Pazartesi, 11 Aralık, 2017

Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum - Favorilerim - İletişim


GAZETELER

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

13. Altın Elma Beste Yarışması Finali yapıldı

Pazartesi, Eki.02.2017 - 10:56
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


13. Altın Elma Beste Yarışması Finali yapıldı

TRT ve Amasya Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Altın Elma Beste Yarışmasının 13.sü Amasya Belediye Kültür Merkezi Şehzade salonunda yapıldı. 

TRT ve Amasya Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Altın Elma Beste Yarışmasının 13.sü Amasya Belediye Kültür Merkezi Şehzade salonunda yapıldı. Yarışmaya 217 katılımcı 571 eserle katıldı. Finale ise 10 eser kaldı. 45 eser ise ödül ve mansiyon almaksızın TRT Repertuarına girmeye hak kazandı. TRT sanatçılarının seslendirdiği 10 eseri juri üyeleri Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, TRT Müzik Dairesi Başkanı TSM Müdürü Mehmet Yurdakul, Marmara Üniversitesi Türk Din Musikisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakkı Turabi, Bestekar, Şef ve Ses Sanatçısı Kutlu Payaslı, Bestekar Mahmut Oğul, Bestekar Sadun Aksüt, Şair Bestekar Dr. Hüsamettin Olgun, Bestekar Şef Ali Şenozan, Bestekar Şef Necip Gülses ve Bestekar Melihat Gülses büyük bir titizlikle değerlendirdi. TRT Müzik kanalında da canlı yayınlanan yarışmaya TRT Saz Sanatçıları İki Amasya parçası ile başladı. Yarışma ile ilgili bir açıklama yapan TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli: “Hem kamu yayıncısıyız, hem eğlence amaçlı şeyler yapıyoruz. Bu yarışma da Amasya Belediyesi ile olan yapılan yarışma hem repertuar anlamında hem söz yazarlığı hem güfte anlamında gayet güzel şeyler kazandırıyor ve sadece Amasya Belediyesi ile bunu yapıyoruz. Çünkü dediğim gibi kamu yayıncısı olarak uzun planlı, bu 13.sü düzenleniyor. Uzun planlı olarak çok güzel bir çalışma inşallah uzun yıllar da yine aynı şekilde devam edeceğiz ve müzik eserleri kazandırmaya devam edeceğiz” dedi. 10 eseri büyük bir titizlikle değerlendiren jüri üyeleri, kararlarını verdiklerinde nefesler tutuldu. İlk 3’e giren eserleri ise Sunucu Yasemin Pamuk açıkladı. Göç Mevsimi Başlayınca içinde adlı eser üçüncü olurken, Rüzgarlara karşı durdum adlı eser ikinci olurken, Hala Senin Aşkınla adlı eser ise birinci oldu. İlk üçe giren Güftekar ve Bestekarlar ödüllerini TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli ve Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Milletvekili Haluk İpek ve Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un elinden aldılar. 

Umut Yeşilyurt


Bu haber 106 defa okundu.

Benzer Haberler

Turizm Rehberliği Geliştirme ve Uyum Eğitimi belge dağıtımı yapıldı

Turizm Rehberliği Geliştirme ve Uyum Eğitimi belge dağıtımı yapıldı

Amasya Belediyesi Parkomat görevlilerine 64 saatlik Rehber Eğitimi kursu verildi 


Cuma, Ara.08.2017 - 09:39

“Teknik Destek Eğitimi Proje Sözleşmesi” imzalandı

“Teknik Destek Eğitimi Proje Sözleşmesi” imzalandı

Amasya İl Özel İdaresi ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) arasında “Netcad Eğitimi” konulu “Teknik Destek Eğitimi Proje Sözleşmesi” imzalandı.


Cuma, Ara.08.2017 - 09:38

Şehit ailelerinden Vali Varol’a ziyaret

Şehit ailelerinden Vali Varol’a ziyaret

Şehit Seyfi Karaca'nın  babası Yusuf Karaca, Şehit İdris Bolat’ın babası Osman Bolat, kardeşi Fazlı Bolat, amcası Halis Bolat ve eniştesi Fevzi Kılıç, Vali Dr. Osman Varol’u makamında ziyaret ettiler.


Cuma, Ara.08.2017 - 09:38

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Resmî Gazetede

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Resmî Gazetede

Amasya Üniversitesi bünyesinde "Sağlık Bilimleri Enstitüsü" açıldığına dair karar Resmî Gazete’de yayınlandı.


Cuma, Ara.08.2017 - 09:37

Öğrencilerden Vali Varol’a ziyaret

Öğrencilerden Vali Varol’a ziyaret

Kutlubey Koleji Okul yöneticileri Erhan Çanakçı, Orhan Şahin, öğretmen ve Okul Meclisi öğrencileri Vali Dr. Osman Varol’u makamında ziyaret ettiler.


Cuma, Ara.08.2017 - 09:36
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.