GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

ATSO, Amasya'yı Egeli turizmcilere tanıttı

Salı, Ara.12.2017 - 08:54
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


ATSO, Amasya'yı Egeli turizmcilere tanıttı

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) iş birliğiyle İzmir'de Ege bölgesindeki turizmcilere yönelik Amasya turizm tanıtım toplantısı düzenlendi.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) iş birliğiyle İzmir'de Ege bölgesindeki turizmcilere yönelik Amasya turizm tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıda Vali Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, İzmir Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Cüneyt Güleç, TÜRSAB Ege bölgesi yöneticilerine ve bölgede faaliyet gösteren seyahat acentesi yetkililerine Amasya'yı anlattılar.

İzmir Hilton Oteldeki toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Karaman ile ilimiz turizmcileri de katıldı.

Amasya’nın turizmde hedefleri ve hayalleri olan bir şehir olduğunu belirten ATSO Başkanı Murat Kırlangıç, “Bu hedefler ve hayaller doğrultusunda Valimizle, Belediye Başkanımızla, Kalkınma Ajansımızla, turizmcilerimizle ve tüm Amasya olarak gayretle çalışıyoruz” dedi.

 Amasya’nın atılan her adımda Anadolu’da yaşamış tüm medeniyetlerin izlerinin görebileceği, kültür turizminin ihtiyaç duyduğu tarih, doğa ve kültürel mirasa sahip nadir şehirlerden biri olduğunu vurgulayan Murat Kırlangıç, “Amasya, ülkemizin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan sayılı açık hava müzelerinden birisidir. Gezerken sokaklarında yaşayan tarihi içinize çekebileceğiniz çok özel bir şehirdir. 8500 yıllık kültür mirasıyla ülkemizin ve dünyanın sayılı müze kentlerinden, açık hava müzelerinden birsidir. Dünyaya yön veren uygarlıkların bilim, kültür ve idari merkezidir.

Ünlü Coğrafyacı Strabon’un ‘Benim doğduğum kent içinden İris Nehrinin aktığı geniş bir vadide kurulmuştur’ diye tasvir ettiği şehirdir Amasya. Aşkları efsaneleşmiş Ferhat ile Şirin’in şehridir Amasya.  Yok, oldu sanılan Osmanlı’nın küllerinden yeniden doğduğu yerdir Amasya. Şehzadeler şehridir Amasya. Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelede Milletin Bağımsızlığını yine milletin azim ve kararının kurtaracağını tüm dünyaya ilan ettiği yerdir Amasya. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin doğum belgesinin imzalandığı şehirdir Amasya” diye konuştu.

Ege bölgesindeki turizmcilere seslenen Kırlangıç, Yıllık 600 bin turist ağırlayan bir şehiriz ve biliyoruz ki Amasya bunun çok daha fazlasını hak eden bir şehir. Tüm çabamız Amasya’yı turizmde hak ettiği konuma getirmek ve insanlarımıza Amasya’yı tanıma fırsatını vermek. Ve aynı zamanda, bulunduğu bölge ile birlikte siz turizmcilerimize yeni bir destinasyon yaratma imkanı sağlamak. Amasya turizm sektörü olarak İzmir’i ve Ege Bölgesini çok önemsiyoruz. Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz ilk toplantımızın ardından Valimizle, Belediye Başkanımızla, ilimiz turizm sektörü temsilcileri ile kısacası Amasya Turizmine yön veren tüm paydaşlarla birlikte bu güzel İzmir sabahında bir kez daha sizlerle birlikteyiz. Turizmimizi, şehrimizin tüm yöneticileri ile birlikte ayaklarımızı yere sağlam basarak ve sağlam adımlarla geliştiriyoruz. Şehriyle, insanıyla Amasya olarak biz hazırız. Amasya için koyduğumuz hedeflere, kurduğumuz hayallere sizlerin desteği ile ve sizlerle birlikte ulaşmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Umut Yeşilyurt


Bu haber 346 defa okundu.

Benzer Haberler

Emniyet kemeri ve cep telefonu denetimleri sıklaştırıldı

Emniyet kemeri ve cep telefonu denetimleri sıklaştırıldı

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü trafikte cep telefonu kullanan, emniyet kemeri takmayan sürücülere karşı denetimleri sıklaştırdı.


Çarşamba, Eyl.26.2018 - 09:14

Toktaş’tan Kırlangıç’a ziyaret

Toktaş’tan Kırlangıç’a ziyaret

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç Hotel North Poınt Genel koordinatörü Murat Toktaş'ı ağırladı.


Çarşamba, Eyl.26.2018 - 09:13

Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu açılışı yapıldı

Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu açılışı yapıldı

Amasya’nın Taşova İlçesi’nde Hayırsever Fuat Bursalı tarafından annesi Emine Bursalı adına yaptırılan imam hatip ortaokulunun açılışı Vali Dr. Osman Varol’un katıldığı törenle gerçekleştirildi.


Çarşamba, Eyl.26.2018 - 09:13

Borcu olanlar dikkat: Son gün 1 Ekim

Borcu olanlar dikkat: Son gün 1 Ekim Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına dair kanun kapsamındaki borçların birinci taksiti için son gün yaklaşıyor. 

Çarşamba, Eyl.26.2018 - 09:12

Personellere hizmet içi eğitim verildi

Personellere hizmet içi eğitim verildi

Amasya Valiliği 2018 Yılı Hizmet içi Eğitim Planı kapsamında İçişleri ve Valilik birimlerinde görevli müdür, şef ve diğer personellere 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında hizmet içi eğitim verildi.


Çarşamba, Eyl.26.2018 - 09:11
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.