GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

759 proje arasında ilk 10’a girdi

Çarşamba, Şub.28.2018 - 08:55
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


759 proje arasında ilk 10’a girdi

Amasya Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan “Gifted Children Mind Games and Innovative Societies (Gifteds Minfdul Societies)” Türkiye’deki 759 proje arasından ilk 10 proje arasında girerek, 2017 yılı içerisinde kabul edilmiştir.

Amasya Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan “Gifted Children Mind Games and Innovative Societies (Gifteds Minfdul Societies)” Türkiye’deki 759 proje arasından ilk 10 proje arasında girerek, 2017 yılı içerisinde kabul edilmiştir.

67.880 € avro hibe ile finanse edilecek olan; Türkiye’nin proje başvuru sahibi olduğu ve Belçika, İspanya ve Romanya’nın ortak olduğu bu proje faaliyetlerine toplamda 64 personel katılacaktır. Katılan bu personeller, üstün zekâlılar alanında master ve doktora yapmış ya da bu alanda uzman olarak çalışan rehber öğretmenler, özel eğitim öğretmenleri, okul psikologları ve diğer uzman personellerden oluşmaktadır. Projedeki kurumlar üstün zekâlı çocuklar için tanılama, programlama, zenginleştirme çalışmaları, öğretmen eğitimi ve aile eğitimi konularında hizmet veren Dernek, Okul ve Eğitim Enstitüsü gibi kuruluşlardır.

Gifteds and Mindful Societies adlı projemizin amacı; üstün zekâlı çocukların sosyal ve akademik çevre ile yaşadıkları uyum sorunlarını azaltarak, var olan potansiyellerini sergileyebilmeleri için yeni ortamlar sağlamaktır. Bu çocukların yeteneklerinin ve yaratıcı potansiyellerinin ortaya çıkabilmesi, sosyal becerilerinin güçlenmesi ve kendilerini gerçekleştirebilmeleri için; öncelikle onları kuşatan sosyal çevrenin yeterli bilgi ve beceriye ihtiyaç duyduğuna inanmaktayız.
Amasya Rehberlik Araştırma Merkezinin bu Projesi, üstün zekâlı çocuklar üzerine çalışan kurumların personelinde, sınıf öğretmenlerinde ve bu çocukların ailelerinde önemli etkiler yaratacaktır. 
Üstün zekâlı çocukların maruz kaldığı sıradan ve tek düze eğitim programlarında yeni bir bakış açısı yaratabilmek ve bu alanda uygulanan yeni uygulamaları deneyimlemek proje ortağı her kurum için değerli görülmektedir.
Bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde, klasik yöntemlerin dışında yenilikçilik ve yaratıcılık, uluslararası asılaşma alanında bir farkındalık oluşturmak, projemizin nihai hedefleri arasındadır. 
Bu kapsamda Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşen proje açılış toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Şahin Erzurumlu, Belçika, İspanya ve Romanya’daki ortaklarımızdan oluşan heyet, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldılar.

Umut Yeşilyurt


Bu haber 135 defa okundu.

Benzer Haberler

Yazar Ahmet Yiğittop, Güneş’i ziyaret etti

Yazar Ahmet Yiğittop, Güneş’i ziyaret etti Yazar Ahmet Yiğittop, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş’i makamında ziyaret ederek kendi yazmış olduğu kitapları müdürlük kütüphanesine hediye etti. 

Cuma, Mar.23.2018 - 09:01

“Regaib kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içindeyiz “

“Regaib kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içindeyiz “ Gençlik Hizmetleri ve Spor  il Müdürü  Abdullah Kodek Regaib kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Cuma, Mar.23.2018 - 08:59

“Regaib kandilimiz mübarek olsun”

“Regaib kandilimiz mübarek olsun”

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir üç ayların başlangıcı ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Cuma, Mar.23.2018 - 08:58

“Regaib Kandili devletimize, milletimize ve tüm ümmete mübarek olsun”

“Regaib Kandili devletimize, milletimize ve tüm ümmete mübarek olsun”

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç Regaib kandili mesajı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.


Cuma, Mar.23.2018 - 08:57

Kahraman şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu

Kahraman şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle şehitlerimiz için Fatih Camii'nde Mevlid-i Şerif okutuldu. 

Cuma, Mar.23.2018 - 08:56
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.