GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

İYİ Parti Amasya kongresini yaptı

Salı, Mar.13.2018 - 09:11
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


İYİ Parti Amasya kongresini yaptı

Amasya İYİ Parti birinci olağan kongresini gerçekleştirdi. Grand Ottomanda düzenlenen kongreye Divan Başkanı, Eski Devlet Bakanı Ayfer Yılmaz, GİK. Üyesi Elmas Giragos, Tokat İl Başkanı M. Afşin Ünverdi, Kurucular Kurulu üyesi Yıldırım Görgen, Taşova İlçe Başkanı Hakkı Canlı ve Üyeler katıldı. 

Amasya İYİ Parti birinci olağan kongresini gerçekleştirdi. Grand Ottomanda düzenlenen kongreye Divan Başkanı, Eski Devlet Bakanı Ayfer Yılmaz, GİK. Üyesi Elmas Giragos, Tokat İl Başkanı M. Afşin Ünverdi, Kurucular Kurulu üyesi Yıldırım Görgen, Taşova İlçe Başkanı Hakkı Canlı ve Üyeler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede divan kurulu oluşturuldu. Gündem maddelerinin icrasından sonra seçimlere geçildi. İl başkanlığına tek aday olan A. Fatih Coşar seçilirken 42 kişilik yönetim kurulu asil üyeliğine Taşova’dan Fehmi Yılmaz ve Bahattin Gedizli seçildi. Üst kurul delegeliğine ise Taşova İYİ Parti kurucu başkanı Salih Aşçı seçildi.

İYİ Parti Amasya İl Başkanı Fatih Coşar bir konuşma yaparak şunları kaydetti: “Ülkemizin yaşadığı şu zor günlerde yelini taşın altına koyma cesaretini göstererek buraya gelip, bizlere hem güç hem onur veren hanımefendiler, beyefendiler hepinizi şahsım ve teşkilatım adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz, şeref verdiniz. Şehrimin güzel insanları bugün burada sadece bir siyasi partinin il kongresini yapmıyoruz. Tarihte nasıl Çelebi Mehmet'e verdiğimiz destekle. Fetret devrini sonlandırdıysak, daha dün nasıl, Mustafa Kemal’e Amasya emrinizdedir paşam diyerek, İstiklal ateşini yaktıysak, bugün de Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde yeniden Türk Milleti ve Türkiye için başlatılandır iyilik hareketine omuz veriyor, kutlu bir yola çıkıyoruz.

Evet, Amasya'mın iyi insanları, bugün birlikte bir yola çıktık. Türkiye’nin algı operasyonları ile perdelenen, siyasi atmosferini, gerçeklerle buluşturmak için yola çıktık. Kimsenin, haksızlığa uğramadığı, kimsenin kendini mağdur ya da öteki hissetmediği, adalet güneşini her sabah daha güçlü doğduğu bir Türkiye için yola çıktık. Türkiye'nin ve Türk Milletinin kaderinin hiç kimsenin iki dudağı arasına bırakılmasının mümkün olmadığına inandığımız için, kuvvetler ayrılığı ilkesi üzerine tesis edilmiş bütün kurumlarıyla şeffaf ve denetlenebilir güçlü bir parlamenter sistem oluşturup, toplumun bütün bireylerinin, kendisini, sistemin bir parçası hissettiği güçlü bir Türkiye için yola çıktık.

Rüzgarın estiği yöne savrulmayan, kırılganlıktan uzak, ilkeler üzerine inşa edilmiş, süreklilik arz eden bir dış politika, ülkeyi yönetenleri gündelik siyasi hesaplar uğruna yaptıkları hataların bedelini evlatlarımızın ödemediği, etrafında oluşan ateş çemberini söndürdüğümüz tam bağımsız bir Türkiye için yola çıktık. Genç nüfusumuzun üstüne karabasan gibi çöken, işsizlik problemine çözümler üretmek, ülkemizin istihdam edilmiş gücünü artırmak için bir yola çıktık. Çiftçimizin tarımsal üretim konusun da dünyayla rekabet edebilir hale getirmek, tarım ülkesi olan Türkiye'yi tarım ürünleri ithal eder durumundan kurtarıp, üreten bir Türkiye için yola çıktık, işçi esnaf, memur ve emeklimizi kimseye muhtaç olmadan yaşayacakları onurlu bir hayat temin etmek için yola çıktık. Ülkemizi yıllardır yoran, acıya boğan terör meselesine ütopik hayaller, anlamsız süreçler üzerinden değil gerçekleri görüp, sorunları tespit ederek çözmek için yola çıktık.

