GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Orman Köylüsüne 31 milyon 200 bin tl destek

Perşembe, Ara.07.2017 - 13:12
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Orman Köylüsüne 31 milyon 200 bin tl destek

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü orman köylülerinin gelir düzeylerini artırmaya yönelik çalışmalarına projeler geliştirerek ve  ORKÖY kredi desteği sağlayarak devam ediyor. 

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü orman köylülerinin gelir düzeylerini artırmaya yönelik çalışmalarına projeler geliştirerek ve  ORKÖY kredi desteği sağlayarak devam ediyor. Amasya Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “ORKÖY kredileri kapsamında Amasya İlinde 2016 yılında 1 milyon 103 bin TL orman köylüsüne kredi  desteği veren Amasya orman işletme müdürlüğü 2017 yılında kredi desteğini 136 aile 2 Milyon 200 bin TL’ye yükselterek  Orköy destek kredilerinde rekor artış sağladı. Krediler ağırlıklı olarak Simental Irkı Süt Sığırı Alımı ve İşletme Giderleri ile Isı Yalıtımı, Sistemi Kurulması için kullandırıldı. Ayrıca Güneş Enerjisi Sistemi Kurulması ve Plastik Seracılık Tesisi içinde Orköy kredisi kullandırıldı. Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Amasya Orman Bölge Müdürlüğü; Amasya’da da süt sığırcılığı, süt koyunculuğu, güneş enerjisi, mantolama, Isı yalıtım ve seracılık başta olmak üzere birçok alanda orman köylülerine  kredi desteği sağladı. Amasya ilinde 2003-2016 yılları arasında  29 milyon TL ORKÖY kredisi kullandıran Amasya Orman Bölge Müdürlüğü 2017 yılında da çeşitli türlerdeki projelere 2 milyon 200 bin TL’lik destekle orman köylülerine  toplamda 31 Milyon 200 bin TL kredi desteği vererek  kırsal kalkınmaya can vermeye devam ediyor” denildi.

Hanife Yeşilyurt


Bu haber 136 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.