GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Bu mağazada para geçmiyor

Cuma, Oca.12.2018 - 09:30
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Bu mağazada para geçmiyor

Öğrencilerin ihtiyaç sahipleri için okul bünyesinde oluşturdukları giyim mağazasında para geçmiyor. 

Öğrencilerin ihtiyaç sahipleri için okul bünyesinde oluşturdukları giyim mağazasında para geçmiyor.

Amasya Nihat Bayramoğlu İlkokulu öğrencileri “minik kalplere iyilik as” projesi kapsamında okul bünyesinde oluşturdukları giyim mağazası ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve öğrencilerden büyük ilgi görüyor. Öğrenci ve velilerin oluşturdukları giyim mağazasında giyilebilir durumdaki ve sıfır ayakkabılar, kazaklar, pantolonlar, hırkalar, şapkalar gibi giyim eşyaları bulunuyor. Okul içinden ve okul dışından ihtiyaç sahipleri bu mağazaya gelerek, istedikleri elbiseleri deneyip, ücretsiz alabiliyorlar.   

Okul Müdürü Kerem Camcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Nihat Bayramoğlu İlkokulu olarak, ihtiyaç sahibi öğrencileri düşünerek, velilerimizin öğrencilerimizin evde kullanmadıkları ancak kullanılabilecek nitelikte olan kıyafetleri okula getirerek, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı ve bunları bu şekilde paylaşmayı düşündük. Dönem başından itibaren bu uygulamaya devam ettik, güzel bir işleyişi gördükten sonra projelendirme aşamasında arkadaşlarımızın güzel çalışmaları oldu. Bu güzel çalışmaları iyilikle süsleyip, okul mağazası şekline dönüştürüp, velilerimizin, öğrencilerimizin, ihtiyaç sahiplerimizin hizmetine sunduk. Bu şekilde ihtiyaç sahibi öğrencilerimize, velilerimize katkı sunmaya çalıştık. Ciddi manada buradan faydalanan, buradan kıyafet alan öğrencilerimiz ve velilerimiz oldu. Bizim çevremizde bulunan veli, öğrencilerimizin yanında özellikle mülteci statüsünde bulunan Iraklı, Suriyeli öğrenci ve velilerimizin yaşadığı bir bölge burası, onların istifadesine bunu sunmak, onlara yardımcı olabilmek adına da gerçekten güzel bir çalışma oldu” dedi. Mağazaya elbise getiren 2. Sınıf öğrencilerinden Azra Bezci: “kullanmadığımız kıyafetleri getirip, onları temizleyip, buraya getiriyoruz, onlar da alıp kullanıyorlar” diye konuştu.  İhtiyaç sahipler ise mağazada diledikleri elbiseleri deneyip, ücretsiz olarak alabiliyorlar.

Umut Yeşilyurt


Bu haber 171 defa okundu.

Benzer Haberler

“Zihninizi ve biyolojik saatinizi saat 10.00’a ayarlayın”

“Zihninizi ve biyolojik saatinizi saat 10.00’a ayarlayın” Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( YKS ) 30 Haziran ve 1 Temmuz’da iki oturum olarak yapılacak. Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran’da, Alan Yeterlilik Testi (AYT) ise 1 Temmuz’da gerçekleştirilecek. 

Cuma, Haz.22.2018 - 09:10

MHP’den kutlu yürüyüşe davet

MHP’den kutlu yürüyüşe davet

MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir,SEVDAMIZ VATAN YÜRÜYÜŞÜ 
İSTİKAMET KIZILELMA. 23 HAZİRAN 2018 CUMARTESİ, TOPLANMA YERİ : ŞEHİR STADYUMU YANI. YÜRÜYÜŞ SAAT : 12 00 KURTBOĞAN KÖPRÜSÜ
YÜRÜYÜŞÜMÜZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR. Amasya öz evlatlarına sahip çık dedi.


Cuma, Haz.22.2018 - 09:09

KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu toplantısı yapıldı

KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu toplantısı yapıldı

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Köy Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu Toplantısına başkanlık etti.


Cuma, Haz.22.2018 - 09:08

Kerkük’ten Anadolu’ya Türküler Konseri duygulu anlar yaşattı

Kerkük’ten Anadolu’ya Türküler Konseri duygulu anlar yaşattı

Amasya’da devam etmekte olan Uluslararası Amasya Atatürk Kültür ve Sanat Festivali 9. gününde de birçok etkinliğe sahne oldu.


Cuma, Haz.22.2018 - 09:08

İşitme engelliler için proje yaptı, Türkiye birincisi oldu

İşitme engelliler için proje yaptı, Türkiye birincisi oldu

Amasya Macit Zeren Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Berkay Kunt, “Salon Müsabakalarında İşitme Engelliler İçin Yeni Bir Teknoloji" adlı proje ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verimlilik temalı fikir yarışmasında Türkiye Birincisi oldu.


Cuma, Haz.22.2018 - 09:06
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.