GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Öğrencilerden örnek davranış

Salı, Ara.05.2017 - 09:06
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Öğrencilerden örnek davranış

Yaklaşık bir ay önce Macit Zeren Fen Lisesi öğrencilerinin başlattıkları kıyafet yardımı kampanyasında öğrenciler temin ettikleri kıyafetleri Amasya Belediyesi Hayatcan Derneğine teslim etti.

Yaklaşık bir ay önce Macit Zeren Fen Lisesi öğrencilerinin başlattıkları kıyafet yardımı kampanyasında öğrenciler temin ettikleri kıyafetleri Amasya Belediyesi Hayatcan Derneğine teslim etti.

Macit Zeren Fen Lisesi Müdürü Ahmet Eren konuyla ilgili bir açıklama yaparak şunları kaydetti: “Ülkemizin dünya üzerinde her geçen gün artmakta olan saygınlığı ve konumu gereği her türlü maddi ve manevi gelişmelerde dünya öncüsü olması biz eğitimcilerin göğsünü kabartmaktadır. Çünkü biliyoruz ki bu saygınlığın temelinde eğitim çalışmaları yatmaktadır.

Bizler de Amasya Macit Zeren  Fen Lisesi ailesi olarak ülkemizin bu saygınlığına bir nebze de olsa katkıda bulunmak amacıyla Sosyal Sorumluluk Projeleri ‘ne yoğunlaştık. Bu doğrultuda nihai hedefimiz Türkiye’nin hem akademik anlam da hem de manevi anlamda en donanımlı gençlerini yetiştirerek ülkemizin en başarılı üniversitelerini hak eden   mezunlarımız vasıtasıyla  sesimizi dünyaya  duyurabilecek; bilgi donanımı yüksek, en önemlisi  İnsani değerlerle bezenmiş  örnek doktorlar, mühendisler, eczacılar, diş hekimleri, hukukçuklarla adımızı özdeşleştirebilmek. Bu hedefler doğrultusunda, Okul Rehberlik Yürütme Komisyonu ve Öğretmenler Kurulu Toplantılarında aldığımız kararlar ile öğretmen veli ve öğrencilerimizle yapmış olduğumuz istişareler sonucunda öğrencilerimizin ders odaklı akademik başarılarını artırma çalışmalarının yanında sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık bilinçlerini artırmak amacıyla da bir dizi etkinlikler yapmaktayız. Özellikle öğretim müfredat programlarımızın da içeriğinde bulunan Değerler Eğitimi kapsamındaki milli, manevi ve insani değerlerimizi ayakta tutabilme yönünde çalışmalara ağırlık verdik. Bu etkinliğimizde de Yardımseverlik üzerinde durarak Okul Yönetimi, Öğretmen, personel, Öğrenci ve Velilerimizle iş birliği içinde ihtiyaç sahibi  vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere kışlık kıyafet toplama kampanyası başlattık ve kıyafetlerimizi hedeflediğimiz gibi ilgili derneğe ulaştırdık. Kampanyamıza destek veren tüm öğretmen ve öğrencilerimize,  emeği geçen tüm ekibimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt


Bu haber 334 defa okundu.

Benzer Haberler

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'na (OKA) ilettiği içeriğe uygun olarak Ajans Kasım Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı "Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar Ve Çözüm Önerileri" konulu gündemle Ajans Yönetim Kurulu Üyeleri, ilgili kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ayrıca AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı’nın da katılımı ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nda düzenlendi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:26

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, OKA toplantısına katılmak üzere bulundukları Samsun’da, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ile birlikte Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:23

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı Amasya Gençlik Merkezi Has Odasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-1 Özel Çağrı döneminde proje başvurusunda bulunup, projeleri bakanlık tarafından kabul edilen proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:17

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Kasım ayı toplantısı, Dönem Başkan Vekili Vali  Dr. Osman Varol’un başkanlığında Samsun’da gerçekleştirildi. 

Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:16

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Amasya İl Özel İdaresi 2018 Yılı Sulama Hizmetleri Yatırım Programı çalışmaları ile Amasya topraklarında sulu tarıma imkân sağlayacak olan projelerine bir yenisini daha ekledi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:15
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.