GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

İYİ Parti Amasya kongresini yaptı

Salı, Mar.13.2018 - 09:11
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


İYİ Parti Amasya kongresini yaptı

Amasya İYİ Parti birinci olağan kongresini gerçekleştirdi. Grand Ottomanda düzenlenen kongreye Divan Başkanı, Eski Devlet Bakanı Ayfer Yılmaz, GİK. Üyesi Elmas Giragos, Tokat İl Başkanı M. Afşin Ünverdi, Kurucular Kurulu üyesi Yıldırım Görgen, Taşova İlçe Başkanı Hakkı Canlı ve Üyeler katıldı. 

Amasya İYİ Parti birinci olağan kongresini gerçekleştirdi. Grand Ottomanda düzenlenen kongreye Divan Başkanı, Eski Devlet Bakanı Ayfer Yılmaz, GİK. Üyesi Elmas Giragos, Tokat İl Başkanı M. Afşin Ünverdi, Kurucular Kurulu üyesi Yıldırım Görgen, Taşova İlçe Başkanı Hakkı Canlı ve Üyeler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede divan kurulu oluşturuldu. Gündem maddelerinin icrasından sonra seçimlere geçildi. İl başkanlığına tek aday olan A. Fatih Coşar seçilirken 42 kişilik yönetim kurulu asil üyeliğine Taşova’dan Fehmi Yılmaz ve Bahattin Gedizli seçildi. Üst kurul delegeliğine ise Taşova İYİ Parti kurucu başkanı Salih Aşçı seçildi.

İYİ Parti Amasya İl Başkanı Fatih Coşar bir konuşma yaparak şunları kaydetti: “Ülkemizin yaşadığı şu zor günlerde yelini taşın altına koyma cesaretini göstererek buraya gelip, bizlere hem güç hem onur veren hanımefendiler, beyefendiler hepinizi şahsım ve teşkilatım adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz, şeref verdiniz. Şehrimin güzel insanları bugün burada sadece bir siyasi partinin il kongresini yapmıyoruz. Tarihte nasıl Çelebi Mehmet'e verdiğimiz destekle. Fetret devrini sonlandırdıysak, daha dün nasıl, Mustafa Kemal’e Amasya emrinizdedir paşam diyerek, İstiklal ateşini yaktıysak, bugün de Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde yeniden Türk Milleti ve Türkiye için başlatılandır iyilik hareketine omuz veriyor, kutlu bir yola çıkıyoruz.

Evet, Amasya'mın iyi insanları, bugün birlikte bir yola çıktık. Türkiye’nin algı operasyonları ile perdelenen, siyasi atmosferini, gerçeklerle buluşturmak için yola çıktık. Kimsenin, haksızlığa uğramadığı, kimsenin kendini mağdur ya da öteki hissetmediği, adalet güneşini her sabah daha güçlü doğduğu bir Türkiye için yola çıktık. Türkiye'nin ve Türk Milletinin kaderinin hiç kimsenin iki dudağı arasına bırakılmasının mümkün olmadığına inandığımız için, kuvvetler ayrılığı ilkesi üzerine tesis edilmiş bütün kurumlarıyla şeffaf ve denetlenebilir güçlü bir parlamenter sistem oluşturup, toplumun bütün bireylerinin, kendisini, sistemin bir parçası hissettiği güçlü bir Türkiye için yola çıktık.

Rüzgarın estiği yöne savrulmayan, kırılganlıktan uzak, ilkeler üzerine inşa edilmiş, süreklilik arz eden bir dış politika, ülkeyi yönetenleri gündelik siyasi hesaplar uğruna yaptıkları hataların bedelini evlatlarımızın ödemediği, etrafında oluşan ateş çemberini söndürdüğümüz tam bağımsız bir Türkiye için yola çıktık. Genç nüfusumuzun üstüne karabasan gibi çöken, işsizlik problemine çözümler üretmek, ülkemizin istihdam edilmiş gücünü artırmak için bir yola çıktık. Çiftçimizin tarımsal üretim konusun da dünyayla rekabet edebilir hale getirmek, tarım ülkesi olan Türkiye'yi tarım ürünleri ithal eder durumundan kurtarıp, üreten bir Türkiye için yola çıktık, işçi esnaf, memur ve emeklimizi kimseye muhtaç olmadan yaşayacakları onurlu bir hayat temin etmek için yola çıktık. Ülkemizi yıllardır yoran, acıya boğan terör meselesine ütopik hayaller, anlamsız süreçler üzerinden değil gerçekleri görüp, sorunları tespit ederek çözmek için yola çıktık.

