GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Adana’da engelliye dayak olayı Amasya’da protesto edildi

Perşembe, Oca.18.2018 - 10:29
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Adana’da engelliye dayak olayı Amasya’da protesto edildi

Adana'da işitme engelli genci minibüste tekme tokat döven 4 kişi Amasya’da protesto edildi.

Adana'da işitme engelli genci minibüste tekme tokat döven 4 kişi Amasya’da protesto edildi.

Engelsiz Yaşam Parkı önünde Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi üyeleri ellerindeki dövizlerle ve alkışlarla saldırganları protesto etti.

Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi Başkan Vekili Osman Hicin: “Hepimizin bildiği gibi maalesef sağduyu sahibi tüm insanlarımızı derinden yaralayıp fazlasıyla rahatsız eden engelliye şiddet görüntülerine bir yenisi daha Adana’da eklenmiştir. Engellilere yönelik olarak yaşanan şiddet sonucu Adana’da bir toplu taşıma aracında işitme engelli gencimiz Agit Acun insan kılığına girmiş şehir eşkıyaları tarafından çok ağır bir şekilde dövülerek darp edilmiştir. Ülkemizde gün geçmesin ki bir engelli vatandaşımız istismar alay dalga ve şiddete maruz kalmasın. Hayatın her alanında evde işte sokakta kamusal alanlarda her çeşit engelle karşılaşan engellilere özel olarak ve ayrıca genelde de tüm insanlara yönelik bir şiddet, insan fıtratına yaratılışına aykırı tarzda hareket tutum ve davranışlar asla kabul edilemez. Türkiye Sakatlar Derneği Amasya şubesi olarak engellilere yönelik şiddetin her türlüsüne karşı dimdik ayakta olduğumuzu ve engellilere karşı her türlü şiddetin sona ermesi için mücadeleye kararlılıkla devam edeceğimizi tüm insanlığa buradan ilan ediyoruz. Bu şiddet olayını kınıyor, reddediyor ve telin ediyoruz” dedi.

Sakatlar Derneği Amasya Şubesi üyelerinden Semih Kılıç: “Şiddeti kınıyoruz, hayır diyoruz. Biz çok üzülüyoruz, kavga, gürültü, patırtı şeyler gibi ama hepimiz çok üzülüyoruz. Engelli arkadaşlarımız burada, her şeye üzülüyoruz, herkes üzülüyor. Rica ediyorum, lütfen böyle kavga olmasın ve şiddet son bulsun” diye konuştu.

Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi üyeleri Adana’da yaşanan engelliye dayak olayını uzun süre alkışlayarak protesto etti.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 188 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.