GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Eğitimden bir kare fotoğraf yarışması sonuçlandı

Perşembe, Oca.04.2018 - 15:12
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Eğitimden bir kare fotoğraf yarışması sonuçlandı

Amasya Eğitim Bir Sen tarafından düzenlenen   “Eğitimden Bir Kare Amasya”  fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Amasya Eğitim Bir Sen tarafından düzenlenen   “Eğitimden Bir Kare Amasya”  fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Eğitimci ve toplamda 110 fotoğrafın yarıştığı  “Eğitimden Bir Kare Amasya” fotoğraf yarışmasından ödül alanlar şu şekildedir:  birinci Mustafa Korkmaz    Alptekin Anadolu Lisesi  Dönence, ikinci Semiha Korkmaz Fatih İlkokulu Bilye, üçüncü Çağdaş Tuğlu Güzel Sanatlar Lisesi Vefa, dördüncü Davut Yücel Güzel Sanatlar Lisesi eğitim ışığı, beşinci Bedriye Karakaş Alan Ortaokulu okul yolu

Dereceye girenlerden birinciye bin TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye 500 TL,dördüncüye 250 TL, beşinciye 250 TL para ödülü verildi.

Amasya Eğitim Birsen’den yapılan açıklamada “Ödüllü  “Eğitimden bir kare Amasya”  fotoğraf yarışmamıza 65 katılımcı arkadaşımız, toplamda 110 fotoğrafla yarışmışlardır. Bu yarışmayı düzenlerken amacımız arkadaşlarımızı eğitim adına bir etkinlik içerisinde olmalarını, okullarımızın eğitimci arkadaşlarımızın eğitim öğretimle ilgili etkinliklerinin fotoğraf olarak yansıtılmasını çalışmaların fotoğrafla ifade edilmesine sağlayabilmektir. Bazen bir fotoğraf bir kitap değerinde anlatımlara sahip olabilir. Bu nedenle bir amacımız da eğitim öğretim adına mesaj verecek eserler ortaya çıkarmaktır. Bu sebeple yarışmamıza katılan eserlerin bir bölümünden bir albüm buluşturacağız ve daha sonraki günlerde bir ödül töreni ile derece yapan arkadaşlarımızı ödüllendirilmiş olacağız. Tekrar dereceye giren arkadaşlarımızı tebrik ediyor katılan tüm arkadaşlarımıza ve jüri olarak görev yapan Amasya Üniversitesi öğretim görevlisi  Emin Akın,  fotoğrafçı Halil Akça ve Görsel Sanatlar Öğretmeni  Ahmet Kurul arkadaşımıza  teşekkür ediyoruz” denildi.

Hanife Yeşilyurt


Bu haber 321 defa okundu.

Benzer Haberler

15 Temmuz Şehitlerimiz için mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı

15 Temmuz Şehitlerimiz için mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Amasya Müftülüğünce mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:29

Uçurumdan düşen hayvan kurtarıldı

Uçurumdan düşen hayvan kurtarıldı

Amasya Çakallar Mahallesinde uçurumdan aşağı düşen büyübaş hayvan AFAD tarafından kurtarıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:26

Personellere ilk yardım eğitimi verildi

Personellere ilk yardım eğitimi verildi

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Birimine bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından ilk yardım eğitimi verildi.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:24

Öğrenciler bilgilendirildi

Öğrenciler bilgilendirildi Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılında hayata geçirilen “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” ülkemizde 2017 – 2018 eğitim – öğretim döneminde de devam ederek 3 milyonun üzerinde öğrenciye ulaşıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:24

Mutlu çocuklar yetiştirmek istiyorsanız bu hatalara düşmeyin

Mutlu çocuklar yetiştirmek istiyorsanız bu hatalara düşmeyin

Bebeğini kucağına alan her anne ve baba, mutlu ve başarılı bir çocuk yetiştirmenin hayalini kurar. Ancak bazen iyi niyetle de olsa yapılan küçük bazı hatalar, çocukların gelişimlerine büyük darbeler vurabiliyor. Ebeveynlerin mükemmel anne-baba olmak takıntısı sebebiyle çocuk mutsuzluğa sürüklenebilir, tutarsız tepkiler ve her isteğini yerine getirme tutumu çocuğa ‘sınır’ sorunu yaşatabilir, ‘aşırı koruyuculuk’ yüzünden bir türlü kendini bulamayabilir ve ‘başarı’ baskısıyla öfke nöbetlerine girebilir.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:23
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.