Ve biz bu yola çıkarken karşılaşacağımız sorunların elbette farkındaydık. Dün Mustafa Kemal’e ve Kuva-i Milliye'ye hain diyenlerin bizi de yaftalayabileceklerini elbette biliyorduk. Ama aklımız ve vicdanımız rahat. Nasıl tarih günü geldiğinde Mustafa Kemal’i ATATÜRK diye yazdıysa, yarın vakti geldiğinde herkesin isminin yanına gerekli tabiri yazacaktır. Ne bu ülkenin kuruluş felsefesine olan İnancımızdan ne de yüreğimizde yaşattığımız kuva-i milliye ruhundan asla taviz vermeyecek, ödenecek bedel neyse ödeyeceğiz. Biz hiç bir vatandaşımızı birbirinden ayırmadan, bütün farklılıklarımızı Türk Milletinin binlerce yıldır oluşturduğu büyük medeniyetin çatısı altında birleştirip geleceğe birlik ve güven içinde yürümek için yola çıktık. Bütün niyetimiz Cenabı Hakkin mal umudur. Allah yar ve yardımcımızdır. Sizlerin huzurunda büyük Türk Milletine söz veriyoruz. Adaletten asla ayrılmayacağız. Hiç bir beşeri gücün önünde eğilmeyeceğiz. Türkiye'yi felakete sürükleyen bu yandaş ve yanaşma düzenine dur diyeceğiz. Hakikat ve liyakat devleti yönetecek. Sen ben kavgasından uzak, biz olacağız Biz İyi olacağız. Türkiye iyi olacak. Hedefimiz, Mutlu Türk Milleti, Güçlü Türk Devleti” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt

 

 


Bu haber 612 defa okundu.

Benzer Haberler

Vatandaşlara ahi pilavı ikram edildi

Vatandaşlara ahi pilavı ikram edildi Vali Dr. Osman Varol, Ahilik Haftası münasebetiyle Amasya Valiliği koordinesiyle düzenlenen programa katıldı. 

Cuma, Eyl.21.2018 - 09:05

“Ülkemizde toplumsal barışı sağlayan, geliştiren bir gençlik yetiştirmenin tek aracıdır eğitimdir”

“Ülkemizde toplumsal barışı sağlayan, geliştiren bir gençlik yetiştirmenin tek aracıdır eğitimdir”

Atatürkçü Düşünce Derneği Amasya Şube Başkanı Yaşar Kara “Türkiye uzun süredir eğitim sisteminde; dünyadaki gelişmelerin tersine giderek gerilmektedir. Bu sitemde dünya ekonomik formu ( WEF) un yayınladığı; ülkelerin eğitim sistemleri kalitesine göre oluşturulan listede ancak 99. Sırada yer aldı. Buna göre, Katar, Malezya, İran, Pakistan gibi ülkelerin gerisinde kaldı” dedi.


Cuma, Eyl.21.2018 - 09:04

Şehit Sercan Koç’un ailesinden Vali Varol’a ziyaret

Şehit Sercan Koç’un ailesinden Vali Varol’a ziyaret

31 Mayıs 2018 tarihinde Şemdinli-Derecik-Kuzey Irak bölgesinde terör örgütlerine karşı yürütülen operasyon esnasında Amasya Gümüşhacıköy İlçesi Çay Mahallesi nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Sercan Koç yaralanmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.


Cuma, Eyl.21.2018 - 09:03

Apartman dairesinde özel bölmede uyuşturucu yetiştiren şahıslar tutuklandı

Apartman dairesinde özel bölmede uyuşturucu yetiştiren şahıslar tutuklandı

Amasya’da bir apartman dairesinin odasının içinde yapılan özel bölmede uyuşturucu yetiştiren A.K. ve M.T. gözaltına alındı.


Cuma, Eyl.21.2018 - 09:03

Okul kantin ve yemekhane denetimleri sıklaştırıldı

Okul kantin ve yemekhane denetimleri sıklaştırıldı

Eğitim ve Öğretim döneminin başlaması ile birlikte okul kantin ve yemekhane denetimleri sıklaştırıldı


Cuma, Eyl.21.2018 - 08:58
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.