Ve biz bu yola çıkarken karşılaşacağımız sorunların elbette farkındaydık. Dün Mustafa Kemal’e ve Kuva-i Milliye'ye hain diyenlerin bizi de yaftalayabileceklerini elbette biliyorduk. Ama aklımız ve vicdanımız rahat. Nasıl tarih günü geldiğinde Mustafa Kemal’i ATATÜRK diye yazdıysa, yarın vakti geldiğinde herkesin isminin yanına gerekli tabiri yazacaktır. Ne bu ülkenin kuruluş felsefesine olan İnancımızdan ne de yüreğimizde yaşattığımız kuva-i milliye ruhundan asla taviz vermeyecek, ödenecek bedel neyse ödeyeceğiz. Biz hiç bir vatandaşımızı birbirinden ayırmadan, bütün farklılıklarımızı Türk Milletinin binlerce yıldır oluşturduğu büyük medeniyetin çatısı altında birleştirip geleceğe birlik ve güven içinde yürümek için yola çıktık. Bütün niyetimiz Cenabı Hakkin mal umudur. Allah yar ve yardımcımızdır. Sizlerin huzurunda büyük Türk Milletine söz veriyoruz. Adaletten asla ayrılmayacağız. Hiç bir beşeri gücün önünde eğilmeyeceğiz. Türkiye'yi felakete sürükleyen bu yandaş ve yanaşma düzenine dur diyeceğiz. Hakikat ve liyakat devleti yönetecek. Sen ben kavgasından uzak, biz olacağız Biz İyi olacağız. Türkiye iyi olacak. Hedefimiz, Mutlu Türk Milleti, Güçlü Türk Devleti” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt

 

 


Bu haber 709 defa okundu.

Benzer Haberler

Vali Varol yatağa bağımlı Aktaş ve ailesini ziyaret etti

Vali Varol yatağa bağımlı Aktaş ve ailesini ziyaret etti

Vali Dr. Osman Varol, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ve Amasya Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Özgür Dalkıran ile birlikte 58 yaşında olan ve 15 yıldır süren şeker hastalığı sebebiyle sol bacağını kaybeden, ayrıca geçirdiği SVO sebebiyle 2 yıldır yatağa bağımlı halde yaşayan ve kalp rahatsızlığı geçirmiş Hayri Aktaş ve ailesine ziyaret gerçekleştirdi.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:43

Sultan II. Bayezid Cami bugün ibadete açılıyor

Sultan II. Bayezid Cami bugün ibadete açılıyor Restorasyon çalışmaları sona eren Sultan II.Bayezid Külliyesi ve Cami bugün ibadete açılıyor.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:42

Stres vertigoyu tetikliyor

Stres vertigoyu tetikliyor Baş dönmesi, yani vertigo toplumda yaygın olarak görülüyor. Baş dönmesi ya da vertigonun birçok farklı sebebin sonuç semptomu olduğunu söyleyen Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz vertigo ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı. 

Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:41

Kursu başarı ile tamamlayan öğretmenler sertifikalarını aldı

Kursu başarı ile tamamlayan öğretmenler sertifikalarını aldı

“Oyun Temelli Blok Kodlama Eğitici Eğitimi” kursunu başarı ile tamamlayan öğretmenlere sertifikaları Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Ilker Kösterelioğlu, tarafından verildi.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:41

“İhmal edilen gastrit ciddi hastalıklara neden oluyor”

“İhmal edilen gastrit ciddi hastalıklara neden oluyor”

Midede yanma, ağrı ve şişkinlik gibi belirtilerle kendini gösterebilen gastritin, mide iç duvarının iltihaplanması anlamına geldiğini belirten Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Selçuk Sezikli Önemsenmeyerek tedavisi geciktirilen gastrit sorunu, kansere kadar gidebilen ciddi hastalılara zemin hazırlayabiliyor açıklamasında bulundu.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:40
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.