GAZETELER

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

250 öğrenci bilgilendirildi

Çarşamba, Mar.07.2018 - 09:03
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


250 öğrenci bilgilendirildi

Amasya’da 250 öğrenci, 112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konusunda Amasya İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından bilgilendirildi.

Amasya’da 250 öğrenci, 112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konusunda Amasya İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından bilgilendirildi.

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Bakanlığımızca “112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla “YAŞAMA YOL VER!” sloganı ile yürütülmekte olan medya kampanyası, 2015 yılı Ekim ayında başlatılmış olup Aralık 2017 sonunda tamamlanmıştır. Kampanya süresince uygulama planında belirtilen etkinliklerden Minik 112 uygulaması, ilk ve ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencilere sınıf ayırt etmeksizin uygulanmış olup söz konusu çalışma bundan sonra da rutin olarak her yıl sadece ilkokul 3. Sınıf düzeyinde devam edecektir. Böylelikle ilkokula devam eden her bireyin bu eğitimi alması sağlanacaktır. Bu kampanya kapsamında 2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde Amasya Merkez ve ilçe İlkokullarında okul ziyaretlerimiz başlamış olup 21.02.2018 Abdurrahman Kamil İÖO ve Vali Hüseyin Poroy İÖO ziyareti 26.02.2018 Nihat Bayramoğlu İÖO ve Vahide Zeren anaokulu ziyaret edilmiş ve 250 öğrenciye eğitim verilerek sunum yapılmış, hediye ve broşür dağıtılmıştır. İlimiz merkez ve ilçelerinde okul ziyaretlerine devam edilecek ve tüm öğrencilerin eğitim alması sağlanacaktır” denildi.

Umut yeşilyurt


Bu haber 76 defa okundu.

Benzer Haberler

Yazar Ahmet Yiğittop, Güneş’i ziyaret etti

Yazar Ahmet Yiğittop, Güneş’i ziyaret etti Yazar Ahmet Yiğittop, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş’i makamında ziyaret ederek kendi yazmış olduğu kitapları müdürlük kütüphanesine hediye etti. 

Cuma, Mar.23.2018 - 09:01

“Regaib kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içindeyiz “

“Regaib kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içindeyiz “ Gençlik Hizmetleri ve Spor  il Müdürü  Abdullah Kodek Regaib kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Cuma, Mar.23.2018 - 08:59

“Regaib kandilimiz mübarek olsun”

“Regaib kandilimiz mübarek olsun”

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir üç ayların başlangıcı ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Cuma, Mar.23.2018 - 08:58

“Regaib Kandili devletimize, milletimize ve tüm ümmete mübarek olsun”

“Regaib Kandili devletimize, milletimize ve tüm ümmete mübarek olsun”

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç Regaib kandili mesajı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.


Cuma, Mar.23.2018 - 08:57

Kahraman şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu

Kahraman şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle şehitlerimiz için Fatih Camii'nde Mevlid-i Şerif okutuldu. 

Cuma, Mar.23.2018 - 08:56
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.