GAZETELER

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

13. Altın Elma Beste Yarışması Finali yapıldı

Pazartesi, Eki.02.2017 - 10:56
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


13. Altın Elma Beste Yarışması Finali yapıldı

TRT ve Amasya Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Altın Elma Beste Yarışmasının 13.sü Amasya Belediye Kültür Merkezi Şehzade salonunda yapıldı. 

TRT ve Amasya Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Altın Elma Beste Yarışmasının 13.sü Amasya Belediye Kültür Merkezi Şehzade salonunda yapıldı. Yarışmaya 217 katılımcı 571 eserle katıldı. Finale ise 10 eser kaldı. 45 eser ise ödül ve mansiyon almaksızın TRT Repertuarına girmeye hak kazandı. TRT sanatçılarının seslendirdiği 10 eseri juri üyeleri Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, TRT Müzik Dairesi Başkanı TSM Müdürü Mehmet Yurdakul, Marmara Üniversitesi Türk Din Musikisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakkı Turabi, Bestekar, Şef ve Ses Sanatçısı Kutlu Payaslı, Bestekar Mahmut Oğul, Bestekar Sadun Aksüt, Şair Bestekar Dr. Hüsamettin Olgun, Bestekar Şef Ali Şenozan, Bestekar Şef Necip Gülses ve Bestekar Melihat Gülses büyük bir titizlikle değerlendirdi. TRT Müzik kanalında da canlı yayınlanan yarışmaya TRT Saz Sanatçıları İki Amasya parçası ile başladı. Yarışma ile ilgili bir açıklama yapan TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli: “Hem kamu yayıncısıyız, hem eğlence amaçlı şeyler yapıyoruz. Bu yarışma da Amasya Belediyesi ile olan yapılan yarışma hem repertuar anlamında hem söz yazarlığı hem güfte anlamında gayet güzel şeyler kazandırıyor ve sadece Amasya Belediyesi ile bunu yapıyoruz. Çünkü dediğim gibi kamu yayıncısı olarak uzun planlı, bu 13.sü düzenleniyor. Uzun planlı olarak çok güzel bir çalışma inşallah uzun yıllar da yine aynı şekilde devam edeceğiz ve müzik eserleri kazandırmaya devam edeceğiz” dedi. 10 eseri büyük bir titizlikle değerlendiren jüri üyeleri, kararlarını verdiklerinde nefesler tutuldu. İlk 3’e giren eserleri ise Sunucu Yasemin Pamuk açıkladı. Göç Mevsimi Başlayınca içinde adlı eser üçüncü olurken, Rüzgarlara karşı durdum adlı eser ikinci olurken, Hala Senin Aşkınla adlı eser ise birinci oldu. İlk üçe giren Güftekar ve Bestekarlar ödüllerini TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli ve Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Milletvekili Haluk İpek ve Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un elinden aldılar. 

Umut Yeşilyurt


Bu haber 71 defa okundu.

Benzer Haberler

Vali Varol’dan Gazi Kukel’e ziyaret

Vali Varol’dan Gazi Kukel’e ziyaret

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, teröristlerin tarafından yapılan bombalı saldırıda yaralanan Uzman Çavuş Yasin Kukel’i baba ocağında ziyaret etti. 


Cumartesi, Eki.21.2017 - 09:47

Vali Varol Belediye Hizmet binası inşaatını inceledi

Vali Varol Belediye Hizmet binası inşaatını inceledi

Vali Dr. Osman Varol beraberinde Belediye Başkanı Cafer Özdemir’le yapımı devam eden Amasya Belediyesi hizmet binasında  incelemelerde bulundu. 


Cumartesi, Eki.21.2017 - 09:47

“Projelerle öğrenci ve personel hareketliliği devam edecek”

“Projelerle öğrenci ve personel hareketliliği devam edecek” Gümüşhacıköy İlçe Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, Eğitim Bölgesi Müdürler Kurulu toplantısına katıldı.


Cumartesi, Eki.21.2017 - 09:46

Okul temsilcileri bilgilendirildi

Okul temsilcileri bilgilendirildi

Amasya Gençlik Merkezi tarafından okul temsilcileri olan gençlere gençlik merkezi faaliyetleri anlatıldı.


Cumartesi, Eki.21.2017 - 09:45

“Muhtarlarımız halkımızın sesidir”

“Muhtarlarımız halkımızın sesidir”

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Vali Dr. Osman Varol Amasya’da görev yapan mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.


Cumartesi, Eki.21.2017 - 09:44
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.