GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

İşitme engellilerden 7 yılda 10 Türkiye Şampiyonluğu

Çarşamba, Mar.14.2018 - 08:58
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


İşitme engellilerden 7 yılda 10 Türkiye Şampiyonluğu

Amasya Lokman Hekim İşitme engelliler öğrencileri 7 yılda 10 Türkiye şampiyonluğu elde ettiler.

Amasya Lokman Hekim İşitme engelliler öğrencileri 7 yılda 10 Türkiye şampiyonluğu elde ettiler.

Amasya Lokman Hekim İşitme engelliler bayan voleybol takımı son olarak 03-07 Mart 2018 tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen Türkiye geneli 15 farklı ilden, yaklaşık 250 işitme engelli sporcunun mücadele ettiği Yıldızlar Bayan Voleybol İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasında birinci oldu.

Antrenman öncesi ısınan bayan Voleybol takımı şampiyonalara okullarında günlük 2 antrenman yaparak hazırlanıyor.

Lokman Hekim İşitme Engelliler Beden Eğitimi Öğretmeni Bilal Çakıcı: “7 yıldır burada görev yapıyorum. Okulumuzda sportif faaliyetler olarak hem voleybol takımımız var. Erkeklerde güreş takımımız var, hem erkek hem kız masa tenisi takımımız var. 7 yıldır burada 4 defa voleybol’da, 4 defa yıldızlar güreşte ve 2 defa da masa tenisinde Türkiye şampiyonu olduk. Bunun en sonuncusu geçen hafta Samsun’da yapıldı. Çocuklarımızla ilgilenildiği zaman engel tanımıyorlar, önemli olan iyi rehberlik yapabilmek” diye konuştu.

Okul Müdürü Yusuf Koçak: “Okulumuz son dönemlerde sportif faaliyetlerde yapmış olduğu başarılarla Amasya’mızı her alanda temsil etmektedir. BU temsilin altında yatan başarılar öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin işbirliği ve büyük çalışma temposuyla gerçekleşmiştir. Türkiye genelinde birçok branşta, özellikle spor alanında ödüller ve kupalar almaktayız. Buda bizi son derece motive etmekte, gururlandırmaktadır. Son dönemde özellikle son 7 yılda voleybol özellikle voleybol, güreş, masa tenisi gibi alanlarda Türkiye şampiyonluğumuz var. Bu hem bizleri hem öğrencilerimizi son derece gururlandırmış ve mutlu etmiştir” diye konuştu. Öğrencilerin sadece voleybolda değil birçok spor dalında da sayısız başarısı ve kupası var. Kupalar o kadar çok ki okulun bir bölümünde kupa köşesi oluşturularak, sergileniyor.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 167 defa okundu.

Benzer Haberler

“Vaatlerin yerine getirilmesini, beklentilerin karşılanmasını bekliyoruz”

“Vaatlerin yerine getirilmesini, beklentilerin karşılanmasını bekliyoruz”

Eğitim-Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, sorunların çözümü noktasında sorumluluk aldıklarını, kararlılıkla mücadele verdiklerini ifade ederek, “Hedefimiz, insani değerler ışığında yaşanabilir bir dünyayı yeniden oluşturabilmektir. Bunu başarmak için, her türlü düzenbazlıkla mücadele etmeli, tehdit ve şantajdan çekinmemeli, kararlılıkla, doğru bildiğimiz yolda korkmadan yürümeye devam etmeliyiz. Adaletin tesisi için bu bir insanlık borcudur” dedi.


Salı, Haz.19.2018 - 08:55

“Türkiye Kamu-Sen’i geleceğe başarılı bir şekilde taşımak bizim için milli bir görevdir”

“Türkiye Kamu-Sen’i geleceğe başarılı bir şekilde taşımak bizim için milli bir görevdir”

Türkiye Kamu Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen, 26. Kuruluş yıl dönümü ile ilgili bir açıklama yaptı.


Salı, Haz.19.2018 - 08:50

“MHP, TBMM’nde layık olduğu yerini alacaktır”

“MHP, TBMM’nde layık olduğu yerini alacaktır”

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya Milletvekili Adayı Kadir Kutay Samsun, Kutlu bir yürüyüşün arifesindeyiz. 24 Haziran seçimleri yaklaştı. MHP’siz hiçbir siyasi hareket devletin bekasını güvence sağlayacak durumda değildir dedi.  


Salı, Haz.19.2018 - 08:49

“Emek mücadelemizde 26. yılımız kutlu olsun”

“Emek mücadelemizde 26. yılımız kutlu olsun” Türk Büro Sen Amasya Şube Başkanı Muammer Tufanoğlu, devletimizin, milletimizin vazgeçilmez değerlerini ve kamu görevlilerinin haklarını koruyup, daima daha iyiye ve güzele ulaşmayı hedefleyen Sendikamızın 26. kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz dedi.


Salı, Haz.19.2018 - 08:49

Zarar tespit çalışmaları yapıldı

Zarar tespit çalışmaları yapıldı Amasya’da yaşanan yoğun sağanak yağış, Amasya kırsalında sel ve heyelanlara yol açtı. 

Salı, Haz.19.2018 - 08:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.