turizm şehri olduğu unutulmadan ilimize gelen misafirlerimize saygılı ve dürüst davranarak, mümkün olduğunca olumlu düşüncelerle Amasya’dan ayrılmaları adına ticari taksi sürücülerimize önemli görevler düşmekte olup; unutulmamalıdır ki Ticari araç sürücüleri bir toplumun aynasıdır.

İI Emniyet Müdürlüğü, ilimiz trafiğini ilgilendiren her konuyu gündeme taşıyarak halkımızın rahatı, huzuru ve güvenliği için çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek olup, çalışmalarımızda Amasya halkının desteğini görmek ve yanımızda olduklarını hissetmek bizim için memnuniyet verici olacaktır.

Umut Yeşilyurt

 

 


Bu haber 324 defa okundu.

Benzer Haberler

Yabancı uyruklu kadınlara kanser taraması yapılıyor

Yabancı uyruklu kadınlara kanser taraması yapılıyor

Ülkemizde yaşayan sığınmacı ve mülteci çocukların Çocuk Hakları İl Çocuk Komiteleri aracılığıyla topluma uyumlarının sağlanması ve Türk çocuklar ile yabancı uyruklu çocuklarımız arasında karşılıklı diyaloğa ve bilgi alışverişine olanak sağlayacak bir platformun oluşturulması amacıyla Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye Temsilciliği işbirliğinde “Sosyal Uyum Programı” kapsamında çalışmalar başlatıldı.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:39

Toplum yararına çalışacak 20 kişi kura ile belirlendi

Toplum yararına çalışacak 20 kişi kura ile belirlendi

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek için Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında  İŞKUR Amasya İl Müdürlüğüne müracaat eden 162 kişi arasından alımı yapılacak 20  kişi kura ile belirlendi.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:37

Şehit ailelerine ziyaretleri devam ediyor

Şehit ailelerine ziyaretleri devam ediyor

Amasya Merkez ilçe nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Onbaşı Ferhat Erdin, 15 Ekim 2008 tarihinde Şırnak ili kırsalında bölücü terör örgütü mensupları ile girilen silahlı çatışmada şehit olmuştu.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:36

SGK personellerine “etkili iletişim ve insan ilişkileri” semineri verildi

SGK personellerine “etkili iletişim ve insan ilişkileri” semineri verildi Amasya SGK İl Müdürlüğü personellerine Prof. Dr. Ertuğrul Yaman tarafından personellerin iş ve özel hayatlarında daha mutlu ve başarılı olmaları ve vatandaşlara Sosyal Güvenlik Kurumu vizyon ve misyonuna uygun hizmet verebilmek amacıyla ‘’Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri’’ konulu seminer düzenlendi.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:35

Köprü korumalıkları aşağı uçmasını engelledi

Köprü korumalıkları aşağı uçmasını engelledi

Amasya’da meydana gelen maddi hasarlı trafik kazasında darbe alan aracı ırmağa uçmaktan köprü korumalıkları kurtardı.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:34
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.