GAZETELER

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Wushu-Kungfu dönemi başlıyor

Cuma, Mar.02.2018 - 09:24
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Wushu-Kungfu dönemi başlıyor

2012 yılında Amasya Fatih Gençlik ve Spor Kulübü tarafından başlatılan Wushu çalışmaları Mart 2017’de Wushu İl Temsilciliğine atanan Abdurrahman Gültekin, Wushu çalışmaları kaldığı yerden yeniden başlatılmıştır dedi.

2012 yılında Amasya Fatih Gençlik ve Spor Kulübü tarafından başlatılan Wushu çalışmaları Mart 2017’de Wushu İl Temsilciliğine atanan Abdurrahman Gültekin, Wushu çalışmaları kaldığı yerden yeniden başlatılmıştır dedi.

Wushu İl Temsilcisi Gültekin konuyla ilgili bir açıklama yaparak şunları kaydetti: “İlk önce şehrimizde hakem kursu açılmış olup, camiamız 12 hakem kazanmıştır, daha sonra değişik illerde açılan antrenör kurslarına iştirak eden adaylarımızın 9 tanesi 1. Kademe antrenör diploması almışlardır.

Kasım 2017’de Amasya Kapalı Spor Salonunda Cumartesi-Pazar günleri, saat; 13:30-16:00 arası Antrenör Mustafa Topuz ve Musa Yapal yönetiminde resmen Wushu antremanları başlatıldı. 7’den 70’e herkesin katılabileceği faaliyetlerimiz devam etmekte ve lisanslı sporcu sayımız 50’yi aşmıştır.

Eski çalışanları ve yeni başlayanları denemek ve sporumuzu tanıtmak amacıyla yine aynı salonda Turhal-Tokat ve Sivas’ın katılımlarıyla bir yarışma düzenledik, hakemlerimiz de kendilerini denemiş oldular. Bu müsabaka da göz dolduranları Minik-Yıldız Türkiye Şampiyonasına götürdük, 1 Gümüş madalya kazandık. Önceki dönemden 2 Altın, 1 Gümüş ve 2 Bronz madalyalarımızı da sayarsak Türkiye derecelerimiz 6 tane oldu. Üstelik 2017 Avrupa şampiyonasından 1 Gümüş çıkarttık.

Haydi Kızlar Wushu’ya kampanyamızla Bayan çalışmalarını Bayan antrenör nezaretinde başlattık. Elif Demir kardeşimiz bu görevini il Temsilcilerimiz gözetiminde layıkıyla yürütmektedir. Yine aynı salonda Cumartesi-Pazar günleri, 12:30-14:30 saatleri arasında çalışılan Bayanlar seansı çok rağbet görmüştür.

Antrenman yeri ve saati bulmakta güçlük çekince, Amasya Emniyet Müdürlüğü bize yardım etti, haftanın iki günü antrenman saati verdiler, bu idmanlarımızı da antrenörümüz Abdulhadi Bilgin yaptırmaktadır.

Ayrıca Emniyet Müdürlüğü ile yapılan ortak bir proje onaylandığı takdirde Sevgi Evlerinde kalan öğrencilerimizi ve İşitme Engelli Çocuklara Wushu-Kungfu eğitimi vermek istiyoruz. Bu vesile ile Emniyet Müdürümüz Sayın Fahri Bulut’a Teşekkür ediyoruz.

Bu Şubat ayının sonunda 4. Çalışma ayını dolduran sporcularımızı kuşak imtihanına tabi tutacağız. Lisansı olan, Tao elbisesi bulunan her sporcumuz bu sınava girebilecektir. Kuşak belgeleri İl Temsilciliğimiz tarafından takdim edilecektir.

19 Mayıs bayramında Wushu-Kung fu sporunun görsel, estetik ve artistik bir bölümü olan; boş el, kılıç, ve mızrakla yapılan hücum ve savunma tekniklerinden oluşan Tao gösterileri yapmak için hazırlıklar yapıyoruz.

Son olarak Ankara da yapılacak Tao yarışmalarına katılmak için dikkatli bir şekilde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 230 defa okundu.

Benzer Haberler

“Vaatlerin yerine getirilmesini, beklentilerin karşılanmasını bekliyoruz”

“Vaatlerin yerine getirilmesini, beklentilerin karşılanmasını bekliyoruz”

Eğitim-Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, sorunların çözümü noktasında sorumluluk aldıklarını, kararlılıkla mücadele verdiklerini ifade ederek, “Hedefimiz, insani değerler ışığında yaşanabilir bir dünyayı yeniden oluşturabilmektir. Bunu başarmak için, her türlü düzenbazlıkla mücadele etmeli, tehdit ve şantajdan çekinmemeli, kararlılıkla, doğru bildiğimiz yolda korkmadan yürümeye devam etmeliyiz. Adaletin tesisi için bu bir insanlık borcudur” dedi.


Salı, Haz.19.2018 - 08:55

“Türkiye Kamu-Sen’i geleceğe başarılı bir şekilde taşımak bizim için milli bir görevdir”

“Türkiye Kamu-Sen’i geleceğe başarılı bir şekilde taşımak bizim için milli bir görevdir”

Türkiye Kamu Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen, 26. Kuruluş yıl dönümü ile ilgili bir açıklama yaptı.


Salı, Haz.19.2018 - 08:50

“MHP, TBMM’nde layık olduğu yerini alacaktır”

“MHP, TBMM’nde layık olduğu yerini alacaktır”

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya Milletvekili Adayı Kadir Kutay Samsun, Kutlu bir yürüyüşün arifesindeyiz. 24 Haziran seçimleri yaklaştı. MHP’siz hiçbir siyasi hareket devletin bekasını güvence sağlayacak durumda değildir dedi.  


Salı, Haz.19.2018 - 08:49

“Emek mücadelemizde 26. yılımız kutlu olsun”

“Emek mücadelemizde 26. yılımız kutlu olsun” Türk Büro Sen Amasya Şube Başkanı Muammer Tufanoğlu, devletimizin, milletimizin vazgeçilmez değerlerini ve kamu görevlilerinin haklarını koruyup, daima daha iyiye ve güzele ulaşmayı hedefleyen Sendikamızın 26. kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz dedi.


Salı, Haz.19.2018 - 08:49

Zarar tespit çalışmaları yapıldı

Zarar tespit çalışmaları yapıldı Amasya’da yaşanan yoğun sağanak yağış, Amasya kırsalında sel ve heyelanlara yol açtı. 

Salı, Haz.19.2018 - 08:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.