GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Öğrencilerden örnek davranış

Salı, Ara.05.2017 - 09:06
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Öğrencilerden örnek davranış

Yaklaşık bir ay önce Macit Zeren Fen Lisesi öğrencilerinin başlattıkları kıyafet yardımı kampanyasında öğrenciler temin ettikleri kıyafetleri Amasya Belediyesi Hayatcan Derneğine teslim etti.

Yaklaşık bir ay önce Macit Zeren Fen Lisesi öğrencilerinin başlattıkları kıyafet yardımı kampanyasında öğrenciler temin ettikleri kıyafetleri Amasya Belediyesi Hayatcan Derneğine teslim etti.

Macit Zeren Fen Lisesi Müdürü Ahmet Eren konuyla ilgili bir açıklama yaparak şunları kaydetti: “Ülkemizin dünya üzerinde her geçen gün artmakta olan saygınlığı ve konumu gereği her türlü maddi ve manevi gelişmelerde dünya öncüsü olması biz eğitimcilerin göğsünü kabartmaktadır. Çünkü biliyoruz ki bu saygınlığın temelinde eğitim çalışmaları yatmaktadır.

Bizler de Amasya Macit Zeren  Fen Lisesi ailesi olarak ülkemizin bu saygınlığına bir nebze de olsa katkıda bulunmak amacıyla Sosyal Sorumluluk Projeleri ‘ne yoğunlaştık. Bu doğrultuda nihai hedefimiz Türkiye’nin hem akademik anlam da hem de manevi anlamda en donanımlı gençlerini yetiştirerek ülkemizin en başarılı üniversitelerini hak eden   mezunlarımız vasıtasıyla  sesimizi dünyaya  duyurabilecek; bilgi donanımı yüksek, en önemlisi  İnsani değerlerle bezenmiş  örnek doktorlar, mühendisler, eczacılar, diş hekimleri, hukukçuklarla adımızı özdeşleştirebilmek. Bu hedefler doğrultusunda, Okul Rehberlik Yürütme Komisyonu ve Öğretmenler Kurulu Toplantılarında aldığımız kararlar ile öğretmen veli ve öğrencilerimizle yapmış olduğumuz istişareler sonucunda öğrencilerimizin ders odaklı akademik başarılarını artırma çalışmalarının yanında sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık bilinçlerini artırmak amacıyla da bir dizi etkinlikler yapmaktayız. Özellikle öğretim müfredat programlarımızın da içeriğinde bulunan Değerler Eğitimi kapsamındaki milli, manevi ve insani değerlerimizi ayakta tutabilme yönünde çalışmalara ağırlık verdik. Bu etkinliğimizde de Yardımseverlik üzerinde durarak Okul Yönetimi, Öğretmen, personel, Öğrenci ve Velilerimizle iş birliği içinde ihtiyaç sahibi  vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere kışlık kıyafet toplama kampanyası başlattık ve kıyafetlerimizi hedeflediğimiz gibi ilgili derneğe ulaştırdık. Kampanyamıza destek veren tüm öğretmen ve öğrencilerimize,  emeği geçen tüm ekibimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt


Bu haber 222 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.