GAZETELER

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Anne, bebek ölümleri izleme çalıştayı yapıldı

Cuma, Mar.02.2018 - 09:03
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Anne, bebek ölümleri izleme çalıştayı yapıldı

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda Anne ve Bebek Ölümlerinin önlenmesini amaçlayan Acil Obstetrik Bakım Programı hakkında sunum yapıldı.

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda Anne ve Bebek Ölümlerinin önlenmesini amaçlayan Acil Obstetrik Bakım Programı hakkında sunum yapıldı.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr.Erman Zengin Koordinatörlüğünde; Kamu Hastane Hizmetleri Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Başkanlığı, İlçe Sağlık Müdürlükleri,Toplum Sağlığı Merkezi ve Hastanelerin Yönetici ve Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzman Hekimlerine Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Birim Sorumlusu Uzm.Dr.Elif Yılmaz tarafından Acil Obstetrik Bakım Programı hakkında sunum yapıldı.

AOB Çekirdek Ekip Stratejik Planlama Grubu ile İl Eylem Planı ve İl Sevk Haritası revize edilmiştir.
Ayrıca Uzm.Dr.Elif Yılmaz tarafından Bebek Ölümleri İzleme Programı kapsamında Amasya’da meydana gelen Bebek ölümleri ile ilgili sunum yapılarak; Anne –çocuk sağlığı hizmetlerinin yüksek kalitede verilmesi ,Anne bebek hastalık ve ölüm oranlarının azaltması için sağlık hizmetlerinin niteliğini ve ulaşılabilirliğini arttırmaya yönelik Bebek Ölümleri İzleme Çalıştayı yapıldı.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 74 defa okundu.

Benzer Haberler

Yazar Ahmet Yiğittop, Güneş’i ziyaret etti

Yazar Ahmet Yiğittop, Güneş’i ziyaret etti Yazar Ahmet Yiğittop, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş’i makamında ziyaret ederek kendi yazmış olduğu kitapları müdürlük kütüphanesine hediye etti. 

Cuma, Mar.23.2018 - 09:01

“Regaib kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içindeyiz “

“Regaib kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içindeyiz “ Gençlik Hizmetleri ve Spor  il Müdürü  Abdullah Kodek Regaib kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Cuma, Mar.23.2018 - 08:59

“Regaib kandilimiz mübarek olsun”

“Regaib kandilimiz mübarek olsun”

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir üç ayların başlangıcı ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Cuma, Mar.23.2018 - 08:58

“Regaib Kandili devletimize, milletimize ve tüm ümmete mübarek olsun”

“Regaib Kandili devletimize, milletimize ve tüm ümmete mübarek olsun”

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç Regaib kandili mesajı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.


Cuma, Mar.23.2018 - 08:57

Kahraman şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu

Kahraman şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle şehitlerimiz için Fatih Camii'nde Mevlid-i Şerif okutuldu. 

Cuma, Mar.23.2018 - 08:56
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.