GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Öğrenciler ilk dersi şehitlikte yaptı

Çarşamba, Mar.21.2018 - 11:59
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Öğrenciler ilk dersi şehitlikte yaptı

Amasya Ziyapaşa Ortaokulu öğrencileri ilk dersi şehitlikte yaptı.

Amasya Ziyapaşa Ortaokulu öğrencileri ilk dersi şehitlikte yaptı.

5,7 ve 8. Sınıf öğrencileri değerler eğitimi kapsamında İlk dersi Amasya Şehitliğinde yaptı. Şehitlikte işlenen ilk derste öğrencilere vatan, millet, toprak, şehitlik gibi kavramlar yerinde anlatıldı.

Yaklaşık 150 öğrenci şehitlikte dualar etti, her şehidimizin mezarını ziyaret eden öğrenciler Türk bayrakları ve karanfil bıraktı.

Öğrenci, öğretmenine ilk kez geldiği şehitliğe girdiğinde huzur duyduğunu söyledi. Ziyapaşa Ortaokulu Müdürü Ramazan Mutlu: “Öğrencilerimize değerler eğitimini yerinde vermek amacıyla şehitliği ziyaret etmeyi planladık. İlk dersimizi biz şehitliğimizin olduğu mekanda yapmayı arzu ettik. 15 kadar öğrenciyi yerinde görmek amacıyla vatan sevgisi, millet sevgisi ve bayrak sevgisini yerinde görmek amacıyla, ülkemiz için kendi canını seve seve feda eden şehitlerimizi yerlerinde, kendilerini ziyaret etmek için burayı ziyaret etmeyi planladık. Öğrenci ve Öğretmenlerimiz buraya geldiler. İlk derslerini, Okulumuzda sosyal bilgiler dersini, ilk dersini burada şehitlerimizle ilgili olarak burada işlediler. Yaklaşık 150 öğrencimiz kendileri bayrak ve çiçeklerle şehitlerimize kendi duygu ve düşüncelerini belirten, yazıyı yazacaklar akşam ve her bir şehidimize de “Şehidimize Mektup” diye öyle bir mektup yazarak, değerler eğitimini yerinde görmüş olacaklar. Gelirken öğrencilerimiz ilk defa şehitliğe geldiklerini belirttiler. Şehitliğin e olduğunu kitabi olarak biliyorlar ama uygulamalı olarak pek bunu kavrayamadıkları için yerinde görmeleri onları daha çok farklı bir motive etti. İnşallah bunu devamlı biz planlayarak, bunu bütün öğrencilerimize 680 öğrencimizi buraya getirerek, bu şehitlerimizin değerlerimizi yerinde görmeyi, görmelerini amaçlıyoruz” dedi.

Öğrencilerden Raza Baydilli (10): “Buraya ilk defa geliyorum, çok mutlu oldum ve hüzünlendim. Burada vatan için canını feda etmiş kişileri görünce hüzünlendim. Bende bir asker olmak isterdim. Şehitlik mertebesine ulaşmak isterdim. Çok fedakar olduklarını düşündüm. Onlar bizim için çok değerli” diye konuştu.

Değerler eğitim kapsamında Ziyapaşa Ortaokulu yönetimi toplam 680 öğrenciye şehitliği ziyaret ettirerek vatan, millet, toprak ve şehitlik gibi kavramları yerinde göstermeyi hedefliyor.

 


Bu haber 165 defa okundu.

Benzer Haberler

Türkiye’de ve dünya’da yatay akarsu üzerine yapılan ilk ve tek projede sona gelindi

Türkiye’de ve dünya’da yatay akarsu üzerine yapılan ilk ve tek projede sona gelindi Amasya Belediyesinin vizyon projelerinden olan Yeşilırmak Şişirme projesi ve elektrik üretim projesinde sona gelindi. 

Cumartesi, Tem.21.2018 - 09:35

Türkiye’de ve dünya’da yatay akarsu üzerine yapılan ilk ve tek projede sona gelindi

Amasya Belediyesinin vizyon projelerinden olan Yeşilırmak Şişirme projesi ve elektrik üretim projesinde sona gelindi.


Cumartesi, Tem.21.2018 - 09:33

Yeni Amasyaspor yeni sezon çalışmalarına start verdi

Yeni Amasyaspor yeni sezon çalışmalarına start verdi

Yeni Amasyasporumuz 2018-2019 Futbol Sezonuna bugün sabah saatlerinde yaptığı çalışma ile start verdi.


Cumartesi, Tem.21.2018 - 09:31

Sanayi sitesinde asfalt öncesi hazırlıklar başladı

Sanayi sitesinde asfalt öncesi hazırlıklar başladı

Amasya’nın Suluova İlçe Belediye Başkanı Fatih Üçok, Sanayi Sitesi asfalt hazırlık ve  kilit parke taş çalışmalarını ziyaret ederek ekiplerden bilgiler aldı.


Cumartesi, Tem.21.2018 - 09:30

Mağdur eden değil, memnun eden politikalar üretilmeli

Mağdur eden değil, memnun eden politikalar üretilmeli

Eğitim Bir Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, Yeni dönemde vaatler yerine getirilmeli, mağdur değil memnun eden politikalar üretilmeli dedi.


Cumartesi, Tem.21.2018 - 09:29
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.