GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Amasya Gazeteciler Cemiyeti Kuruldu

Çarşamba, Eki.11.2017 - 09:30
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Amasya Gazeteciler Cemiyeti Kuruldu

Amasya Gazeteciler Cemiyeti kuruluş çalışmalarını tamamladı. 

Amasya Gazeteciler Cemiyeti kuruluş çalışmalarını tamamladı. Cihan Okur başkanlığında çalışmalarına başlayan cemiyetin kuruluşunda Ferhat Lap, Savaş Tutak, Umut Yeşilyurt, Bilal Güley, Şerife Kara, Murat Arslan ve Murat Demirci yer aldı.

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Erdoğan Erişen ve Amasya Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay’ı ziyaret etti. Nazik ziyaretleri münasebetiyle misafirlerine teşekkür eden Vali Varol, Başkan Özdemir ve Rektör Orbay kendilerine gazeteciler cemiyetin ilimize hayırlı olmasını, basınımıza çalışmalarında başarılar diledi. Okur ise gazetecilik sektöründe yaşanan hızlı ve teknolojik gelişmeler şaşırtıcı boyutlara ulaştığını söyledi. Bu hızlı gelişim, görev yapan basın mensuplarının ihtiyaçlarını da artırdığını dile getiren Okur, şunları kaydetti: “Yeni sivil toplum kuruluşlarının çatısı altında toplanma ve örgütlenme ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Türkiye genelinde Amasya ve içlerin de görev yapan basın mensuplarının Türkiye genelinde ve uluslararası alanda etkin bir şekilde temsil edilebilmesi amacıyla, Amasya Gazeteciler Cemiyeti’nin kurulması fikri ortaya çıkmış ve derneğimizin kuruluşu gerçekleştirilmiştir.  Amasya Gazeteciler Cemiyeti, kuruluşunun ardından Karadeniz Gazeteciler Federasyonu ve Türk Basını’nın En Büyük Çatı Kuruluşu Olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na Üye Olarak kabul edilmiştir.  Derneğimizin amacını kısa özetlemek gerekirse, Amasya Gazeteciler Derneği’nin amacı, insan haklarının korunduğu, milli, demokratik ve sosyal hukuk devleti anlayışı çerçevesinde görsel, işitsel ve elektronik yayıncılık mesleğinde çalışanların ve onların bağlı bulundukları kurumların hak ve menfaatlerini koruyarak geliştirmek, kültürel gelişmesine, ekonomik ve sosyal refah düzeyinin yükselmesine katkıda bulun ve devletimizin milleti ile bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmaktır.”


Bu haber 166 defa okundu.

Benzer Haberler

“Zihninizi ve biyolojik saatinizi saat 10.00’a ayarlayın”

“Zihninizi ve biyolojik saatinizi saat 10.00’a ayarlayın” Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( YKS ) 30 Haziran ve 1 Temmuz’da iki oturum olarak yapılacak. Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran’da, Alan Yeterlilik Testi (AYT) ise 1 Temmuz’da gerçekleştirilecek. 

Cuma, Haz.22.2018 - 09:10

MHP’den kutlu yürüyüşe davet

MHP’den kutlu yürüyüşe davet

MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir,SEVDAMIZ VATAN YÜRÜYÜŞÜ 
İSTİKAMET KIZILELMA. 23 HAZİRAN 2018 CUMARTESİ, TOPLANMA YERİ : ŞEHİR STADYUMU YANI. YÜRÜYÜŞ SAAT : 12 00 KURTBOĞAN KÖPRÜSÜ
YÜRÜYÜŞÜMÜZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR. Amasya öz evlatlarına sahip çık dedi.


Cuma, Haz.22.2018 - 09:09

KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu toplantısı yapıldı

KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu toplantısı yapıldı

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Köy Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu Toplantısına başkanlık etti.


Cuma, Haz.22.2018 - 09:08

Kerkük’ten Anadolu’ya Türküler Konseri duygulu anlar yaşattı

Kerkük’ten Anadolu’ya Türküler Konseri duygulu anlar yaşattı

Amasya’da devam etmekte olan Uluslararası Amasya Atatürk Kültür ve Sanat Festivali 9. gününde de birçok etkinliğe sahne oldu.


Cuma, Haz.22.2018 - 09:08

İşitme engelliler için proje yaptı, Türkiye birincisi oldu

İşitme engelliler için proje yaptı, Türkiye birincisi oldu

Amasya Macit Zeren Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Berkay Kunt, “Salon Müsabakalarında İşitme Engelliler İçin Yeni Bir Teknoloji" adlı proje ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verimlilik temalı fikir yarışmasında Türkiye Birincisi oldu.


Cuma, Haz.22.2018 - 09:06
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.