GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Bin 403 araçtan 88’ine işlem yapıldı

Perşembe, Mar.01.2018 - 09:46
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Bin 403 araçtan 88’ine işlem yapıldı

Amasya Emniyet Müdürlüğü "Sessizlik Huzur, Gürültü Zarar Verir" anlayışı ile uygulamalara devam ediyor.

Amasya Emniyet Müdürlüğü "Sessizlik Huzur, Gürültü Zarar Verir" anlayışı ile uygulamalara devam ediyor

Amasya’da, son dönemde modifiyeli araçlarla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından sivil trafik ekibi uygulaması başlatıldı. Yaklaşık 5 ay süresince Amasya genelinde sivil ekipler ile yapılan uygulama kapsamında. 88 modifiyeli, abart egzozlu araç ve motosiklet sürücüsüne işlem yapıldı.

Gerek resmi gerekse sivil trafik ekipler tarafından durdurulan bu araçlar üzerinde yüksek ses çıkaran, abartı egzozlu, yayları kesilerek, mekaniği bozulan, yere bitişik hale getirilen ve ışık donanımı değiştirilen araçlara KTK 30 ve 32. Maddeleri hükmünce ceza işlem uygulanarak trafikten men edilmiştir.

Amasya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada uygulamaların devam edileceği belirtildi. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal, ilimizde 5 (beş) ay içerisinde kontrol edilen bin 403 araçtan 88 araç sürücüsüne “çevreyi rahatsızlık edecek derecede duman ve gürültü çıkarmaktan, teknik değişiklik” yapmaktan işlem uygulandığım ve bu araçların trafikten men edildiğini söyledi. Konuya ilişkin yoğun şikâyet aldıklarını ve İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut’un talimatları ile bu konu ile mücadele için sivil ekipleri görevlendirdiklerini belirten Kapsal şunları söyledi: “Bize gelen bu şikâyetler sonrası sivil ekipler oluşturarak, arkadaşlarımızı belirlenen alanlarda görevlendirdik. Bu sivil ekibimiz bu güne kadar 88 araca işlem yaptı. Bu araçlar içerisinde abartı egzoz dediğimiz kusur ve kural ihlallerine rastlanıldı.

Bazılarında ise kesik yay dediğimiz bu sistem ile araçların mekaniğini bozan, Karayolları Trafik Kanununun 32'nci maddesine istinaden işlem yapıldı. Ekiplerimiz tarafından yapılan bu tür denetimlerimizi daha da sıklaştıracağız. Şube müdürlüğümüz tarafından vatandaşlarımızı uyarıcı broşürler dağıtılmış ve Amasya’nın önemli ve yoğun kavşaklarına asılan pankartlarla gürültü kirliliği konusunda uyarı ve bilgilendirmeler yapılmıştır” dedi.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal, halkımızın huzuru, güvenle seyahatinin sağlanması ve trafikte oluşabilecek kazaların minimize edilmesi için Amasya Emniyet Müdürlüğü olarak çalışmaların titizlikle yürütüldüğünün "Sessizlik Huzur, Gürültü Zarar verir" anlayışıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 486 defa okundu.

Benzer Haberler

Yabancı uyruklu kadınlara kanser taraması yapılıyor

Yabancı uyruklu kadınlara kanser taraması yapılıyor

Ülkemizde yaşayan sığınmacı ve mülteci çocukların Çocuk Hakları İl Çocuk Komiteleri aracılığıyla topluma uyumlarının sağlanması ve Türk çocuklar ile yabancı uyruklu çocuklarımız arasında karşılıklı diyaloğa ve bilgi alışverişine olanak sağlayacak bir platformun oluşturulması amacıyla Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye Temsilciliği işbirliğinde “Sosyal Uyum Programı” kapsamında çalışmalar başlatıldı.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:39

Toplum yararına çalışacak 20 kişi kura ile belirlendi

Toplum yararına çalışacak 20 kişi kura ile belirlendi

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek için Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında  İŞKUR Amasya İl Müdürlüğüne müracaat eden 162 kişi arasından alımı yapılacak 20  kişi kura ile belirlendi.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:37

Şehit ailelerine ziyaretleri devam ediyor

Şehit ailelerine ziyaretleri devam ediyor

Amasya Merkez ilçe nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Onbaşı Ferhat Erdin, 15 Ekim 2008 tarihinde Şırnak ili kırsalında bölücü terör örgütü mensupları ile girilen silahlı çatışmada şehit olmuştu.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:36

SGK personellerine “etkili iletişim ve insan ilişkileri” semineri verildi

SGK personellerine “etkili iletişim ve insan ilişkileri” semineri verildi Amasya SGK İl Müdürlüğü personellerine Prof. Dr. Ertuğrul Yaman tarafından personellerin iş ve özel hayatlarında daha mutlu ve başarılı olmaları ve vatandaşlara Sosyal Güvenlik Kurumu vizyon ve misyonuna uygun hizmet verebilmek amacıyla ‘’Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri’’ konulu seminer düzenlendi.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:35

Köprü korumalıkları aşağı uçmasını engelledi

Köprü korumalıkları aşağı uçmasını engelledi

Amasya’da meydana gelen maddi hasarlı trafik kazasında darbe alan aracı ırmağa uçmaktan köprü korumalıkları kurtardı.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:34
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.