GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Ticari taksi sürücülerine SRC2 mesleki yeterlilik belgesi kriteri

Cumartesi, Mar.24.2018 - 10:43
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Ticari taksi sürücülerine SRC2 mesleki yeterlilik belgesi kriteri

Amasya Emniyet Müdürlüğü tarafından ticari taksi sürücüleri ile yapılan programda taksi sürücülerine SRC2 mesleki yeterlilik belgesi, sürücü tanıtım kartı gibi kriterler geliyor.

Amasya Emniyet Müdürlüğü tarafından ticari taksi sürücüleri ile yapılan programda taksi sürücülerine SRC2 mesleki yeterlilik belgesi, sürücü tanıtım kartı gibi kriterler geliyor.

Ticari taksi olarak hizmet veren araçların hizmet verdikleri alanda, hizmet kalitesini artırmak, denetleyecek kurum ve kuruluşların yetki ve sorumluluklarım tekrardan gündeme taşımak, taşımacılık hizmetine muhatap olan yolcuların rahatlığı ve güvenliği ile şehir içi trafik güvenliğin sağlanması adına; trafikte doğru tutum ve davranışların kazandırılması, daha dikkatli duyarlı, daha bilinçli ve kaliteli bir trafik ortamı için nelerin yapılması gerektiğinin tüm detaylarıyla konuşabilmek ve çözümler üretebilme adına Emniyet Müdürlüğü Brifing salonunda İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut’un başkanlığında Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Amasya Başkanı Mürsel Çapkın, Amasya Belediyesi Zabıta Müdürü Adem Bayraktar, SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, İl Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Üst Çavuş Mehmet Yorulmaz ve 45 Ticari Taksi Araç Sürücüsünün katılımları ile "Amasya’nın Trafik Düzeninde; Ticari Taksi Sürücülerinin Olumlu Katkıları" adlı program gerçekleştirildi.

Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut’un temennileri ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür Vekili Ömer Kapsal’ın açılış konuşmalarından sonra konunun tarafları olan Ticari taksi sahipleri ve sürücülerinin yaşadıkları sorunları dile getirmeleri ve çözümleri adına kurum yetkilileri ve birlikte karşılıklı görüş ve fikirlerin dile getirildiği süreçte; Ticari araç sahiplerinin çalıştırmış oldukları sürücülerin mutlak suretle sigorta bedellerinin yatırılması, yatırılmadığı takdirde 5510 saydı SSK kan onun 102. Maddesi gereğince ağır cezalara maruz kalacakları, kısa bir zaman içerisinde Amasya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından araç sahiplen ve sürücüler için "Sürücü Tanırım Kartlarının" düzenleneceğim amca T Plaka Yönetmeliğine göre Ticari taksi sürücülerinin SRC 2 (Mesleki Yeterlilik Belgesi) belgesine sahip olmaları gerektiği ve bu yöndeki eksikliklerin en kıza sürede giderilmesi gerektiğini, taksimetrelerin mutlak suretle çalıştırılarak taksiciliğin bir rant değil de meslek olarak profesyonelce yerme getirilmesi gerektiği, sürücülerin temizliklerine ve bakımlı olmalarına özen göstermeleri aynı özeni araç temizliğine de göstermeleri gerektiği. Trafik kurallarına uyarak araçlarını daha dikkatli ve duyarlı kullanmaları gerektiği, araçlarını hızlı kullanmamaları, Trafiğin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda yolcularını indirirken ve bindirirken trafiği aksatmayacak şekilde gerçekleştirmeleri gerektiği toplantı nezdinde belirtildi.

Amasya’nın bir turizm şehri olduğu unutulmadan ilimize gelen misafirlerimize saygılı ve dürüst davranarak, mümkün olduğunca olumlu düşüncelerle Amasya’dan ayrılmaları adına ticari taksi sürücülerimize önemli görevler düşmekte olup; unutulmamalıdır ki Ticari araç sürücüleri bir toplumun aynasıdır.

İI Emniyet Müdürlüğü, ilimiz trafiğini ilgilendiren her konuyu gündeme taşıyarak halkımızın rahatı, huzuru ve güvenliği için çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek olup, çalışmalarımızda Amasya halkının desteğini görmek ve yanımızda olduklarını hissetmek bizim için memnuniyet verici olacaktır.

Umut Yeşilyurt

 

 


Bu haber 276 defa okundu.

Benzer Haberler

Tuğgeneral Tansel Çokuysal’a İade-i ziyaret

Tuğgeneral Tansel Çokuysal’a İade-i ziyaret

Vali Dr. Osman Varol, Tuğgeneral Özkan Edip Akgülay’dan Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanlığı görevini devralan Tuğgeneral Tansel Çokuysal’a iadei ziyaret gerçekleştirdi.


Cumartesi, Eyl.22.2018 - 09:57

Şehidimizin adı çeşmede yaşayacak

Şehidimizin adı çeşmede yaşayacak

Suriye’deki Fırat Kalkanı operasyonunda terör örgütü IŞİD mensuplarınca Türk tanklarına düzenlenen roketli saldırıda 26 yaşında şehit olan Uzman Çavuş Osman Karakuş anısına, Amasya İl Özel İdaresi baba ocağı olan Suluova ilçesine bağlı Erarslan köyünde defnedildiği mezarlığın yakınına Şehidimiz anısına adını taşıyan bir çeşme yaptırdı.


Cumartesi, Eyl.22.2018 - 09:56

MEB temsilcilerinden Vali Varol’a ziyaret

MEB temsilcilerinden Vali Varol’a ziyaret

2018 - 2019 Eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un talimatlarıyla Amasya’da bulunan Milli Eğitim Bakanlığı temsilcileri, Talim Terbiye Kurulu Elektronik Eğitim İçerikleri Daire Başkanı Zeki Tuman, Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi Dr. Mustafa Otrar ve Milli Eğitim Uzmanı Melih Taşıyaran ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş  Vali Dr. Osman Varol ziyaret etti.


Cumartesi, Eyl.22.2018 - 09:55

Eliaçık mazbatasını aldı

Eliaçık mazbatasını aldı

Sağlık-Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık yapılan olağan genel kurulda güven tazeledi.


Cumartesi, Eyl.22.2018 - 09:54

İl Özel İdaresi Eski Çeltek Kömür İşletmesi’ni ziyaret etti

İl Özel İdaresi Eski Çeltek Kömür İşletmesi’ni ziyaret etti

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, İl Özel İdaresi Eski Çeltek Kömür İşletmesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından yapılan toplantıya başkanlık etti.


Cumartesi, Eyl.22.2018 - 09:53
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.