Cuma, 17 Ağustos, 2018

Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum - Favorilerim - İletişim


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Ülkeye ihanet edenler dışında kimseye karşı bir tedbirimiz yoktur”

Pazartesi, Oca.15.2018 - 09:13
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Ülkeye ihanet edenler dışında kimseye karşı bir tedbirimiz yoktur”

Amasya İyi Parti il ve ilçe toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya İyi Parti Amasya İl Başkanı Fatih Çoşar’’ın yanı sıra Merkez İlçe Başkanı Onur Bolat, İlçe Başkanları ve 74 üye katıldı. 

Amasya İyi Parti il ve ilçe toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya İyi Parti Amasya İl Başkanı Fatih Çoşar’’ın yanı sıra Merkez İlçe Başkanı Onur Bolat, İlçe Başkanları ve 74 üye katıldı.

İşçimen Restoranda bir açıklama yapan İl Başkanı Çoşar şunları kaydetti: “Kurucu Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin de ifade ettiği gibi "Türkiye'nin kurtuluşunda, kuruluşunda, yükselişinde yan yana, omuz omuza yürüyen Türkiye'nin her yerinde işini, evini ailesini bırakıp yollara düşen mesele Türkiye ise Türk milleti ise çıkarız, yürürüz geliriz diyen inanan insanlarımızın yanı sıra; Milletimiz demokratik siyasetten sapmadan Türkiye'nin önünü açmaya karar vermiştir. Milletimiz yeni bir iktidar ile yoluna devam etme niyetini açıkça beyan etmiştir. Bu arzu ve istek yeni bir partiye ihtiyaç olduğunu açıkça ortaya koymuştur dedi.

Umutlarımız, hayallerimiz var. Gücümüz var. Adil bir Türkiye istiyoruz. Özgür bir toplum istiyoruz diyen Çoşar açıklamasının devamında: “Bu amaç ve inançla "Türkiye İYİ olacak sloganı ile kurulan İYİ PARTİ, kuruşuyla milletimize umut olmuştur.

İYİ Parti kuruluşuyla belirlediği ilkeleri; Türk milletine güveni esas almak. Açık, dürüst ve hesap verebilir olmak. Çoğulcu, katılımcı, kapsayıcı pozitif siyaset yapmak. Somut hedeflere sahip olmak ve odaklanmak Çözüm üretmek ve çalışkan olmak. Eleştiriye açık ve özgür düşünceli olmak. Siyaseti değerler üzerinden üretmek ve yapmak. Milliyetçiliği kültürel ve ekonomik alanlara taşımak. Farklılıklara saygılı olmak. Mili menfaatlerimizi her alanda ön planda tutmaktır”

İyi Partinin hedeflerinden de bahseden Çoşar: “İYİ Partinin Hedefleri ise; Türkiye'nin dünyanın ilk 10 ekonomisi içine sokmak. Milli geliri ilk 5 yıl sonunda 14 bin 500 dolar yapmak. Eğitim yaş ortalamasında 11 yıla ulaşmak. 40 yaş altında kadınlarda okur yazarlık oranını 5 yıl içinde yüzde 100 yapmak. Küresel refah endeksinde ilk 5 yıl sonunda 40 ülke arasında yer almak. İlk bir yıl içinde yeni anayasa ile parlamenter sisteme dönmek. İlk bir yıl içinde demokratik bir siyasi partiler kanunu yapmak. Yılda 150 bin hektar ağaçlandırma ve erozyon kontrolü yapmak. PISA sıralamasında ilk 20 ülke arasında yer almak İlk 5 yıl sonunda işsizlik oranını yüzde 8 altına düşürmek. Basın özgürlüğünde Avrupa Birliği standartlarını hemen uygulamak. Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu hak ettiği itibara kavuşturmaktır” dedi.

İyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz diyen Çoşar: “parlamenter sisteme geri dönüleceği, HSK'nın yeniden yapılandırılacağı, yargı bağımsızlığının sağlanacağa yolsuzlukla mücadeleye ve TSK'nın kurumsal yapısında değişiklikleri de kapsayan "İYİ PARTİ" programımız, ülkemizin iç ve dış meselelerine hakim, vatandaşlarına karşı duyarlı ve sorumluluk anlayışıyla hazırlanmıştır. Devlet yapısının daha milli esaslar üzerine oturtulması sağlanacaktır.

Ana başlıkları ile Parti Programımızı şöyle özetleyebiliriz "Temel Hak Ve Özgürlükler" Çağdaş demokrasiler güç zehirlenmesini, seçilmişlerin görev sürelerini sınırlama, kuvvetler ayrılığı, hesap verme zorunluluğu, denge ve kontrol sistemleri ile çözümlemişlerdir. "HSK Yeniden Yapılandırılacak" Hukuk "Adil yargılanma hakkı mutlaka sağlanacak. "Siyasi Partiler Ve Seçim "Yeni siyasi partiler ve seçim kanunu yapılacaktır.

Bu kutlu yürüyüşte Ülkeye açık açık ihanet edenler dışında hiç kimseye, hiçbir sosyal kesime ve aidiyete karşı tedbirimiz yoktur. Çünkü aidiyetlerin ayrıştırdığı değil, hukukun ve demokrasinin birleştirdiği toplumsal yapıyı savunuyoruz” diye konuştu.

Başkan Çoşar açıklamasının ardından İlçe başkanları ve 74 üyeye tek tek parti rozeti taktı.

Umut Yeşilyurt


Bu haber 216 defa okundu.

Benzer Haberler

Huzurlu Bayramlar Türkiye uygulaması yapıldı

Huzurlu Bayramlar Türkiye uygulaması yapıldı

Vatandaşların huzuru için Kurban bayramı öncesi ülke genelinde “Huzurlu Bayramlar Türkiye” uygulaması yapıldı.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:08

Suluova Sosyal Yardımlaşma Vakfı modernize edildi

Suluova Sosyal Yardımlaşma Vakfı modernize edildi

Suluova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) Modernizasyonu tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:05

Kabristanlıkta bayram temizliği yapıldı

Kabristanlıkta bayram temizliği yapıldı

Suluova İlçe Belediyesi, bayram öncesi ve bayram süresince ebediyete intikal eden yakınlarını, daha ferah ve huzurlu bir ortamda ziyaret etmeleri için kabristanlıklarda temizlik ve bakım çalışması başlattı.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:04

Çeşmir Sokak asfaltlanıyor

Çeşmir Sokak asfaltlanıyor

Suluova İlçe genelindeki birçok Cadde ve Sokak’ı güzelleştiren Belediye, zemin iyileştirme ve tesviyesi tamamlanan Yeni Mahalle Çeşmir Sokakta asfaltlama çalışması başlattı.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:03

Başkan Üçok hayvan pazarını gezdi

Başkan Üçok hayvan pazarını gezdi

Suluova İlçe Belediye Başkanı Fatih Üçok, kurban bayramı öncesinde kurbanlık satışı yapılan hayvan pazar yerini ziyaret etti.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:02
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.