GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Girişimcilik Kursu Sertifikaları kursiyerlere verildi

Çarşamba, Mar.14.2018 - 09:06
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Girişimcilik Kursu Sertifikaları kursiyerlere verildi

Suluova Ticaret ve Sanayi Odası 2018 yılı içinde KOSGEB ve İŞKUR Müdürlükleriyle Birlikte birincisini düzenlediği Girişimcilik Kursu Sertifikalarını kursiyerlere verildi.

Suluova Ticaret ve Sanayi Odası 2018 yılı içinde KOSGEB ve İŞKUR Müdürlükleriyle Birlikte birincisini düzenlediği Girişimcilik Kursu Sertifikalarını kursiyerlere verildi.
Oda Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aksu, Oda ve KOSGEB ,İŞKUR’un önderliğinde, yapılan 2018 Yılı 1. Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programını bitiren kursiyerlere sertifika törenine katıldı. Sertifika töreninde, KOSGEB Amasya İl Müdürü Bayram Ali Kukuş, Kurs Eğitmen Hocası Nusret Kasap ve Kursiyerler katıldılar. 
Yönetim Kurulu Başkanı Aksu “ Suluova TSO yönetim kurulu olarak, az gelişmiş kent ve bölgelerin kalkınmalarının en önemli araçlarından bir tanesinin, girişimcilik sayısının artırılmasıyla mümkün olabileceğine inanıyoruz. 2017 ve 2018 yıllarında KOSGEB ile birlikte toplam 12 tane kurs açtık. Bu 12 kurstan yaklaşık 280 kursiyeri sertifikalandırdık.Özellikle yeni işini kurmak isteyen, işyerini açmak isteyen girişimcilere, Altıkları sertifikalarla KOSGEB tarafından 50 bin TL hibe ve 100 bin TL Faizsiz kredi desteği alacaklar. Bundan sonrada Talepler doğrultusunda Odamız toplantı salonunda 30 kişilik yeni girişimcilik kursu açmayı planlanıyoruz bu eğitimlere katılmak isteyenlerin odamız Genel sekreterliğine müracaat etmelerini ve bu eğitimlere katılanlarında bunu çok önemsemelerini istiyoruz. Ayrıca eğitim sonunda girişimcilerimize KOSGEB den Toplam destek miktarı 50 bin TL hibe, 100 bin TL faizsiz kredi olmak üzere toplam 150 bin TL'dir. Erkek girişimciler için yüzde 70, kadın, gazi, birinci derecede şehit yakını veya engelli girişimciler için yüzde 90 oranında destek uygulanacaktır. Destek oranlaması ise işletme kuruluş desteği 2 bin TL, kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği 23,50 bin TL, işletme giderleri desteği 30 bin TL, sabit yatırım desteği ise 30 bin ve geri ödemeli sabit yatırım desteği 100 bin TL olarak belirlenmiştir. Bu konuda samimi olan ve işini kurmak isteyen vatandaşlarımız mutlaka bu kursumuzdan faydalanmalarını istiyoruz. 
Oda olarak 3. Girişimcilik başvurularını da almaya başladık Devletimizin verdiği bu güzel ve faydalı destekten faydalanmak isteyen girişimcilerimizi odamızdan Formlarını alıp Girişimcilik kursu için kayıt olmaya bekliyorum “dedi.


Hanife Yeşilyurt

 


Bu haber 48 defa okundu.

Benzer Haberler

Yazar Ahmet Yiğittop, Güneş’i ziyaret etti

Yazar Ahmet Yiğittop, Güneş’i ziyaret etti Yazar Ahmet Yiğittop, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş’i makamında ziyaret ederek kendi yazmış olduğu kitapları müdürlük kütüphanesine hediye etti. 

Cuma, Mar.23.2018 - 09:01

“Regaib kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içindeyiz “

“Regaib kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içindeyiz “ Gençlik Hizmetleri ve Spor  il Müdürü  Abdullah Kodek Regaib kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Cuma, Mar.23.2018 - 08:59

“Regaib kandilimiz mübarek olsun”

“Regaib kandilimiz mübarek olsun”

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir üç ayların başlangıcı ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Cuma, Mar.23.2018 - 08:58

“Regaib Kandili devletimize, milletimize ve tüm ümmete mübarek olsun”

“Regaib Kandili devletimize, milletimize ve tüm ümmete mübarek olsun”

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç Regaib kandili mesajı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.


Cuma, Mar.23.2018 - 08:57

Kahraman şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu

Kahraman şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle şehitlerimiz için Fatih Camii'nde Mevlid-i Şerif okutuldu. 

Cuma, Mar.23.2018 - 08:56
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.