GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Ülkeye ihanet edenler dışında kimseye karşı bir tedbirimiz yoktur”

Pazartesi, Oca.15.2018 - 09:13
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Ülkeye ihanet edenler dışında kimseye karşı bir tedbirimiz yoktur”

Amasya İyi Parti il ve ilçe toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya İyi Parti Amasya İl Başkanı Fatih Çoşar’’ın yanı sıra Merkez İlçe Başkanı Onur Bolat, İlçe Başkanları ve 74 üye katıldı. 

Amasya İyi Parti il ve ilçe toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya İyi Parti Amasya İl Başkanı Fatih Çoşar’’ın yanı sıra Merkez İlçe Başkanı Onur Bolat, İlçe Başkanları ve 74 üye katıldı.

İşçimen Restoranda bir açıklama yapan İl Başkanı Çoşar şunları kaydetti: “Kurucu Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin de ifade ettiği gibi "Türkiye'nin kurtuluşunda, kuruluşunda, yükselişinde yan yana, omuz omuza yürüyen Türkiye'nin her yerinde işini, evini ailesini bırakıp yollara düşen mesele Türkiye ise Türk milleti ise çıkarız, yürürüz geliriz diyen inanan insanlarımızın yanı sıra; Milletimiz demokratik siyasetten sapmadan Türkiye'nin önünü açmaya karar vermiştir. Milletimiz yeni bir iktidar ile yoluna devam etme niyetini açıkça beyan etmiştir. Bu arzu ve istek yeni bir partiye ihtiyaç olduğunu açıkça ortaya koymuştur dedi.

Umutlarımız, hayallerimiz var. Gücümüz var. Adil bir Türkiye istiyoruz. Özgür bir toplum istiyoruz diyen Çoşar açıklamasının devamında: “Bu amaç ve inançla "Türkiye İYİ olacak sloganı ile kurulan İYİ PARTİ, kuruşuyla milletimize umut olmuştur.

İYİ Parti kuruluşuyla belirlediği ilkeleri; Türk milletine güveni esas almak. Açık, dürüst ve hesap verebilir olmak. Çoğulcu, katılımcı, kapsayıcı pozitif siyaset yapmak. Somut hedeflere sahip olmak ve odaklanmak Çözüm üretmek ve çalışkan olmak. Eleştiriye açık ve özgür düşünceli olmak. Siyaseti değerler üzerinden üretmek ve yapmak. Milliyetçiliği kültürel ve ekonomik alanlara taşımak. Farklılıklara saygılı olmak. Mili menfaatlerimizi her alanda ön planda tutmaktır”

İyi Partinin hedeflerinden de bahseden Çoşar: “İYİ Partinin Hedefleri ise; Türkiye'nin dünyanın ilk 10 ekonomisi içine sokmak. Milli geliri ilk 5 yıl sonunda 14 bin 500 dolar yapmak. Eğitim yaş ortalamasında 11 yıla ulaşmak. 40 yaş altında kadınlarda okur yazarlık oranını 5 yıl içinde yüzde 100 yapmak. Küresel refah endeksinde ilk 5 yıl sonunda 40 ülke arasında yer almak. İlk bir yıl içinde yeni anayasa ile parlamenter sisteme dönmek. İlk bir yıl içinde demokratik bir siyasi partiler kanunu yapmak. Yılda 150 bin hektar ağaçlandırma ve erozyon kontrolü yapmak. PISA sıralamasında ilk 20 ülke arasında yer almak İlk 5 yıl sonunda işsizlik oranını yüzde 8 altına düşürmek. Basın özgürlüğünde Avrupa Birliği standartlarını hemen uygulamak. Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu hak ettiği itibara kavuşturmaktır” dedi.

İyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz diyen Çoşar: “parlamenter sisteme geri dönüleceği, HSK'nın yeniden yapılandırılacağı, yargı bağımsızlığının sağlanacağa yolsuzlukla mücadeleye ve TSK'nın kurumsal yapısında değişiklikleri de kapsayan "İYİ PARTİ" programımız, ülkemizin iç ve dış meselelerine hakim, vatandaşlarına karşı duyarlı ve sorumluluk anlayışıyla hazırlanmıştır. Devlet yapısının daha milli esaslar üzerine oturtulması sağlanacaktır.

Ana başlıkları ile Parti Programımızı şöyle özetleyebiliriz "Temel Hak Ve Özgürlükler" Çağdaş demokrasiler güç zehirlenmesini, seçilmişlerin görev sürelerini sınırlama, kuvvetler ayrılığı, hesap verme zorunluluğu, denge ve kontrol sistemleri ile çözümlemişlerdir. "HSK Yeniden Yapılandırılacak" Hukuk "Adil yargılanma hakkı mutlaka sağlanacak. "Siyasi Partiler Ve Seçim "Yeni siyasi partiler ve seçim kanunu yapılacaktır.

Bu kutlu yürüyüşte Ülkeye açık açık ihanet edenler dışında hiç kimseye, hiçbir sosyal kesime ve aidiyete karşı tedbirimiz yoktur. Çünkü aidiyetlerin ayrıştırdığı değil, hukukun ve demokrasinin birleştirdiği toplumsal yapıyı savunuyoruz” diye konuştu.

Başkan Çoşar açıklamasının ardından İlçe başkanları ve 74 üyeye tek tek parti rozeti taktı.

Umut Yeşilyurt


Bu haber 290 defa okundu.

Benzer Haberler

Ameliyathane kapasitesi artırılacak

Ameliyathane kapasitesi artırılacak

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Araştırma Hastanesinin 2018 yılında hizmet verdiği hasta sayısının bir önceki yıla göre yüzde 5 artarak 998 bin 313 olmasının ardından hastanenin genel hizmet kapasitesinin artırılma çalışmaları başlatıldı. Bu kapsamda Ameliyathane kapasitesinin artırılması için İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, hastanede incelemede bulundu.


Cuma, Oca.18.2019 - 15:37

Zübeyde Hanım ölümünün 96. yıldönümünde ismini taşıyan okulda anıldı

Zübeyde Hanım ölümünün 96. yıldönümünde ismini taşıyan okulda anıldı Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım, 14 Ocak 1923'te hayatını kaybetmişti. Ölümünün 96.yıldönümünde adını taşıyan okul olan Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu’nda öğretmen, öğrenci ve velileri Zübeyde Hanımı rahmet ve minnetle andı. 

Cuma, Oca.18.2019 - 11:20

Venezüella Başkan Yardımcısı Havalimanında karşılandı

Venezüella Başkan Yardımcısı Havalimanında karşılandı

Çorum’u ziyarete gelen Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun Ekonomiden Sorumlu Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddah, Amasya Merzifon Havalimanı’nda Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.


Cuma, Oca.18.2019 - 11:19

Vali Varol kazada yaralananları ziyaret etti

Vali Varol kazada yaralananları ziyaret etti

İstanbul'dan gittikleri memleketleri Ordu'nun Mesudiye ilçesindeki bir cenaze törenine katıldıktan sonra dönüşe geçen Bakırköy Belediyesine ait yolcu otobüsü, Amasya merkez Yassıçal Kavşağı mevkiinde gizli buzlanma dolayısıyla sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarına devrildi.


Cuma, Oca.18.2019 - 11:17

Şiddetli rüzgar elektrik direğini devirdi

Şiddetli rüzgar elektrik direğini devirdi

Amasya’nın Taşova İlçesi Baraklı Köyünde Şiddetli rüzgar ve kar yağışı nedeniyle elektrik direği devrildi.


Cuma, Oca.18.2019 - 11:16
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.