GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Emine Aras güven tazeledi

Salı, Oca.16.2018 - 09:24
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Emine Aras güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi Amasya İl Kadın Kolları Başkanlığı’na mevcut il kadın kolları başkanı Emine Aras seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Amasya İl Kadın Kolları Başkanlığı’na mevcut il kadın kolları başkanı Emine Aras seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Amasya İl Kadın Kolları Örgütü’nde başlayan kongre süreci, İl kadın kolları başkanı ve İl kadın kolları Yönetim Kurulu’nun belirlenmesi ile birlikte sona erdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Amasya İl kadın kolları başkanlığı Olağan Kongre süreci, Parti binasında toplanan Olağan İl Kadın Kolları Kongresi ile tamamlandı.

Kongreye İl Başkanı Reşat Karagöz, Merkez İlçe Başkanı Ali Kilci, Suluova İlçe başkanı Vedat Güdek tüm ilçe kadın kolları başkanları, İlçelerin Gençlik Kolları Başkanları örgütün il, ilçe yönetim kurul üyeleri, Kadın Kolları delege ve üyeleri, önceki dönem milletvekili aday adayı Hüseyin Acar'ın yanı sıra çok sayıda partili katılımda bulundu. Amasya il, ilçe 71 delegelerinin katıldığı ve 71 oyun kullanıldığı kongrede İl Kadın Kolları Başkanlığı için Emine Aras güven tazeleyerek tekrar seçildi.

Divan Başkanlığına Serpil Kırgöz, katip üyeliklerine Şeriban Işıtır ve Yüksel Bavagir’in getirildiği kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı ve İl kadın kolları Başkanlığının çalışmaları ile ilgili sunumun yapılmasını müteakip, çalışma raporu ibra edilmesinden sonra sırasıyla söz alan üyeler, görüş, öneri ve eleştirilerini dile getirdi. İl Başkanı Reşat Karagöz ve Merkez İlçe Başkanı Ali Kilci’nin konuşmasını müteakip Başkan adayı Emine Aras kısaca kendisini tanıtmasının ardından seçimlere geçildi. Blok liste usulü ile yapılan seçimde Emine Aras 71 Oy ile güven tazeleyip CHP Amasya İl Kadın Kolları Başkanlığı’na seçildi.

Kongre sonrasında teşekkür konuşması gerçekleştiren CHP Kadın Kolları Başkanı Aras, Cumhuriyet Kadınları olarak demokrasi ve hak mücadelelerini siyasal zeminde en üst seviyede sürdürmeye kararlı olduklarını söyledi. CHP Amasya Kadın Kolları olarak önceliklerinin parti bayrağını en iyi şekilde dalgalandırmak olduğuna dikkat çeken Aras "Kadınlarımız siyasette önemli bir yeri vardır. Siyasette kadının olduğu yerde her zaman bir seviye, her zaman bir sakinlik vardır. Bu nedenle CHP olarak kadınlarımıza çok önem veririz. Özellikle seçim için yapılan çalışmalarda kadınlarımızın giremediği ver ve mahalle yoktur. Kadınlarımızın siyasetteki aktif başarıları asla küçümsenecek bir olay değildir. Yol arkadaşlarımızla beraber Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını en iyi şekilde dalgalandırmak için çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Kimseyi ayrıştırmadan, bütünleştirici bir yapıyla ve herkesi kucaklayarak, üslubumuzu da koruyarak sahada yer alacağız.

