GAZETELER

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

CHP, yerel ve genel seçim hazırlıklarını sürdürüyor

Çarşamba, Şub.21.2018 - 09:35
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


CHP, yerel ve genel seçim hazırlıklarını sürdürüyor

CHP Amasya İl Başkanlığı 2019’da yapılacak olan yerel ve genel seçim hazırlıklarını tüm ilçelerde sürdürüyor. 

CHP Amasya İl Başkanlığı 2019’da yapılacak olan yerel ve genel seçim hazırlıklarını tüm ilçelerde sürdürüyor. CHP, Tüm ilçelerde Sivil toplum örgütleri, dernekler, esnaf ziyaretleri ve parti içindeki Genişletilmiş Danışma Kurulu toplantılarına başladı. Merzifon İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu Genişletilmiş Danışma Kurulu toplantısı yapıldı. Genişletilmiş Danışma Kurulu toplantısı Merzifon İlçe Başkanı Hasan Kopran başkanlığında başlatılmış ve toplantıya, CHP İl Başkanı Reşat Karagöz, Amasya Milletvekili Av. Mustafa Tuncer, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Gümüşhacıköy CHP İlçe Başkanı Hasan Topal, Önceki dönem milletvekili ve ilçe başkanları, İl, İlçe Yönetim kurulu Üyeleri ve partililer katıldı. Yerel ve Genel seçimlerde izlenecek ve yapılacak çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. Toplantıda CHP İl Başkanı Karagöz konuşmasında yerel ve genel seçimlere dikkat çekerek,  hedefimiz 2019 da iktidar olmaktır dedi. Karagöz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Afrin’de şehit düşen kahraman askerlerimize Allahtan rahmet ailelerine sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim.  2019’da yapılacak olan yerel ve genel seçimlere hazırlıklarını hep beraber sürdüreceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak kongreler süreci çerçevesinde Amasya il örgütü olarak il ve ilçe kongrelerimizi,  büyük kurultayımızı tamamlamış bulunmaktayız. Şimdi, önümüzde yerel ve genel seçimler bulunmaktadır. Önümüzdeki yerel ve genel seçimlere çok kısa bir zaman dilimi kaldı. Bundan dolayı çalışmalarımızı tüm ilçelerimizde yorulmadan, yılmadan sürdürmek durumundayız. Tüm ilçelerimizde genişletilmiş danışma kurulu toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. Esnaf ve sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Önümüzdeki yerel seçimlerde Belediyemizi tekrar kazanmak için güçlü çıkmak zorundayız. Çünkü sonrasında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde daha başarılı sonuçlar almak, halkın sorunlarını yazılı ve görsel basın yoluyla ilgili yetkililere bildirmek ve çözüm aramak zorundayız. İlçe örgütlerimiz Kadın ve gençlik kollarımız bütün zamanları sahada halkın sorunlarını dinlemekte ve çözüm aramaktadırlar.

İktidar devletin bütün olanaklarını kullanarak siyaset yapmaktadırlar. Bizler yaşadığımız bu ülkenin çağdaş uygar medeni bir ülke durumuna getirebilmek için tüm imkansızlıklara rağmen direnerek çalışıyoruz.  Bu dönemde, Cumhuriyet tarihindeki en zor, en kritik dönemle karşı karşıyayız. 2019’daki yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimlerindendir.

