GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

13. Altın Elma Beste Yarışması Finali yapıldı

Pazartesi, Eki.02.2017 - 10:56
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


13. Altın Elma Beste Yarışması Finali yapıldı

TRT ve Amasya Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Altın Elma Beste Yarışmasının 13.sü Amasya Belediye Kültür Merkezi Şehzade salonunda yapıldı. 

TRT ve Amasya Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Altın Elma Beste Yarışmasının 13.sü Amasya Belediye Kültür Merkezi Şehzade salonunda yapıldı. Yarışmaya 217 katılımcı 571 eserle katıldı. Finale ise 10 eser kaldı. 45 eser ise ödül ve mansiyon almaksızın TRT Repertuarına girmeye hak kazandı. TRT sanatçılarının seslendirdiği 10 eseri juri üyeleri Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, TRT Müzik Dairesi Başkanı TSM Müdürü Mehmet Yurdakul, Marmara Üniversitesi Türk Din Musikisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakkı Turabi, Bestekar, Şef ve Ses Sanatçısı Kutlu Payaslı, Bestekar Mahmut Oğul, Bestekar Sadun Aksüt, Şair Bestekar Dr. Hüsamettin Olgun, Bestekar Şef Ali Şenozan, Bestekar Şef Necip Gülses ve Bestekar Melihat Gülses büyük bir titizlikle değerlendirdi. TRT Müzik kanalında da canlı yayınlanan yarışmaya TRT Saz Sanatçıları İki Amasya parçası ile başladı. Yarışma ile ilgili bir açıklama yapan TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli: “Hem kamu yayıncısıyız, hem eğlence amaçlı şeyler yapıyoruz. Bu yarışma da Amasya Belediyesi ile olan yapılan yarışma hem repertuar anlamında hem söz yazarlığı hem güfte anlamında gayet güzel şeyler kazandırıyor ve sadece Amasya Belediyesi ile bunu yapıyoruz. Çünkü dediğim gibi kamu yayıncısı olarak uzun planlı, bu 13.sü düzenleniyor. Uzun planlı olarak çok güzel bir çalışma inşallah uzun yıllar da yine aynı şekilde devam edeceğiz ve müzik eserleri kazandırmaya devam edeceğiz” dedi. 10 eseri büyük bir titizlikle değerlendiren jüri üyeleri, kararlarını verdiklerinde nefesler tutuldu. İlk 3’e giren eserleri ise Sunucu Yasemin Pamuk açıkladı. Göç Mevsimi Başlayınca içinde adlı eser üçüncü olurken, Rüzgarlara karşı durdum adlı eser ikinci olurken, Hala Senin Aşkınla adlı eser ise birinci oldu. İlk üçe giren Güftekar ve Bestekarlar ödüllerini TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli ve Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Milletvekili Haluk İpek ve Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un elinden aldılar. 

Umut Yeşilyurt


Bu haber 195 defa okundu.

Benzer Haberler

“Zihninizi ve biyolojik saatinizi saat 10.00’a ayarlayın”

“Zihninizi ve biyolojik saatinizi saat 10.00’a ayarlayın” Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( YKS ) 30 Haziran ve 1 Temmuz’da iki oturum olarak yapılacak. Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran’da, Alan Yeterlilik Testi (AYT) ise 1 Temmuz’da gerçekleştirilecek. 

Cuma, Haz.22.2018 - 09:10

MHP’den kutlu yürüyüşe davet

MHP’den kutlu yürüyüşe davet

MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir,SEVDAMIZ VATAN YÜRÜYÜŞÜ 
İSTİKAMET KIZILELMA. 23 HAZİRAN 2018 CUMARTESİ, TOPLANMA YERİ : ŞEHİR STADYUMU YANI. YÜRÜYÜŞ SAAT : 12 00 KURTBOĞAN KÖPRÜSÜ
YÜRÜYÜŞÜMÜZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR. Amasya öz evlatlarına sahip çık dedi.


Cuma, Haz.22.2018 - 09:09

KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu toplantısı yapıldı

KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu toplantısı yapıldı

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Köy Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu Toplantısına başkanlık etti.


Cuma, Haz.22.2018 - 09:08

Kerkük’ten Anadolu’ya Türküler Konseri duygulu anlar yaşattı

Kerkük’ten Anadolu’ya Türküler Konseri duygulu anlar yaşattı

Amasya’da devam etmekte olan Uluslararası Amasya Atatürk Kültür ve Sanat Festivali 9. gününde de birçok etkinliğe sahne oldu.


Cuma, Haz.22.2018 - 09:08

İşitme engelliler için proje yaptı, Türkiye birincisi oldu

İşitme engelliler için proje yaptı, Türkiye birincisi oldu

Amasya Macit Zeren Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Berkay Kunt, “Salon Müsabakalarında İşitme Engelliler İçin Yeni Bir Teknoloji" adlı proje ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verimlilik temalı fikir yarışmasında Türkiye Birincisi oldu.


Cuma, Haz.22.2018 - 09:06
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.