GAZETELER

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

İşitme Engelliler Türkiye Güreş Şampiyonası sona erdi

Salı, Mar.13.2018 - 09:55
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


İşitme Engelliler Türkiye Güreş Şampiyonası sona erdi

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında yer alan ve Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile organize ettiği, Türkiye’nin farklı illerinden 168 sporcunun katıldığı ve 3 gün süren İşitme Engelliler Türkiye Güreş Şampiyonası (Büyükler-Gençler-Yıldızlar) sona erdi. 

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında yer alan ve Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile organize ettiği, Türkiye’nin farklı illerinden 168 sporcunun katıldığı ve 3 gün süren İşitme Engelliler Türkiye Güreş Şampiyonası (Büyükler-Gençler-Yıldızlar) sona erdi. İlerleyen yıllarda ülkemizi Olimpiyatlarda ve Avrupa’da temsil edecek olan sporcuların kıyasıya mücadelesi izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Amasya Hamit Kaplan Spor salonunda 9 Martta başlayan şampiyona 11 Martta sporcuların madalya töreni ile sona erdi. Şampiyonaya Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir ve çok sayıda sporcu katıldı.

Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir: “Bugün Amasya’da son 15 günde devamlı turnuvalar izliyoruz. Bugün yıldızlar, gençler ve büyüklerde İşitme engellilerin Türkiye Şampiyonası Amasya’da yapılıyor. Tabi çok başarılı gençlerimiz var. Birde benim dikkatimi çeken diğer, normal, duyusu normal olanlarla buradakileri kıyasladığımızda işitme engelliler daha büyük teknik puanlar yapıyorlar. Daha fazla teknik puan çıkıyor. Her zaman biz gençlere söylüyoruz, çalışıp gayret ettiğinizde iyi şeyler çıkar diye. İşitme engelliler grubumuzda bizim Avrupa, olimpiyat ve dünya şampiyonlarımız var. Bu milletin gençlerine biz güvenirsek, engellisi de engelsizi de hepsi uluslar arası arenalarda başarılı olur” dedi.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, “Bu yıl Türkiye Şampiyonamızı Amasya’da düzenlemeye kara verdik. Geçen yıl olimpiyat bitirdik, biliyorsunuz. 46 tane madalyayla 4. sıralamaya girdik. Ülkemizi şereflendirdik. Gençlere daha çok yatırım yaparak, daha da başarılı olmak için çalışıyoruz” dedi.

Şampiyona da talihsiz anlar da yaşandı. Bir sporcunun dirseği çıktı. Ambulansla Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Eğitim Araştırma hastanesine kaldırılan sporcunun sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

Büyükler, Gençler ve Yıldızlar Kategorilerinde birinci olan sporcuların madalyalarını Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir taktı.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 176 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.