Desteklerinden ötürü tüm parti üyelerine teşekkür eden Aras, Öncelikle CHP Amasya Kadın Kolları Başkanı olarak destek ve güç verdiğiniz için teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Böyle bir davada böylesi onurlu bir görev üstlenmek kadar, bu güven ve desteğin önemi de çok büyük. Güveninizle de beni onurlandırdınız. Bütün üyelerimize çok teşekkür ediyorum. CHP, ülkemizde ilericiliğin ilk hedef saydığı kadın haklarını yükseltme savaşının öncüsü olmuştur. CHP'nin iktidar hedefini gerçekleştirmesi için heyecanlı, bilgili bir kadın örgütüne şiddetli bir ihtiyaç vardır. Kadın arkadaşlarıma sesleniyorum; el ele vererek CHP'yi iktidara taşıyacağız. Ülkemizin gerçekten çok karanlık günlere gittiği bir noktada yapılan bu kadın kolları seçimi çok anlamlıdır, çok önemlidir. CHP'de kadınlarımızın yeri başımızın üzerindedir. Kadınlarımızın dünyasını yeniden oluşturmak için bu yola çıktık. Tek kazanan olacak, o da Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.

Ülkenin geleceği için kaygı duyan herkesi CHP saflarında siyasete davet ediyorum. CHP Kadın Kolları İl Başkanı Emine ARAS "Her karış toprağı atalarımızın kanıyla sulanmış, hepimizin de anası olan vatanımız kimlerin elinde ne hale getiriliyor. Cennet vatanımızın içinde bulunduğu bu karanlık ortam, toplumun her kesiminde ciddi bir duyarlılık ve uyanış gerektiriyor. En büyük duyarlılığın ise biz kadınlara ve annelere düştüğüne inanıyorum. Artık demokrasi mücadelesinde bu karanlık zihniyetin en çok mağdur ettiği kesim olan kadınların daha kararlı bir şekilde saf tutulması gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle, toplumumuzun ve çocuklarımızın geleceği için kaygı duyan tüm kadınlarımızı CHP saflarında siyasete davet ediyorum. Kongreye katılan tüm delege ve üyelerimize sevgi ve saygılarımı sunarım” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 371 defa okundu.

Benzer Haberler

Yapı ruhsatı verilen daire sayısı 3 bin 589 oldu

Yapı ruhsatı verilen daire sayısı 3 bin 589 oldu Türkiye İstatistik Kurumu Samsun Bölge Müdürlüğü Yapı İzin İstatistiklerinden "Amasya ili Yapı İzin İstatistikleri, Ocak-Aralık 2018" konusunda bir basın bülteni hazırladı. 

Çarşamba, Şub.20.2019 - 08:27

Yabancı uyruklu çocuklar uyum sorununu müzikle aşıyor

Yabancı uyruklu çocuklar uyum sorununu müzikle aşıyor

Amasya’da Sosyal uyum programı kapsamında yabancı uyruklu ve çocuk hakları komite üyesi çocuklardan müzik korosu kuruldu. Kurulan müzik korusu ile yabancı uyruklu çocukların uyum sorunu evrensel dil olan müzikle ortadan kalkmış oldu.


Çarşamba, Şub.20.2019 - 08:26

Valilikten dolandırıcılık uyarısı

Valilikten dolandırıcılık uyarısı

Amasya Valiliğinden yapılan uyarıda kendisini herhangi bir kamu görevlisi olarak tanıtarak sizden para talep edenlere itibar etmeyiniz denildi.


Çarşamba, Şub.20.2019 - 08:24

Sertifika dağıtım töreni yapıldı

Sertifika dağıtım töreni yapıldı

Amasya'da Hukuk okuryazarlığı projesi kapsamında sertifika töreni Amasya Baro Başkanlığında gerçekleşti.


Çarşamba, Şub.20.2019 - 08:24

Polis kontrol noktaları Amasya dokusuna uygun hale getirildi

Polis kontrol noktaları Amasya dokusuna uygun hale getirildi

Amasya İl Özel İdaresine bağlı Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünce yapımı tamamlanan Amasya-Suluova, Amasya-Taşova, Amasya-Tokat karayolu üzerindeki kavşak noktalarında bulunan 3 adet polis kontrol noktalarına geleneksel Amasya kent dokusuna uygun konteynırlar İl Özel İdaresi tarafından yaptırılarak güvenlik görevlilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmete sunulmuştur.


Çarşamba, Şub.20.2019 - 08:23
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.