GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Ekonomi Bakanlığı, firma ziyaretlerine Samsun, Sinop ve Amasya’da devam ediyor

Cumartesi, Mar.03.2018 - 15:00
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Ekonomi Bakanlığı, firma ziyaretlerine  Samsun, Sinop ve Amasya’da devam ediyor

Ekonomi Bakanlığının sağladığı destekler ve gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin bilgilendirme programı kapsamında, Samsun, Amasya ve Sinop illeri ile Merzifon ilçesinde yerleşik firmalar ziyaret edecek.

Ekonomi Bakanlığının sağladığı destekler ve gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin bilgilendirme programı kapsamında, Samsun, Amasya ve Sinop illeri ile Merzifon ilçesinde yerleşik firmalar ziyaret edecek.

Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüsnü Dilemre başkanlığında 51 kişiden oluşan bir heyet, 23 ve 24’üncü Dönem Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel’in iştiraki ile 02-03 Mart 2018 tarihleri arasında Samsun, Amasya ve Sinop illeri ile Merzifon ilçesinde yerleşik 80 firmayı ziyaret edecek.  Söz konusu ziyaretler, İhracat Genel Müdürü Volkan Ağar, Avrupa Birliği Genel Müdürü Murat Yapıcı, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü (v.) Mehmet Yurdal Şahin Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürü Uğur Öztürk ile Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Zafer Soylu başkanlıklarındaki 8 farklı çalışma grubu tarafından her bir ilde eş zamanlı olarak icra edilecek olup, firma ziyaretlerinin yanı sıra, 03 Mart 2018 tarihinde Karadeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği ile ilgili Ticaret ve Sanayi Odasının organizasyonunda, Birlik/Oda üyesi firmaların temsilcilerinin katılımı ile Ekonomi Bakanlığı destek ve faaliyetlerine ilişkin bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç şunları kaydetti: “Ekonomi Bakanlığı heyetleri tarafından Nisan 2017 ayından bu yana 46 ilimizde yerleşik 1.606 firma ziyaret edilmiş olup, firmalar ile yapılacak görüşmelerde, Dâhilde İşleme Rejimi, ihracata yönelik devlet destekleri ve uygulamaları, ithalatta uygulanan ticaret politikası savunma araçları, ilave gümrük vergileri ile telafi edici vergi uygulamaları, son dönemde imzalanan ya da müzakereleri devam eden mal ve hizmet ticaretine yönelik ikili/çok taraflı ticaret anlaşmaları, firmaların bulunduğu iller bazında “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar" kapsamında uygulanan destekler, serbest bölgeler, yurt dışı müteahhitlik ve müşavirlik faaliyetleri, çeşitli hizmet sektörlerine yönelik uygulamalar, Bakanlığımızca yürütülen ürün güvenliği uygulamaları ile genel olarak ürün belgelendirmeleri, teknik engeller ve bazı tarım ürünleri ihracatında ticari kalite denetimleri, Türkiye ve Dünya ekonomisi ve dış ticareti ile ilgili gelişmeler hakkında ziyaret edilen firmaların temsilcilerine bilgi verilecek.

Söz konusu ziyaretler kapsamında Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Sayın Zafer Soylu başkanlığındaki heyet, Amasya ve Merzifon’da yerleşik 10’ar firmaya ziyaret gerçekleştirecek olup, akabinde 3.Mart.2018 Cumartesi günü saat 14:00’de Amasya Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda oda üyeleri ile bir istişare toplantısı düzenleyecek” dedi.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 430 defa okundu.

Benzer Haberler

Vali Varol yatağa bağımlı Aktaş ve ailesini ziyaret etti

Vali Varol yatağa bağımlı Aktaş ve ailesini ziyaret etti

Vali Dr. Osman Varol, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ve Amasya Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Özgür Dalkıran ile birlikte 58 yaşında olan ve 15 yıldır süren şeker hastalığı sebebiyle sol bacağını kaybeden, ayrıca geçirdiği SVO sebebiyle 2 yıldır yatağa bağımlı halde yaşayan ve kalp rahatsızlığı geçirmiş Hayri Aktaş ve ailesine ziyaret gerçekleştirdi.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:43

Sultan II. Bayezid Cami bugün ibadete açılıyor

Sultan II. Bayezid Cami bugün ibadete açılıyor Restorasyon çalışmaları sona eren Sultan II.Bayezid Külliyesi ve Cami bugün ibadete açılıyor.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:42

Stres vertigoyu tetikliyor

Stres vertigoyu tetikliyor Baş dönmesi, yani vertigo toplumda yaygın olarak görülüyor. Baş dönmesi ya da vertigonun birçok farklı sebebin sonuç semptomu olduğunu söyleyen Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz vertigo ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı. 

Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:41

Kursu başarı ile tamamlayan öğretmenler sertifikalarını aldı

Kursu başarı ile tamamlayan öğretmenler sertifikalarını aldı

“Oyun Temelli Blok Kodlama Eğitici Eğitimi” kursunu başarı ile tamamlayan öğretmenlere sertifikaları Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Ilker Kösterelioğlu, tarafından verildi.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:41

“İhmal edilen gastrit ciddi hastalıklara neden oluyor”

“İhmal edilen gastrit ciddi hastalıklara neden oluyor”

Midede yanma, ağrı ve şişkinlik gibi belirtilerle kendini gösterebilen gastritin, mide iç duvarının iltihaplanması anlamına geldiğini belirten Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Selçuk Sezikli Önemsenmeyerek tedavisi geciktirilen gastrit sorunu, kansere kadar gidebilen ciddi hastalılara zemin hazırlayabiliyor açıklamasında bulundu.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:40
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.