GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

'İş hayatında bizler' toplantısı düzenlendi

Cumartesi, Nis.22.2017 - 16:04
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


'İş hayatında bizler' toplantısı düzenlendi

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli projelerden Dezavantajlı Grupların Konaklama Ağırlama Sektöründe Mesleki Eğitimle Kayıtlı İstihdamda Pazarlık Güçlerinin Artırılması Projesi kapsamında "İş Hayatında Bizler Toplantısı" düzenlendi.

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli projelerden Dezavantajlı Grupların Konaklama Ağırlama Sektöründe Mesleki Eğitimle Kayıtlı İstihdamda Pazarlık Güçlerinin Artırılması Projesi kapsamında "İş Hayatında Bizler Toplantısı" düzenlendi. Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Amasya Turizm Derneği desteğiyle Saraydüzü Kışla Binasında gerçekleştirilen toplantıya Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Kemal Polat, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Karaman, Amasya'da faaliyet gösteren konaklama ağırlama işletmelerinde çalışanlar, konaklama ağırlama alanında eğitim alan öğrenciler ve proje ekibi ve ortakları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Kemal Polat; üniversitelerin eğitim öğretim veren kurumlar olmasının yanı sıra toplumu bilgilendirmek, aydınlatmak, kalkındırmak gibi rolleri de olduğunu söyleyerek üniversitemizin sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa yaptığı projeleri sonuna kadar desteklediklerini söyledi.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdal Ünsalan’ın moderatörlüğünde başlayan toplantıda, Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Şerif Baldıran, Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Aydın Bozkurt, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Hasan Çinbaz ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden Turizm Şube Müdürü Harun Sel birer konuşma yaptı.

Hizmet sektöründe çalışanların kalifiye olmasının işletmelerin rekabet gücünü artırdığını söyleyen Ünsalan; kalifiye olmanın yolunun da eğitimden geçtiğini belirtti. Ünsalan; ‘’Bizim de bu projedeki gayemiz gerek çalışmakta olan gerek istihdam edilecek dezavantajlı grupların kalifiye değerlerinin artırılmasıdır.'' ifadelerini kullandı.

Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Aydın Bozkurt ve Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Hasan Çinbaz; kendi kurumlarını tanıtarak, bu Harun Sel ise İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün Amasya'da faaliyet gösteren konaklama ağırlama işletmeleri ile ilgili çalışma ve rollerini anlattı. Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Şerif Baldıran ise projenin geldiği aşamalar ve turizm sektöründe karşılaşılan kayıt dışı çalışma örnekleri hakkında bilgi verdi.

Toplantının ikinci bölümünde ise Amasya turizm sektörü ve bu sektörde çalışanların karşılaştıkları sorunlar tartışıldı. Sektör çalışanları karşılaştıkları sorunlarla ilgili örnekler vererek bu sorunların çözümüne dönük fikir alışverişinde bulunuldu.

Bölge turizmine katkı sağlanması ve konaklama ağırlama sektöründe ortaya çıkan sorunların çözümüne katkı yapması beklenen toplantı sonunda, katılımcılara katılım belgeleri verildi.

Umut Yeşilyurt


Bu haber 1265 defa okundu.
Etiketler: 'İş hayatında bizler' toplantısı düzenlendi

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.