GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Çocuklar “Keloğlan” ile eğlendi

Pazartesi, Şub.19.2018 - 08:27
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Çocuklar  “Keloğlan”  ile eğlendi

Bizim Çocuklar Projesi" Kapsamında “Keloğlan”  isimli tiyatro gösterimi gerçekleştirildi.

Bizim Çocuklar Projesi" Kapsamında “Keloğlan”  isimli tiyatro gösterimi gerçekleştirildi

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Bizim Çocuklar Projesi" kapsamında Şubat ayı etkinliği olan “Keloğlan” isimli tiyatro gösterimi gerçekleştirildi.

Amasya Belediyesi Kültür Merkezi Şehzade Kültür Salonu’nda düzenlenen tiyatro faaliyetine İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, proje yürütücüsü Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Şahin Erzurumlu, rol model öğretmenler, proje kapsamındaki öğrenciler ve ortaokul öğrencileri katıldılar. İstanbul Mavi Düşler Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen ve yaklaşık 1 saat süren tiyatro gösterisi, özellikle öğrenciler tarafından beğeniyle izlendi.

Tiyatro gösteriminin ardından kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş “Çocuklarımızın psikososyal ve duygusal yönlerden gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla planladığımız bu tiyatro gösterisi projemiz faaliyetlerinden sadece birisi. Daha önce siz değerli öğrencilerimizle Tugay Gezisi yapmıştık. Önümüzdeki aylarda ise Sinema, Ağaç Dikme, Piknik, Uçurtma Şenliği, Çanakkale Şehitlik ve Ankara Anıtkabir Ziyareti gibi etkinlikler sizleri bekliyor. Umarım birlikte yapacağımız bu etkinlikler güzel sonuçlar alırız. Buradan projemize desteklerinden dolayı başta Sayın Vali Dr. Osman Varol olmak üzere projemize katkıda bulunan tüm mülki amirlerimize ve kurum müdürlerine tekrar teşekkür ediyorum. ” dedi.

Program proje bilgilendirme konuşmaların ardından sona erdi.

Hanife Yeşilyurt

 


Bu haber 280 defa okundu.

Benzer Haberler

Yabancı uyruklu kadınlara kanser taraması yapılıyor

Yabancı uyruklu kadınlara kanser taraması yapılıyor

Ülkemizde yaşayan sığınmacı ve mülteci çocukların Çocuk Hakları İl Çocuk Komiteleri aracılığıyla topluma uyumlarının sağlanması ve Türk çocuklar ile yabancı uyruklu çocuklarımız arasında karşılıklı diyaloğa ve bilgi alışverişine olanak sağlayacak bir platformun oluşturulması amacıyla Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye Temsilciliği işbirliğinde “Sosyal Uyum Programı” kapsamında çalışmalar başlatıldı.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:39

Toplum yararına çalışacak 20 kişi kura ile belirlendi

Toplum yararına çalışacak 20 kişi kura ile belirlendi

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek için Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında  İŞKUR Amasya İl Müdürlüğüne müracaat eden 162 kişi arasından alımı yapılacak 20  kişi kura ile belirlendi.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:37

Şehit ailelerine ziyaretleri devam ediyor

Şehit ailelerine ziyaretleri devam ediyor

Amasya Merkez ilçe nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Onbaşı Ferhat Erdin, 15 Ekim 2008 tarihinde Şırnak ili kırsalında bölücü terör örgütü mensupları ile girilen silahlı çatışmada şehit olmuştu.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:36

SGK personellerine “etkili iletişim ve insan ilişkileri” semineri verildi

SGK personellerine “etkili iletişim ve insan ilişkileri” semineri verildi Amasya SGK İl Müdürlüğü personellerine Prof. Dr. Ertuğrul Yaman tarafından personellerin iş ve özel hayatlarında daha mutlu ve başarılı olmaları ve vatandaşlara Sosyal Güvenlik Kurumu vizyon ve misyonuna uygun hizmet verebilmek amacıyla ‘’Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri’’ konulu seminer düzenlendi.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:35

Köprü korumalıkları aşağı uçmasını engelledi

Köprü korumalıkları aşağı uçmasını engelledi

Amasya’da meydana gelen maddi hasarlı trafik kazasında darbe alan aracı ırmağa uçmaktan köprü korumalıkları kurtardı.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:34
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.