Bu seçimler bir anlamda olmak ya da olmamak seçimleridir. Çünkü 100 yıldır demokratik, parlamenter ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, ya yoluna devam edecek, ya da bir başka yöne doğru hızla ilerlemeye devam edecektir. Onun için 2019’da yapılacak olan seçimlerde biz, Türkiye Cumhuriyeti’nin yurttaşları ve vatandaşları olarak bir şeye karar vereceğiz. ‘Ya demokrasi diyeceğiz ya tek adam diyeceğiz’. Bu noktada CHP’ye çok büyük görevler düşmektedir. Bu ülkenin Demokrasisine, Cumhuriyetine ve Parlamenter sistemine saygı duyan insanların sayesinde yerel ve genel seçimlerinde başarılı olacağımıza yürekten inanıyoruz. Tüm çalışmalarımıza bu noktada odaklanmak durumundayız. Hedefimiz yerel seçimleri alarak partimizi iktidara taşımak. Bu ülke bir ümmetten bir devlet ortaya çıkardı. Ve rejimini Demokratik Cumhuriyet olarak belirledi ve bunu da devam ettirecek. Asıl amacımız demokrasiyi güçlendirmek yaşatmak olmalıdır. Bizim amacımız demokratik parlamenter sistem. Bunu asla bozdurmayacağız. Nasıl bu ülkenin kurucu partisiysek kurtarıcı partisi de olmalıyız. Tarihi sorumluluğumuz var. Ya tarihe geçeceğiz ya da bedelini ödeyeceğiz. Ülkemizi ve geleceğimizi Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucu değerleri üzerine yeniden inşa etmek sorumluluğumuzdur. Amasya’da ve tüm ilçelerimizde partimizi sosyal demokrasinin kalesi haline getirip Cumhuriyet Halk partisini yerelde ve genelde iktidara taşıyacağız. Hep birlikte el ele verip, omuz omuza Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda yolumuzu aydınlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 150 defa okundu.

Benzer Haberler

“Vaatlerin yerine getirilmesini, beklentilerin karşılanmasını bekliyoruz”

“Vaatlerin yerine getirilmesini, beklentilerin karşılanmasını bekliyoruz”

Eğitim-Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, sorunların çözümü noktasında sorumluluk aldıklarını, kararlılıkla mücadele verdiklerini ifade ederek, “Hedefimiz, insani değerler ışığında yaşanabilir bir dünyayı yeniden oluşturabilmektir. Bunu başarmak için, her türlü düzenbazlıkla mücadele etmeli, tehdit ve şantajdan çekinmemeli, kararlılıkla, doğru bildiğimiz yolda korkmadan yürümeye devam etmeliyiz. Adaletin tesisi için bu bir insanlık borcudur” dedi.


Salı, Haz.19.2018 - 08:55

“Türkiye Kamu-Sen’i geleceğe başarılı bir şekilde taşımak bizim için milli bir görevdir”

“Türkiye Kamu-Sen’i geleceğe başarılı bir şekilde taşımak bizim için milli bir görevdir”

Türkiye Kamu Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen, 26. Kuruluş yıl dönümü ile ilgili bir açıklama yaptı.


Salı, Haz.19.2018 - 08:50

“MHP, TBMM’nde layık olduğu yerini alacaktır”

“MHP, TBMM’nde layık olduğu yerini alacaktır”

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya Milletvekili Adayı Kadir Kutay Samsun, Kutlu bir yürüyüşün arifesindeyiz. 24 Haziran seçimleri yaklaştı. MHP’siz hiçbir siyasi hareket devletin bekasını güvence sağlayacak durumda değildir dedi.  


Salı, Haz.19.2018 - 08:49

“Emek mücadelemizde 26. yılımız kutlu olsun”

“Emek mücadelemizde 26. yılımız kutlu olsun” Türk Büro Sen Amasya Şube Başkanı Muammer Tufanoğlu, devletimizin, milletimizin vazgeçilmez değerlerini ve kamu görevlilerinin haklarını koruyup, daima daha iyiye ve güzele ulaşmayı hedefleyen Sendikamızın 26. kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz dedi.


Salı, Haz.19.2018 - 08:49

Zarar tespit çalışmaları yapıldı

Zarar tespit çalışmaları yapıldı Amasya’da yaşanan yoğun sağanak yağış, Amasya kırsalında sel ve heyelanlara yol açtı. 

Salı, Haz.19.2018 - 08:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.