GAZETELER

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Biz bütün Türkiye'nin partisiyiz”

Salı, Eki.10.2017 - 09:24
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Biz bütün Türkiye'nin partisiyiz”

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ünek Suluova ilçesi 5. olağan ilçe kadın kolları kongresine katıldı ve başkanlığa seçilen Demet Akgül ve yönetim kurulunu tebrik ederek başarılar diledi.

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ünek Suluova ilçesi 5. olağan ilçe kadın kolları kongresine katıldı ve başkanlığa seçilen Demet Akgül ve yönetim kurulunu tebrik ederek başarılar diledi.

Ünek daha sonra kongreye katılan Milletvekili Haluk İpek ile beraber Suluova Belediyesince yapımı gerçekleştirilen Otogar ve kültür Merkezi ile Kız İmam Hatip Lisesi ve TOKİ inşaatlarında incelemelerde bulundu ve Suluova Cem evinde Muharrem ayı nedeniyle verilen iftara katıldı.

İl Başkanı Mehmet Ünek, kongre, incelemeler ve iftar sonrası yaptığı değerlendirmede, görevlerinin yalnızca siyasi sorumluluklardan ibaret olmadığını vurguladı.Tarihin, medeniyet tasavvurunun, inançlarının omuzlarına yüklediği bir mesuliyetin olduğunu a nlatan Ünek, hedeflerinin salt siyasal hedefler, salt seçim kazanmak, şu kadar milletvekili, belediye başkanı çıkarmak olmadığını, daha büyük görevlerinin ve mesuliyetlerinin olduğunu kaydetti.

Medeniyet tasavvurunu hayata geçirmenin yanı sıra Türkiye'yi İslam coğrafyasını ve bütün bir dünyayı daha yaşanılabilir bir coğrafya kılmak amacında olduklarını vurgulayan Ünek, "İşte AK Parti bu anlayışla bu şuurla kurulmuştur. Biz bütün Türkiye'nin partisiyiz. Doğunun da batının da kuzeyinde güneyin de partisiyiz. Türkün de Kürdün de Lazın da Çerkesin de Abhazanın da tüm etnik zenginliklerimizin, farklılıklarımızın partisiyiz. Biz Alevinin de Sünninin de partisiyiz. Biz, 780 bin kilometrekarenin her bir santimetrekaresinde siyaset yapabilen hizmet götürebilen bir partiyiz." şeklinde konuştu.

Güçlerini inançlarından, tarihten, medeniyet tasavvurundan aldıklarını vurgulayan Ünek, şöyle devam etti:

"Allah'ın izniyle bu güç kaynaklarımıza sıkı, sıkı sarıldığımız sürece sırtımızın yere gelmeyeceğini çok iyi bir şekilde biliyoruz. Etrafımızda birçok hadise yaşanmakta. Türkiye Cumhuriyeti Devleti demokrasiyi içselleştirmiş ve Müslüman bir ülke olan dünyadaki neredeyse yegane ülke. Bu manada sorumluluklarımızın çok daha büyük olduğunun farkında, bilincindeyiz. Hemen yanı başımız da Suriye'de, Irak'ta, Kudüs'te, Filistin'de ve daha uzak coğrafyalarda Myanmar'da çocukların gözyaşlarının toprakları suladığını görüyoruz. Kadınların feryatlarının gökleri inlettiğini görüyoruz. Sorumluluğumuz yalnızca yaşadığımız mahalleyle ilçemizle ilimizle ülkemizle sınırlı değil. Bütün mazlum ve mağdur milletlerin sorumluluğunun omuzlarımızda olduğunun farkında bilincinde ve şuurunda olmalıyız."

IKBY'deki gayrimeşru referandum

Kuzey Irak’ta yapılan gayrimeşru referanduma değinen Ünek, "Kuzey Irak'ta birtakım hadiseler yaşanıyor. Hepimiz bunu yakinen takip ediyoruz. Devlet olarak da egemenliğimizi birliğimizi beraberliğimizi ilgilendiren bu konuda hükümetlerimiz gerekli tedbirleri alıyorlar bundan sonra da almaya devam edecekler. Biz bu adımın gerçek sahiplerinin kimler olduğunu sokaklarda dalgalanan bayraklardan biliyoruz. Bu oyunu sahneleyenlerin kimin tezgahının kuklaları olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu oyunu bozacağımıza, birliğimize beraberliğimize kardeşliğimize kastedenlere asla izin vermeyeceğimize, bölgenin istikrarsızlığına katkı sağlamaktan başka hiçbir anlamı olmayan bu hadiseler karşısında kayıtsız kalmayacağımıza burada hep birlikte imza atıyoruz. İnşallah bu hadiseler, yaşanan tüm vakalar Türkiye'nin büyümesi, gelişmesi, kalkınması doğrultusundaki sızılar sancılardır." değerlendirmesinde bulundu.

İl Başkanı Mehmet Ünek, konuşmasında bugünün Muharrem ayının 10'uncu günü ve  Aşure günü olduğunu da belirterek şunları söyledi:

"İnsanlık ve inanç tarihinde çok önemli olaylarının bugün vuku bulduğuna inanılır. Örneğin Hz. Adem'in tövbesi bugün kabul edilmiştir. Hz. İbrahim ve Hz. Yunus bugün kurtulmuştur.

Yine bugün, Peygamber Efendimiz'in torunu, cennet gençlerinin efendisi Hz. Hüseyin, çoğu Ehl-i Beyt'ten 70'ten fazla kişi ile birlikte Kerbela'da şehit edilmiştir. Bu elim hadisenin acısını yüreğimizde hissediyoruz ve bu acıyı paylaşıyoruz.

Kerbela'dan almamız gereken dersler var. İslam coğrafyasında etnik, mezhep, meşrep temelli fitne hareketlerine dikkat etmeliyiz. Aramıza nifak sokmak isteyenlere izin vermemeliyiz."

Umut Yeşilyurt


Bu haber 43 defa okundu.

Benzer Haberler

Vali Varol’dan Gazi Kukel’e ziyaret

Vali Varol’dan Gazi Kukel’e ziyaret

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, teröristlerin tarafından yapılan bombalı saldırıda yaralanan Uzman Çavuş Yasin Kukel’i baba ocağında ziyaret etti. 


Cumartesi, Eki.21.2017 - 09:47

Vali Varol Belediye Hizmet binası inşaatını inceledi

Vali Varol Belediye Hizmet binası inşaatını inceledi

Vali Dr. Osman Varol beraberinde Belediye Başkanı Cafer Özdemir’le yapımı devam eden Amasya Belediyesi hizmet binasında  incelemelerde bulundu. 


Cumartesi, Eki.21.2017 - 09:47

“Projelerle öğrenci ve personel hareketliliği devam edecek”

“Projelerle öğrenci ve personel hareketliliği devam edecek” Gümüşhacıköy İlçe Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, Eğitim Bölgesi Müdürler Kurulu toplantısına katıldı.


Cumartesi, Eki.21.2017 - 09:46

Okul temsilcileri bilgilendirildi

Okul temsilcileri bilgilendirildi

Amasya Gençlik Merkezi tarafından okul temsilcileri olan gençlere gençlik merkezi faaliyetleri anlatıldı.


Cumartesi, Eki.21.2017 - 09:45

“Muhtarlarımız halkımızın sesidir”

“Muhtarlarımız halkımızın sesidir”

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Vali Dr. Osman Varol Amasya’da görev yapan mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.


Cumartesi, Eki.21.2017 - 09:44
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.