GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Hatuniye Mahallesi için seferber olundu

Cuma, Kas.17.2017 - 14:14
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Hatuniye Mahallesi için seferber olundu

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası sektörel komisyon toplantıları ile ekonominin nabzını tutmaya devam ediyor. 

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası sektörel komisyon toplantıları ile ekonominin nabzını tutmaya devam ediyor. Ekim ayı içerisinde işletmecilerle yapılan toplantının çıktılarının karar alıcılarla görüşülmesi için Amasya Valisi Dr. Osman Varol'un da katılımı ile Hatuniye Mahallesi'nde faaliyet gösteren işletmeler tekrar bir araya getirildi.

Bir önceki toplantıda işletmecilerin belirttiği sorunlar derlenerek kentin karar mekanizmasına sunulması ve problemi yaşayanların, yaşadıkları sorunları bire bir aktarabilmeleri için ilgili kurum müdürlerinin de geniş katılımı ile düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Amasya TSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç yaptı. Kırlangıç Hatuniye Mahallesi'nin Amasya turizmi için çok önemli bir destinasyon olduğunu ve buranın sorunlarının çözülüp turizmin önünün açılması gerektiğini belirtti

Vali Varol ise , ‘”İlimiz turizmde belirli bir noktaya geldi, bir turizm kültürü, tecrübesi oluştu ama değişen dünya koşullarına ayak uydurmak için faz değişikliğine gidilmeli ve katma değer yaratılmalıdır. Turizm konusunda hazırladığımız çeşitli projeler var. Bunları öncelik sırasına göre hayata geçireceğiz. ’’ dedi.

 Konuşmaların ardından toplantıya iştirak eden işletmeciler kendilerini ifade ederek ilgililerden sorunlarına yönelik açıklamalarını dinledi. İşletmelerin temel olarak trafik ve kullanımda olmayan metruk bina ve çevrelerini mesken eden şahısların oluşturduğu güvenlik tehdidi sorunları dile getirdi. Vali Varol belirtilen konuların üzerine ivedilikle eğileceklerini belirtti.

Umut Yeşilyurt


Bu haber 273 defa okundu.

Benzer Haberler

Türk Ocakları Amasya Şubesi’nden Güneş’e ziyaret

Türk Ocakları Amasya Şubesi’nden Güneş’e ziyaret

Türk Ocakları Amasya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zeytünlü ve beraberindekiler Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş’i makamında ziyaret etti.


Çarşamba, Tem.18.2018 - 09:13

Son gün 31 Temmuz

Son gün 31 Temmuz

Amasya Defterdarlığı’ndan “7143 sayılı vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılması” hususundaki kanunla ilgili duyuruda bulunuldu.


Çarşamba, Tem.18.2018 - 09:12

Size en yakın dost 155 polis imdat

Size en yakın dost 155 polis imdat Anne ve Babalar, çocukların kendilerini koruyabilmeleri için 155 Polis imdat numarasını öğreterek, hangi durumlarda araması gerektiğini anlatın. 

Çarşamba, Tem.18.2018 - 09:11

“ Memur-Sen istikrarla büyümeye devam ediyor”

“ Memur-Sen istikrarla büyümeye devam ediyor”

 Memur-sen Amasya İl Temsilcisi Recep Eliaçık “Memur-Sen 1 Milyon 10 Bin 298 üye sayısıyla istikrarla büyümeye devam ediyor” dedi.


Çarşamba, Tem.18.2018 - 09:10

Kılıçarslan İlkokulu Kent Müzesine dönüşüyor

Kılıçarslan İlkokulu Kent Müzesine dönüşüyor

Amasya İl Özel İdaresi ve OKA (Orta Karedeniz Kalkınma Ajansı) arasında 2018 Fizibilite desteği kapsamında desteklenen “Kent Müzesinin Restorasyonu, teşhir ve tanzimi projelerinin hazırlanması, Fizibilitenin yapılması projesine yönelik destek sözleşmesi imzalandı.”


Çarşamba, Tem.18.2018 - 09:09
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.