GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Ekonomi Bakanlığı, firma ziyaretlerine Samsun, Sinop ve Amasya’da devam ediyor

Cumartesi, Mar.03.2018 - 15:00
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Ekonomi Bakanlığı, firma ziyaretlerine  Samsun, Sinop ve Amasya’da devam ediyor

Ekonomi Bakanlığının sağladığı destekler ve gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin bilgilendirme programı kapsamında, Samsun, Amasya ve Sinop illeri ile Merzifon ilçesinde yerleşik firmalar ziyaret edecek.

Ekonomi Bakanlığının sağladığı destekler ve gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin bilgilendirme programı kapsamında, Samsun, Amasya ve Sinop illeri ile Merzifon ilçesinde yerleşik firmalar ziyaret edecek.

Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüsnü Dilemre başkanlığında 51 kişiden oluşan bir heyet, 23 ve 24’üncü Dönem Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel’in iştiraki ile 02-03 Mart 2018 tarihleri arasında Samsun, Amasya ve Sinop illeri ile Merzifon ilçesinde yerleşik 80 firmayı ziyaret edecek.  Söz konusu ziyaretler, İhracat Genel Müdürü Volkan Ağar, Avrupa Birliği Genel Müdürü Murat Yapıcı, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü (v.) Mehmet Yurdal Şahin Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürü Uğur Öztürk ile Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Zafer Soylu başkanlıklarındaki 8 farklı çalışma grubu tarafından her bir ilde eş zamanlı olarak icra edilecek olup, firma ziyaretlerinin yanı sıra, 03 Mart 2018 tarihinde Karadeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği ile ilgili Ticaret ve Sanayi Odasının organizasyonunda, Birlik/Oda üyesi firmaların temsilcilerinin katılımı ile Ekonomi Bakanlığı destek ve faaliyetlerine ilişkin bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç şunları kaydetti: “Ekonomi Bakanlığı heyetleri tarafından Nisan 2017 ayından bu yana 46 ilimizde yerleşik 1.606 firma ziyaret edilmiş olup, firmalar ile yapılacak görüşmelerde, Dâhilde İşleme Rejimi, ihracata yönelik devlet destekleri ve uygulamaları, ithalatta uygulanan ticaret politikası savunma araçları, ilave gümrük vergileri ile telafi edici vergi uygulamaları, son dönemde imzalanan ya da müzakereleri devam eden mal ve hizmet ticaretine yönelik ikili/çok taraflı ticaret anlaşmaları, firmaların bulunduğu iller bazında “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar" kapsamında uygulanan destekler, serbest bölgeler, yurt dışı müteahhitlik ve müşavirlik faaliyetleri, çeşitli hizmet sektörlerine yönelik uygulamalar, Bakanlığımızca yürütülen ürün güvenliği uygulamaları ile genel olarak ürün belgelendirmeleri, teknik engeller ve bazı tarım ürünleri ihracatında ticari kalite denetimleri, Türkiye ve Dünya ekonomisi ve dış ticareti ile ilgili gelişmeler hakkında ziyaret edilen firmaların temsilcilerine bilgi verilecek.

Söz konusu ziyaretler kapsamında Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Sayın Zafer Soylu başkanlığındaki heyet, Amasya ve Merzifon’da yerleşik 10’ar firmaya ziyaret gerçekleştirecek olup, akabinde 3.Mart.2018 Cumartesi günü saat 14:00’de Amasya Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda oda üyeleri ile bir istişare toplantısı düzenleyecek” dedi.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 281 defa okundu.

Benzer Haberler

Merzifon İİBF ilk öğrencilerini alıyor

Merzifon İİBF ilk öğrencilerini alıyor

Amasya Üniversitesi’ne bağlı olarak Merzifon’da kurulan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ilk öğrencilerini bu akademik yıl alacak. Kırk öğrenciyle eğitim öğretime başlayacak olan fakültenin kendine ait binasının inşaat çalışmaları ise hızla sürüyor. Merzifon İİBF binası tamamlanıncaya kadar öğrencilerimiz Merzifon MYO’da eğitim öğretimlerini sürdürecekler. Fakülte binasının ise 2019 yılı içinde tamamlanması bekleniyor.


Pazartesi, Ağu.20.2018 - 13:00

Amasya’da trafik kazası: 4 yaralı

Amasya’da trafik kazası: 4 yaralı

Amasya’nın Merzifon ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.


Pazartesi, Ağu.20.2018 - 12:50

TSO’dan yastık altındaki döviz ve altınları bozdurun uyarısı

TSO’dan yastık altındaki döviz ve altınları bozdurun uyarısı

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, esnafları ziyaret ederek, yerli ve milli ürün kullanalım, alışverişlerimizi tl ile yapalım, Cumhurbaşkanımızın çağrısına destek verelim diyerek, yerli ve milli firmaları kampanya yapmaya davet etti.


Pazartesi, Ağu.20.2018 - 12:49

Kutlu Köyü sulama göleti çalışmalarına başlanıldı

Kutlu Köyü sulama göleti çalışmalarına başlanıldı Amasya Merkeze 27 km uzaklıkta bulunan Kutlu köyünde, sulama göleti yapım çalışmalarına başlanıldı. 

Pazartesi, Ağu.20.2018 - 12:48

İçişleri Bakanı Soylu, yol uygulamasına katıldı

İçişleri Bakanı Soylu, yol uygulamasına katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Amasya’nın Merzifon ilçesinde bölge trafik kontrol noktasında gerçekleştirilen yol uygulamasına katıldı.


Pazartesi, Ağu.20.2018 - 12:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.