GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

CHP, yerel ve genel seçim hazırlıklarını sürdürüyor

Çarşamba, Şub.21.2018 - 09:35
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


CHP, yerel ve genel seçim hazırlıklarını sürdürüyor

CHP Amasya İl Başkanlığı 2019’da yapılacak olan yerel ve genel seçim hazırlıklarını tüm ilçelerde sürdürüyor. 

CHP Amasya İl Başkanlığı 2019’da yapılacak olan yerel ve genel seçim hazırlıklarını tüm ilçelerde sürdürüyor. CHP, Tüm ilçelerde Sivil toplum örgütleri, dernekler, esnaf ziyaretleri ve parti içindeki Genişletilmiş Danışma Kurulu toplantılarına başladı. Merzifon İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu Genişletilmiş Danışma Kurulu toplantısı yapıldı. Genişletilmiş Danışma Kurulu toplantısı Merzifon İlçe Başkanı Hasan Kopran başkanlığında başlatılmış ve toplantıya, CHP İl Başkanı Reşat Karagöz, Amasya Milletvekili Av. Mustafa Tuncer, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Gümüşhacıköy CHP İlçe Başkanı Hasan Topal, Önceki dönem milletvekili ve ilçe başkanları, İl, İlçe Yönetim kurulu Üyeleri ve partililer katıldı. Yerel ve Genel seçimlerde izlenecek ve yapılacak çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. Toplantıda CHP İl Başkanı Karagöz konuşmasında yerel ve genel seçimlere dikkat çekerek,  hedefimiz 2019 da iktidar olmaktır dedi. Karagöz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Afrin’de şehit düşen kahraman askerlerimize Allahtan rahmet ailelerine sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim.  2019’da yapılacak olan yerel ve genel seçimlere hazırlıklarını hep beraber sürdüreceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak kongreler süreci çerçevesinde Amasya il örgütü olarak il ve ilçe kongrelerimizi,  büyük kurultayımızı tamamlamış bulunmaktayız. Şimdi, önümüzde yerel ve genel seçimler bulunmaktadır. Önümüzdeki yerel ve genel seçimlere çok kısa bir zaman dilimi kaldı. Bundan dolayı çalışmalarımızı tüm ilçelerimizde yorulmadan, yılmadan sürdürmek durumundayız. Tüm ilçelerimizde genişletilmiş danışma kurulu toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. Esnaf ve sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Önümüzdeki yerel seçimlerde Belediyemizi tekrar kazanmak için güçlü çıkmak zorundayız. Çünkü sonrasında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde daha başarılı sonuçlar almak, halkın sorunlarını yazılı ve görsel basın yoluyla ilgili yetkililere bildirmek ve çözüm aramak zorundayız. İlçe örgütlerimiz Kadın ve gençlik kollarımız bütün zamanları sahada halkın sorunlarını dinlemekte ve çözüm aramaktadırlar.

İktidar devletin bütün olanaklarını kullanarak siyaset yapmaktadırlar. Bizler yaşadığımız bu ülkenin çağdaş uygar medeni bir ülke durumuna getirebilmek için tüm imkansızlıklara rağmen direnerek çalışıyoruz.  Bu dönemde, Cumhuriyet tarihindeki en zor, en kritik dönemle karşı karşıyayız. 2019’daki yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimlerindendir.

Bu seçimler bir anlamda olmak ya da olmamak seçimleridir. Çünkü 100 yıldır demokratik, parlamenter ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, ya yoluna devam edecek, ya da bir başka yöne doğru hızla ilerlemeye devam edecektir. Onun için 2019’da yapılacak olan seçimlerde biz, Türkiye Cumhuriyeti’nin yurttaşları ve vatandaşları olarak bir şeye karar vereceğiz. ‘Ya demokrasi diyeceğiz ya tek adam diyeceğiz’. Bu noktada CHP’ye çok büyük görevler düşmektedir. Bu ülkenin Demokrasisine, Cumhuriyetine ve Parlamenter sistemine saygı duyan insanların sayesinde yerel ve genel seçimlerinde başarılı olacağımıza yürekten inanıyoruz. Tüm çalışmalarımıza bu noktada odaklanmak durumundayız. Hedefimiz yerel seçimleri alarak partimizi iktidara taşımak. Bu ülke bir ümmetten bir devlet ortaya çıkardı. Ve rejimini Demokratik Cumhuriyet olarak belirledi ve bunu da devam ettirecek. Asıl amacımız demokrasiyi güçlendirmek yaşatmak olmalıdır. Bizim amacımız demokratik parlamenter sistem. Bunu asla bozdurmayacağız. Nasıl bu ülkenin kurucu partisiysek kurtarıcı partisi de olmalıyız. Tarihi sorumluluğumuz var. Ya tarihe geçeceğiz ya da bedelini ödeyeceğiz. Ülkemizi ve geleceğimizi Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucu değerleri üzerine yeniden inşa etmek sorumluluğumuzdur. Amasya’da ve tüm ilçelerimizde partimizi sosyal demokrasinin kalesi haline getirip Cumhuriyet Halk partisini yerelde ve genelde iktidara taşıyacağız. Hep birlikte el ele verip, omuz omuza Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda yolumuzu aydınlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 262 defa okundu.

Benzer Haberler

Yabancı uyruklu kadınlara kanser taraması yapılıyor

Yabancı uyruklu kadınlara kanser taraması yapılıyor

Ülkemizde yaşayan sığınmacı ve mülteci çocukların Çocuk Hakları İl Çocuk Komiteleri aracılığıyla topluma uyumlarının sağlanması ve Türk çocuklar ile yabancı uyruklu çocuklarımız arasında karşılıklı diyaloğa ve bilgi alışverişine olanak sağlayacak bir platformun oluşturulması amacıyla Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye Temsilciliği işbirliğinde “Sosyal Uyum Programı” kapsamında çalışmalar başlatıldı.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:39

Toplum yararına çalışacak 20 kişi kura ile belirlendi

Toplum yararına çalışacak 20 kişi kura ile belirlendi

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek için Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında  İŞKUR Amasya İl Müdürlüğüne müracaat eden 162 kişi arasından alımı yapılacak 20  kişi kura ile belirlendi.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:37

Şehit ailelerine ziyaretleri devam ediyor

Şehit ailelerine ziyaretleri devam ediyor

Amasya Merkez ilçe nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Onbaşı Ferhat Erdin, 15 Ekim 2008 tarihinde Şırnak ili kırsalında bölücü terör örgütü mensupları ile girilen silahlı çatışmada şehit olmuştu.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:36

SGK personellerine “etkili iletişim ve insan ilişkileri” semineri verildi

SGK personellerine “etkili iletişim ve insan ilişkileri” semineri verildi Amasya SGK İl Müdürlüğü personellerine Prof. Dr. Ertuğrul Yaman tarafından personellerin iş ve özel hayatlarında daha mutlu ve başarılı olmaları ve vatandaşlara Sosyal Güvenlik Kurumu vizyon ve misyonuna uygun hizmet verebilmek amacıyla ‘’Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri’’ konulu seminer düzenlendi.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:35

Köprü korumalıkları aşağı uçmasını engelledi

Köprü korumalıkları aşağı uçmasını engelledi

Amasya’da meydana gelen maddi hasarlı trafik kazasında darbe alan aracı ırmağa uçmaktan köprü korumalıkları kurtardı.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:34
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.