GAZETELER

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“CHP’ye bilgisizce saldırmak, iftira atmak, tarihi ve siyasi körlüğün, sığlığın bir sonucudur”

Perşembe, Oca.25.2018 - 09:31
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“CHP’ye bilgisizce saldırmak, iftira atmak, tarihi  ve siyasi körlüğün, sığlığın bir sonucudur”

Cumhuriyet Halk Partisi Amasya Merkez İlçe Başkanı Ali Kilci, bir ilçe başkanının CHP’ye saldırmasının arkasındaki gerçek nedir diye sordu. 

Cumhuriyet Halk Partisi Amasya Merkez İlçe Başkanı Ali Kilci, bir ilçe başkanının CHP’ye saldırmasının arkasındaki gerçek nedir diye sordu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kilci şunları kaydetti: “Muhalefet olmanın ve demokrasinin gereği muhalefetteki bir parti öncelikle iktidarı izler, eleştirir, yanlışlarını ortaya koyar ki, halkın gözünde bir değer kazansın ve oylarını artırsın. Eğer muhalefet partisi muhalefetliği elinin tersiyle bir kenara iter, iktidar olma hedefinden vazgeçer ve adeta hükümet ile özdeşleşirse CHP’yi eleştirir, iftira atar, çamur atar, muhalefete muhalefet yapar.  Bunu yaparken de siyaset yaptığını zanneder. Asıl kendisinin sahiplenmesini istediklerinin gözüne girmek ister. Ana Muhalefete yani CHP’ye saldırarak çamur atarak bir yerde sahibi olmasını istediklerinin beğenisini, güvenini kazanmak ister.

Bilmez ki asıl yargılayan tarihtir, halk vicdanıdır ve zamandır

CHP öyle masa başında kurulmuş bir proje partisi değildir. CHP savaş meydanlarında kurulmuş, 19 Mayıs’ ta, 22 Haziran’da, 4 Eylül’de, 26 Ağustos’ta, 9 Eylül’de temeli atılmış bir partidir. Türkiye Cumhuriyetini kuran bir parti olarak CHP kurucu milli değerlere dün olduğu gibi bugün de sımsıkı bağlıdır. Kurucu milli değerleri parti tüzüğünde yazılı olan gerekçede altıok’ta somutlaşan bu değerler aynı zamanda bölünmez bütünlüğün birlik ve beraberliğin, millet olmanın da değerleridir. CHP sırf iktidar olacağım diye asla kurucu değerlerden, Cumhuriyetin temel ilkelerinden vazgeçmemiş asla taviz vermemiştir. Gelecekte de taviz vermeyecektir. CHP emperyalizme, Osmanlıya, Mondros mütarekesini, serv’i dayatanlara karşı olmuş, tam bağımsızlık, özgürlük, eşitlik ve adalet yolunda yürümüştür. CHP 19 Mayıs’tır. Amasya Genelgesidir. Sivas Kongresidir. Kurucu Meclistir. İstiklal marşıdır. Andımızıdır. Gençliğe hitabedir. Tam bağımsızlık ve Lozan’dır.

Bugün CHP, Cumhuriyete, kurucu milli değerlere, Atatürk ilke ve inkılaplarına sımsıkı bağlı bir parti olarak, hukuksuzluğa, adaletsizliğe, tek adam rejimine karşı halkın tek umudu olma konumundadır. CHP’siz bir Türkiye’nin nerelere, nasıl savrulacağını tahmin etmek birazcık aklı olan için hiç de zor değildir.

CHP emperyalizme karşı tam bağımsızlığın, özgürlüğün, adaletin, insan haklarının, barış ve kardeşliğin partisidir. CHP hiçbir zaman çatışmanın, ayrışmanın partisi olmadığı gibi, çatışma ve ayrışmadan beslenmemiştir. CHP dün olduğu gibi, gelecekte de cumhuriyetin kurucu milli değerlerini, cumhuriyetin temel ilkelerini, Atatürk ve inkılaplarını, demokrasiyi birlikte barış içinde yaşama kültürünü, bölünmez bütünlüğü ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, savunmaya devam edecek. Bu milli değerlere canı pahasına sahip çıkacaktır. CHP işçiden, köylüden, halktan, emekten, hak ve hukuktan, demokrasiden, adaletten yanı, akıl ve bilimin ışığında, Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericiliğinden siyaset yapmaya devam edecektir. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu süreçte CHP tarihi bilinç doğrultusunda vatan topraklarını kutsal bilip devam edecektir.

Haklı, tutarlı, gerçekçi eleştirilerin her zaman başımızın üstünde yeri vardır. Ancak iftiralar çamur at, izi kalsın, sahibinin istediği gibi ayrıştırıcı, kışkırtıcı söylemler kimseye fayda sağlamaz. Bunu yapana zarar verir. “Yel kayadan, ne koparır” CHP’ye bilgisizce saldırmak, iftira atmak, tarihi ve siyasi körlüğün, sığlığın bir sonucudur.  Günlük siyasi kaygılarla yaranma ve yamanma siyaseti ile hiçbir yere varılamayacağı apaçık ortadadır.

Tarihi bilgi birikiminden, siyasi bilinçten yoksun, günlük siyasetin içinde kendini kanıtlamak istercesine çırpınanların CHP’yi ve tarihi, siyasi birikimini anlamasını beklemiyoruz. Ancak insan önce bir şeyler bilmeli, biliyorsa konuşmalı, bilmiyorsa haddini, hududunu bilmeli, ona göre hareket etmelidir” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt


Bu haber 153 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.